Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Обговорено можливості профілактики та попередження наслідків стихії на Прикарпатті

2018.07.31

Сьогодні під керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки відбулося чергове засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У роботі комісії взяли участь заступник голови Калуської районної державної адміністрації Сергій Дудинець і завідувач сектору цивільного захисту, екології та природних ресурсів РДА Роман Кравець.

Зазначимо, що у зв’язку зі складними погодними умовами, це четверте засідання, яке проводять впродовж місяця. Адже, за словами Марії Савки, першочерговим завданням, яке ставить перед собою влада області, є дії, які зможуть звести до мінімуму негативні наслідки довготривалих опадів.

«Починаючи з кінця минулого місяця та впродовж липня на Прикарпатті, як і на більшій території України, випала велика кількість опадів, що у свою чергу привело до підвищення рівнів води у річках, і, як наслідок, маємо пошкоджені мости. Проте, найбільше лихо, яке завдала стихія – зараження питної води. Тому, прошу мобілізувати всі сили відповідних державних служб, щоб і надалі показувати високий професіоналізм та відповідальність за свою роботу під час негоди», - зазначила Марія Савка.

Посадовець висловила слова подяки працівникам служб з надзвичайних ситуацій та водникам області, завдяки яким ситуація на Прикарпатті залишається стабільною.

Своєю чергою начальник відділу економіки природоохоронної діяльності, екологічного моніторингу, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації управління екології та природних ресурсів ОДА Петро Кульба доповів присутнім про стан техногенно-екологічної ситуації та території Калуського гірничопромислового району.

Головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я ОДА з педіатрії Лідія Сенюта навела статистичні дані, згідно з якими, на території Калуського району впродовж останніх років почастішали випадки захворюваності населення на хвороби органів дихання та травлення, а також негативний вплив навколишнього середовища позначився на репродуктивних процесах – все частіше фіксуються випадки патології вагітності, що є неабияким сигналом до рішучих дій.

Було вирішено звернутися з клопотанням до Кабінету Міністрів України щодо створення Державної робочої групи у складі науковців, відповідних фахівців та представників центральних органів влади для вивчення ситуації, яка скалася у районі.

Про технічну інвентаризацію захисних споруд цивільного захисту та стан їх готовності до використання присутніх поінформував начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Володимир Стебницький, який зазначив, що в області проведено інвентаризацію 70 відсотків захисних споруд.

Про стан впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки поінформував провідний інспектор сектору техногенної безпеки відділу запобігання НС управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олександр Галянтний.

Також присутні обговорили стан матеріальних резервів для запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та стан підготовки органів виконавчої влади і місцевого самоврядування до контрольної перевірки виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної і пожежної безпеки, цивільного захисту та діяльності аварійно-рятувальних служб, яка буде проводитись ДСНС України у листопаді 2018 року. Йшлося під час засідання й про надання експертного висновку щодо рівня надзвичайної ситуації, яка мала місце на території області 27-30 липня 2018 року.

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Липень 2018
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4