Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Завдання влади – належно забезпечити виборчий процес

dscn0008

2019.07.18

18 липня заступник голови РДА Любомир Білоус провів нараду щодо належної організації проведення парламентських виборів.  У роботі наради взяли участь  заступник голови районної ради Михайло Матковський, заступник голови окружної виборчої комісії Василь Качмар, начальник відділу культури РДА Тетяна Молдавчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Любов Луцан і керівники правоохоронних установ.

На нараді йшлося про забезпечення виборчого процесу та завдання органів місцевої влади, які визначені законодавством, на  період підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Любомир Білоус наголосив: «Виборчий процес триває, і нам необхідно спільними зусиллями забезпечити право кожного мешканця безперешкодно здійснити своє волевиявлення, без правопорушень та на належному рівні підтримувати громадський порядок».

Влада на місцях також відповідальна за своєчасне відкриття виборчих дільниць, громадську безпеку та порядок, охорону виборчих дільниць,  безпечну доставку виборчих бюлетенів до окружної виборчої комісії.

Керівники правоохоронних органів підкреслили, що на час проведення виборів очолювані ними підрозділи  працюватимуть у посиленому режимі.

Правоохоронці нагадали, що за добу до голосування необхідно видалити всю передвиборчу агітацію і в останній день перед виборами забезпечити на своїй території відсутність будь-якої агітації («день тиші»). На території району будуть вчасно вживатися заходи щодо недопущення зриву виборчого процесу чи будь-яких інших правопорушень.

Тому при виявленні протизаконних дій, застосування утиску чи погроз до виборців потрібно повідомляти прокуратуру та районний відділ поліції. Адже спокій та безпека залежать не лише від правоохоронних органів, а й від пильності, обережності та відповідальності самих громадян.

Окрему увагу приділили необхідності забезпечення громадського порядку, цілодобової охорони приміщень окружної та дільничних виборчих комісій, а також забезпечення приміщень для діяльності виборчих комісій з виборів Президента України засобами пожежної безпеки.

За інформацією представників правоохоронних органів, на даний час загроз безпечному проведенню виборів немає.

Заступник голови ОВК Василь Качмар зазначив, що виборчий процес проходить відповідно до календарного плану та в штатному режимі; всі виборчі дільниці в районі достатньо укомплектовані. Для роботи дільничних виборчих комісій органами місцевого самоврядування забезпечено приміщення згідно з вимогами ЦВК, надано засоби зв’язку, обладнання, інвентар, оргтехніку.  Василь Качмар повідомив, що завтра, 19 липня, у Калуші, в приміщенні райдержадміністрації,  виборчі дільниці отримають бюлетені.

За результатами наради доручено забезпечити створення для всіх суб’єктів виборчого процесу рівних умов участі у виборах, дотримання об’єктивності, неупередженості, достовірності при поширенні інформації про вибори.

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Липень 2019
В П В С Ч П С
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3