Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Відбулося засідання тристоронньої соціально-економічної ради та роботодавців Прикарпаття

8900

2017.12.28

Здійснення соціально-економічних реформ пов’язане з загостренням соціальних проблем, конфліктів, розбіжностей, які потребують узгодження інтересів різних соціальних груп та владних структур цивілізованим, безконфліктним шляхом. Інструментом вирішення цієї проблеми слугує соціальний діалог.

Саме про це йшлося в ході спільного розширеного засідання виконавчого комітету обласної тристоронньої соціально-економічної ради та ради обласного об’єднання організацій роботодавців.

Соціальні партнери підбили підсумки реалізації в області основних положень Закону України «Про соціальний діалог в Україні» та намітили основні пріоритети спільної діяльності на 2018 рік.

Учасники заходу відзначили, що в області вибудовано цілісну систему діалогових відносин між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з профспілками та роботодавцями: діють координаційні ради профспілок, забезпечено представництво профспілок та організацій роботодавців у складі колегій облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

Налагоджено співпрацю облдержадміністрації, Ради профспілок області та обласного об’єднання організацій роботодавців щодо вироблення узгоджених рекомендацій до нормативно-правових актів, які є нагальними для громадськості краю.

Під час засідання відзначалося, що децентралізація зміщує тематику діалогу з площини суто соціальної до проблем перспективи розвитку регіону і підприємства. Проблемним є той факт, що на рівні районів та міст обласного значення не співпадає структура профспілок та роботодавців. Так, тристоронні ради від сторони профспілок представляють, в основному, бюджетні організації (освіта, медицина, культура, держслужбовці), а роботодавців – виробнича сфера. З огляду на це, профспілки відчувають значний «дефіцит» соціальних партнерів на територіальному рівні. Тому сторони домовились у 2018 році продовжити спільну роботу з вироблення узгоджених рішень щодо реалізації завдань, визначених Стратегією розвитку області на період до 2020 року, а також зосередити увагу на підвищенні ефективності діяльності органів соціального діалогу в умовах децентралізації влади через механізм залучення представників територіальних громад до консультацій з питань формування та реалізації на відповідній території державної економічної та соціальної політики, регулювання економічних, соціальних і трудових відносин та шляхів подальшого їх розвитку активізації діяльності територіальних тристоронніх органів на рівні районів та міст обласного значення.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Грудень 2017
В П В С Ч П С
26 27 28 29 301 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6