Калуська районна
державна адміністрація

Місцевий розвиток орієнтований на громаду


Нові повноваження органів місцевого самоврядування в земельній сфері обговорювали в Івано-Франківському ЦРМС

2019.05.17

 
Нові повноваження об’єднаних територіальних громад в сфері управління земельними ресурсами та проблемні питання обговорювали з представниками ОТГ в рамках тренінгу.

«Дуже важливим повноваження, яке передане сьогодні органам місцевого самоврядування, це здійснення контролю за надходженням податку з доходів фізичних осіб, які працюють у агро формуваннях ОТГ. Це дуже великий ресурс, який дозволяє ОТГ нарощувати свою спроможність», - наголосив заступник директора Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Михайло Івашків відкриваючи захід.

Він також додав, що сьогодні є небезпечна тенденція активізації агроформувань, які різними шляхами намагаються захопити не витребувані земельні частки та паї.

В Івано-Франківському ЦРМС, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», в рамках тренінгу «Актуальні питання використання земель сільськогосподарського призначення ОТГ» разом з експертом з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяною Данилів говорили про повноваження органів місцевого самоврядування щодо земель садівницьких товариств та приватизацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення членами садівницьких товариств для ведення садівництва, а також про громадські пасовища в частині правових аспектів оформлення прав на земельну ділянку. Важливим, за її словами, є визначення у законодавстві певних понять і термінів, яких раніше не було.

«Останні законодавчі зміни, зокрема, визначили поняття масиву земель сільськогосподарського призначення. Це дає змогу органам місцевого самоврядування дещо інакше класифікувати свої землі, відповідно передбачати їх цільове використання», - зазначила експерт з просторового планування Програми «U-LEAD з Європою» Тетяна Данилів.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2019
В П В С Ч П С
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1