Калуська районна
державна адміністрація


Дотримання “Правил охорони електричних мереж”

2017.10.25

Магістральні електричні мережі! Напруга 220-750 тисяч вольт!

До відома власників земельних ділянок, землекористувачів, керівниківфермерських орендних підприємств, органів самоврядування та місцевоївиконавчої влади!

На території ряду районів Івано-Франківської області землямисільськогосподарських виробників та індивідуальних господарств проходятьмагістральні лінії електропередач напругою 220-750 кВ, які мають ключовезначення для забезпечення електропостачання ряду стратегічних об'єктів таенергетичних вузлів на теренах Західної України, а також зв'язок з енергосистемоюкраїн Центральної і Східної Європи.

Як показує досвід попередніх років, злочинна недбалість під час проведення весняно-польових робіт та жнив в охоронних зонах ПЛ, а такожпідпали сухої трави та чагарників часто стають причинами вимкнення лінійелектропередач, а в деяких випадках призводять до людських жертв.

Слід усвідомлювати, що в ситуації зовнішньої агресії, що її переживає Україна питання енергетичної безпеки стає одним з ключових. Окрім того, в умовах складної суспільно-політичної ситуації в країні порушення в роботі Об'єднаної енергетичної системи України можуть бути використані як додатковий дестабілізуючий фактор.

 

Шановні громадяни, пам'ятаймо !

Будь-яке пошкодження опор магістральних ліній електропередач може призвести до аварій на цих лініях, можливих людських жертв та перебоїв у електропостачанні цілого регіону України.

З метою створення нормальних умов експлуатації електричних мережПостановою Кабінету Міністрів України № 209 від 04.03.1997р. затверджено"Правила охорони електричних мереж", в яких визначено основні вимоги догромадян, виробничих підприємств, лісогосподарств, землекористувачів, фермерів-орендарів, які виконують роботи чи знаходяться в охоронних зонах електричнихмереж.

Охоронна зона встановлюється уздовж повітряної лінії електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальнимиплощинами, що віддалені по обидві сторони від крайніх проводів лінії на 25м дляПЛ-220кВ, 30м - ПЛ-ЗЗОкВ і 40м - ПЛ-750кВ.

В охоронних зонах магістральних ліній електропередач категорично забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботуелектричних мереж, спричинити їх пошкодження або привести до нещаснихвипадків, зокрема:

- будувати житлові, громадські, дачні будівлі;

- влаштовувати звалища, розпалювати вогнища (спалювання соломи, хмизу та ін.);

- складати дрова, корми, скиртувати солому та зберігати інші матеріали;

- розташовувати автозаправні станції або сховища паливно-мастильнихматеріалів;

- накидати на струмопровідні частини ліній електропередач сторонні предмети, підніматись на опори повітряних ліній, демонтувати елементи опор;

- запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;

- здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного).

Просіки для повітряних ліній електропередач, які проходять через лісові масиви та інші зелені зони, повинні утримуватись в пожежобезпечному стані, а також забезпечувати нормовану відстань від проводів до гілок дерев. В охоронних зонах ліній електропередач дозволяється насадження низькорослих порід дерев висотою до 4м, але забороняється без письмової згоди енергетичного підприємства здійснювати вирубку дерев, проїзд машин і механізмів загальною висотою з вантажем, або без нього від землі понад 4,5м.

Польові сільськогосподарські роботи в охоронних зонах магістральних ліній електропередач із застосуванням механізмів слід проводити так, щоби механізми рухались впоперек осі лінії електропередач, а при використанні техніки на шинному ходу, її необхідно заземляти ланцюгами.

 

Відповідальність

Підприємства, організації та громадяни повинні негайно повідомляти енергетичні підприємства і місцеві органи виконавчої влади про виявлені обірвані або провислі проводи, пошкоджені опори, розкрадання енергетичного майна.

Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність за розкрадання державного енергетичного майна, а саме:

умисне знищення або пошкодження чужого майна (ст. 194); порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров'ю людей або майнову шкоду у великому розмірі (ст.270).

Законом України «Про охорону земель» встановлено відповідальність власників і землекористувачів земельних ділянок за забезпечення захисту земель від заростання бур'янами, чагарниками і дрібноліссям (ст.35).

Кодексом України про адміністративні правопорушення встановленовідповідальність громадян і посадових осіб за самовільне випалювання стерні,луків, залишків рослинності та опалого листя (ст.771) і відповідальність запорушення «Правил охорони електричних мереж», що спричинило або моглоспричинити перерву в забезпеченні споживачів електроенергією, пошкодженняелектричних мереж.

При виявленні порушень чи пошкоджень магістральних електричних мереж, а також підозрілих осіб в місцях їхнього проходження просимо звертатись за адресою:

76014, м.Івано-Франківськ

вул.О.Басараб, 9

тел./факс (0342) 52-29-05, 52-29-13 (цілодобово)

моб. 050-467-53-83 (цілодобово)

Івано-Франківські магістральні електричні мережі

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Жовтень 2017
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4