Калуська районна
державна адміністрація

Місцевий розвиток орієнтований на громаду


Кількість будинкових лічильників тепла за чотири роки збільшилась майже втричі

2019.02.08

Ще 5 років тому у країни не було жодної зацікавленості у проведенні енергомодернізації, навіть не йшла мова про створення законодавства в цьому напрямку. Тому, найперше, ми почали роботу з напрацювання законодавчої бази – було прийнято закони «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про енергоефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності», «Про ЖКП», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Про це у прямому ефірі на радіо НВ заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«А сьогодні в Україні вже з’явилися перші 300 енергоаудиторів, отримано перші енергетичні сертифікати будинків. Вже є 77%, а в деяких містах і 100%, встановлених будинкових лічильників на тепло, а у 2014 році їх було всього 20%. 33 тисячі будинків об’єднано в ОСББ. Але ключовий інструмент, який дозволить енергомодернізувати житловий сектор країни, — це Фонд енергоефективності, який повноцінно запрацює вже цього року. Фонд, який буде не тільки фінансово, але й технічно підтримувати ОСББ у напрямку впровадження енергоефективних заходів», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, сьогодні ведеться робота з асоціаціями ОСББ у кожній області щодо програм Фонду енергоефективності. Вони вже працюють з «теплими кредитами», з муніципальними програмами і вже частково проводять модернізацію.

Геннадій Зубко повідомив, що за результатами нещодавнього засідання Координаційної ради донорів Фонду енергоефективності та Мультидонорського трастового фонду спеціально створеного ЄС і Урядом Німеччини для підтримки реформи енергоефективності в Україні, була затверджена грантова політика.

Також, за словами урядовця, до співфінансування програм Фонду енергоефективності мають залучатись муніципальні і обласні програми з енергоефективності.

«Сьогодні питання енергоефективності не полягає лише у тому, щоби зменшити споживання у житлових будинках. Необхідно також впроваджувати заходи з енергоефективності  у промисловості, відповідно до 27 Директиви ЄС, оскільки ми хочемо, щоб наша продукція була конкурентноздатною. Це також питання енергоефективності на транспорті та в енергетиці», — підкреслив Зубко.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Лютий 2019
В П В С Ч П С
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 1 2