Калуська районна
державна адміністрація

Управління Держпродспоживслужби в районі інформує


Обережно, вірусний гепатит А!

2017.12.14

Держпродспоживслужба України інформує про активізацію епідемічного процесу із захворюваності населення на вірусний гепатит А в Україні, зокрема ускладнення ситуації зареєстровано в Одеській, Харківській та Миколаївській областях.

У поточному році зареєстровано 19 спалахів захворювання на вірусний гепатит А, під час яких постраждало 172 особи, у тому числі 92 дитини (54%). Лише в Одеській області зареєстровано 13 спалахів вірусного гепатиту А, з яких 11 мали місце впродовж останніх двох місяців осені поточного року. За результатами лабораторних досліджень водопровідної води та води громадських колодязів було виявлено антиген вірусного гепатиту А.

За 11 місяців поточного року в області відмічається ріст інфекційної захворюваності на вірусний гепатит А на 51 випадок в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Найбільший спалах захворюваності зареєстровано в селі Білі Ослави Надвірнянського району. З 03.11. по 08.12.2017 року в лікувально – профілактичні заклади області госпіталізовано 16 хворих з діагнозом «Гострий вірусний гепатит А», у тому числі 8 дітей. Механізм передачі – фекально – оральний, шлях передачі – контактно – побутовий. На протязі місяця реєструвались поодинокі випадки захворювань, захворювання школярів реєструвались з 23.11. – 05.12.2017р., зараження та захворювання школярів на вірусний гепатит А з перебуванням та навчанням у школі не пов’язано. Виникнення даної захворюваності пов’язане із поверненням додому із заробітків у Чехії мешканця села Білі Ослави.

 

Що потрібно знати про вірусний гепатит А

 

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання, при якому вражається один з найважливіщих органів – печінка. В народі цю недугу називають жовтухою. Для вірусного гепатиту А характерні: сезонне підвищення захворюваності в осінньо-зимовий період, висока контагіозність (передача збудника від хворої людини до здорової), найбіль часте ураження дітей вікової групи від 5 до 17 років, а дорослих – в працездатному віці, тривале перебування хворих на лікарняному ліжку, виникнення ускладнень після перенесеної хвороби і протікання у видозмінених формах (безжовтяничній та субклінічній формі). Захворюваність сільського населення вища, ніж сільського.Інкубаційний період може продовжуватись до 45 діб. Найбільш небезпечний для оточуючих є безсимптомний перебіг захворювання.

 

 

 

 

 

Що спричинює виникнення вірусного гепатиту А

 

Вживання недоброякісної питної води, забруднених вірусом харчових продуктів, контакт із хворою людиною, передача вірусу через предмети побуту та брудні руки – усе це може спровокувати виникнення жовтухи.

 

Ознаки вірусного гепатиту А

 

Від моменту зараження до появи перших ознак минає в середньому від 7 до 35 днів. Гепатит А починається гостро, температура тіла підвищується до 38-39ْ С, з’являється головний біль, загальна слабість, в’ялість, нудота, блювота, неприємні відчуття в правому підребер’ї, втрачається аппетит. Але пешими ластівками захворювання можуть спостерігатися захворювання верхніх дихальних шляхів, бронхів, легенів. Хворі на початковому періоді недуги стають вразливими, втрачають інтерес до роботи, діти – до ігор, навчання. Виникають безсоння, здуття живота, запори або проноси, і лише на 5-6 день хвороби , з’являється  легка жовтушність склер та шкірних покровів. З початку жовтіють очі, пізніше – шкіра обличчя, тулубу, рук і ніг. Також спостерігається потемніння сечі, яка при сечовипусканні набуває кольору пива і піниться та знебарвлення калу. Все це прояви жовтяниці.

 

Профілактика вірусного гепатиту А

 

Правила  профілактики  вірусного гепатиту прості і доступні кожному. Потрібно пити тільки  кип’ячену воду (вірус гепатиту гине при кип’ятінні води 100 ْС, ультрафіолетове випромінювання руйнує вірус за одну хвилину), харчові продукти варто вживати після термічної обробки, хліб, хлібобулочні, кондитерські вироби ретельно оберігати від забруднення, остерігатися морепродуктів, які не підлягають термічній обробці, ретельно мити руки після відвідування вбиралень, перед приготуванням та перед прийомом  їжі, після повернення додому з роботи чи прогулянки, зелень, овочі і фрукти мити у проточній воді та обробляти окропом. Не купувати харчові продукти у місцях стихійної торгівлі, на вулиці. А у випадку появи пеших ознак недуги звертатися до лікаря.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Грудень 2017
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6