Калуська районна
державна адміністрація

Новини


На батьківщині Степана Бандери прийняли обласну естафету

dsc01841

2017.10.02

У неділю, 1 жовтня, Калущина приймала учасників обласної естафети районів та міст “Воскресне волі дух і наша слава”, присвяченої 75-й річниці створення УПА та Року УПА на Прикарпатті.

Церемонія передачі естафети від міста Бурштина Калуському району відбулася  у селі Старий Угринів, на обійсті Провідника ОУН Степана Бандера. У заході взяли участь голова РДА Наталія Бабій, голова районної ради Михайло Срібняк, заступник голови РДА Сергій Дудинець, керівник парату райдержадміністрації Олена Романишин, міський голова Бурштина Роксолана Джура, учасники ОУН-УПА, воїни АТО, делегація з Бурштина та представники громад Калущини, учасники аматорського мистецтва.

Після покладання квітів до пам’ятника Степанові Бандері учасники аматорського мистецтва внесли Державний Прапор України та стяг УПА.

З вітальним словом до мешканців Калущини звернулася міський голова Бурштина Роксолана Джура, яка наголосила, що кращого місця для подібних заходів годі й уявити. Адже тут народився Степан Бандера – Провідник ОУН, Герой України, який все своє життя присвятив одній ідеї – боротьбі за незалежну й самостійну Українську державу.

Голова райдержадміністрації Наталія Бабій підкреслила, що ми повинні пізнати справжні сторінки з історії національно-визвольної боротьби. І саме в цьому фотоальбомі будуть зібрані світлини, пов’язані із історією УПА у нашому краю.

Адже саме тут, на Калущині, є чимало відомих борців за волю й незалежність України у лавах УПА. Саме тоді, коли на Волині створювалася УПА, командиром Першої сотні був уродженець села Старий Угринів Григорій Перегіняк. Першим командиром УПА-Захід був уродженець села Боднарів Олександр Луцький. Повстанський поет Михайло Дяченко (Марко Боєслав) із Боднарова довгі роки був повстанським речником підпільної боротьби ОУН-УПА на теренах Карпатського краю. Наш земляк із села Голинь Степан Стебельський (сотенний Хрін) відомий безкомпромісною боротьбою на Лемківщині. Тож ми маємо брати з кого приклад і продовжувати їхні ідеї, – наголосила Наталія Бабій.

Голова районної ради Михайло Срібняк переконаний, що ніхто не повинен вказувати нам, українцям, як писати історію чи видавати закони. Адже ми на своїй землі.

Голова Калуської станиці Братства ОУН-УПА Степан Петраш наголосив, що ми вперше святкуємо на державному рівні річницю створення Української Повстанської Армії. Боєць АТО Тарас Кушлик подякував воїнам ОУН-УПА за їхню звитягу, за те, що вони навчили як захищати Україну від ворога.

Міський голова Бурштина Роксолана Джура урочисто передала фотоальбом голові районної державної адміністрації Наталії Бабій і голові районної ради Михайлові Срібняку.

Святкову концертну програму підготували творчі колективи та аматори народного мистецтва під керівництвом відділу культури райдержадміністрації.

Додамо, що естафета проходить у кожному районі та місті обласного значення й завершиться 6 грудня у с. Тишківці Городенківського району, на батьківщині Романа Шухевича. Незабаром Калущина передаватиме естафету Рожнятівському району. Фотоальбом, який наповнюватимуть всі учасники естафети, буде переданий до Музею визвольних змагань Прикарпатського краю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Жовтень 2017
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4