Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Як стати наставником для дитини-сироти

6675

2019.06.10

Калуський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приймає заявки на участь у проекті "Наставництво", спрямований на підготовку вихованців інтернатних закладів до самостійного дорослого життя.

У дітей-підлітків дуже мало шансів на усиновлення, адже батьки вважають за краще брати до родини малюків. На жаль, інтернатного виховання мало для того, щоб увійти в доросле життя підготовленої, сформованою особистістю. Завдання нашого проекту – знайти для вихованців інтернатів старших наставників, які допоможуть їм у соціалізації та підготовці до дорослого самостійного життя.

Що таке наставництво?

Це допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у формуванні навичок, необхідних для адаптації до самостійного дорослого життя. Через особисту взаємодію наставники допомагають дітям у навчанні та всебічному розвитку, сприяють їхній соціалізації та профорієнтації. Наставник – це старший товариш, друг і порадник.

Як наставник може допомогти дитині?

1. Наукова допомога. Наставник може допомогти підготувати домашнє завдання, показати, як шукати інформацію в інтернеті і користуватися нею, а також дати нові знання, які розширять кругозір дитини і стануть в нагоді в навчанні.

2. Соціалізація. Дивно, але багато повсякденних для нас речей, на які ми вже навіть не звертаємо уваги, для дитини з інтернату можуть бути абсолютно незнайомими. Наприклад, діти з інтернатів часом не знають, як заварити чай, звідки береться молоко і ніколи не бачили сирих яєць! Адже вони ходять на обід до їдальні, де їм подають все готове. Елементарні речі, що їх звичайні діти вчаться протягом усього життя в родинах, можуть бути незнайомі для дитини з інтернату.

Соціалізація також повинна допомогти дітям навчитися приймати власні рішення, адже інтернат – це система зі своїм режимом і розпорядком дня. В інтернаті за дітей все вирішує система: коли прокидатися, коли їсти, коли готувати уроки або грати, а коли лягати спати.

3. Профорієнтація. Вона буде спрямована на дітей, які вступатимуть до ПТУ, технікумів або вишів. Наставник допоможе визначитися з вибором професії, навчального закладу, навчить складати резюме, необхідне при пошуку роботи.

Які форми наставництва?

• Індивідуальне наставництво. Передбачає взаємодію одного дорослого з однією дитиною.
• Наставництво в групі. Передбачає взаємодію як дорослого з групою дітей, так і декількох дорослих, які працюють з невеликою групою дітей.

Бажаючим стати наставниками прошу звертатися за більш детальною інформацією в Калуський районим центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Калуш, вул. Чорновола, 12 та тел. 5 -21-01.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Червень 2019
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6