Калуська районна
державна адміністрація

Новини


У Копанках вшанували пам’ять загиблих у ІІ світовій війні

8867

2019.05.11

8 і 9 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення та 74-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Відповідно на виконання Указу Президента України від 03.04.2019 № 99/2019 у Калуському районі відбулися меморіальні заходи.

Біля пам’ятника Героям ІІ світової війни, що в  селі Копанки,  зібралися  представники влади, жителі села та учнівська молодь на пам’ятне  віче, щоб згадати  світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни.
Вшанували героїв  того часу  покладанням квітів до підніжжя пам’ятника: від громади Калущини – заступник голови Калуської РДА  Любомир Білоус та радник голови Калуської  районної ради  Роман Старчевський, від громади с.Копанки – сільський голова  Наталя Полянська, учні школи та всі присутні.

Вшанували  пам’ять героїв боротьби з нацизмом у Другій світовій війні, усіх загиблих героїв Майдану, зони АТО та всіх тих, хто загинув за незалежність України – хвилиною мовчання.

У виступах заступник голови РДА  Любомир Білоус та радник голови районної ради  Роман Старчевський наголошували, що День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Вона скінчилася і найважливішим її підсумком має бути не перемога, а мир.

Адже Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

За словами заступника голови райдержадміністрації Любомира Білоуса, трагедія Українського народу в роки Другої світової полягала в тому, що на час початку війни він був розділений між кількома державами. Українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За панування над Україною воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння намагалася продемонструвати на наших землях прихильність до українства. Однак єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.

Програму заходу продовжили Любомир Федорко (НД с.Вістова) та народний аматорський вокальний колектив «Намисто» районного Будинку культури. Ведучим свята виступив Радіон Прокопчук.

До пам’ятних дат органами місцевого самоврядування та громадськістю впорядковано меморіали, пам’ятники, військові поховання жертв Другої світової війни. У навчальних закладах та бібліотеках району організовано уроки, інформаційно-просвітницькі години, книжкові виставки, які висвітлюють трагічну сторінку в історії нашого народу.
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2019
В П В С Ч П С
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1