Калуська районна
державна адміністрація

Місцевий розвиток орієнтований на громаду


Створення ефективної системи громадського здоров’я – запорука соціального благополуччя ОТГ

2019.07.16

На Івано-Франківщині продовжується проведення навчальних тренінгів для представників громад у рамках реалізації проєкту «Популяризація громадського здоров’я ОТГ Прикарпаття – обов’язок кожного».

Цього разу участь у семінарі взяли представники майже з десяти об’єднаних територіальних громад області. Про це повідомили у пресслужбі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Розпочинаючи начальний захід, радник з муніципальних послуг ІФ ЦРМС Марія Баран розповіла слухачам про актуальність тематики громадського здоров’я у контексті децентралізації. Говорячи про важливість формування якісної системи громадського здоров’я в ОТГ, вона наголошувала на основних пріоритетах із профілактики неінфекційних захворювань.

Зі свого боку завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я ІФНМУ, професор Орина Децик розповіла присутнім про вплив факторів ризику на здоров’я населення. Окрім того, вона наголошувала на ролі ОТГ у пропагуванні громадського здоров’я та розповіла про алгоритм розробки місцевих програм громадського здоров’я.

Використовуючи метод колективного обговорення, учасників семінару було націлено на визначення та ідентифікацію чинників впливу на здоров’я, а також здійснено їх пріоритезацію.

Загалом слухачі відзначили ефективність проведення навчального семінару та погодились з тим, що апробація набутих знань у громаді принесе тільки користь, а формування ефективної системи громадського здоров’я є невід’ємним стратегічним напрямом.

У свою чергу виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Максим Чопей висловив переконання, що створення ефективної системи громадського здоров’я стане запорукою соціального благополуччя в об’єднаних територіальних громадах.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Липень 2019
В П В С Ч П С
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3