Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Жителі Калущини взяли участь у святкуванні 1030-річчя хрещення Київської Русі-України

2018.07.30

28 липня чисельна делегація з Калуша та Калуського району взяла участь в урочистих заходах з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України в столиці нашої держави.

Святкування у Києві розпочалося державним заходом на Володимирській гірці, біля пам’ятника Святому Рівноапостольному князю Володимиру Великому.

Учасників заходу привітали Президент України Петро Порошенко, представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій, предстоятель Української православної церкви Онуфрій, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав, голова Всеукраїнського союзу церков віри євангельської – п'ятидесятників Михайло Паночко.

Виступаючи на урочистостях, Глава держави наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної церкви в Україні – великої за кількістю вірних, але рівної до інших помісних православних церков. 

«Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян. Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям», - сказав Петро Порошенко.

Після цього у Володимирському соборі відбулася Божественна літургія та пройшла багатотисячна хресна хода «Молитва за Україну і за єдину Помісну Українську православну церкву» – за участі керівництва держави, вірян та церковних ієрархів. Завершилося святкування на Володимирській гірці молебнем за Україну і за Українську помісну православну церкву на чолі з предстоятелем Української православної церкви Київського патріархату, патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом і главою Української автокефальної православної церкви митрополитом Макарієм.

 

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Липень 2018
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4