Калуська районна
державна адміністрація

Новини


В Івано-Франківську відбувся семінар щодо проведення перевірок контролюючими органами

924

2019.11.06

Регіональний семінар «Перевірки бізнесу: основні виклики після завершення мораторію» відбувся в Інноваційному центрі «Промприлад». Його Ініціаторами виступили Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Державна регуляторна служба України та Рада бізнес-омбудсмена при Кабінеті міністрів України. Сприяли проведенню семінару Івано-Франківська облдержадміністрація, а також громадські організації «Офіс ефективного регулювання» та «Легкий Бізнес» (EasyBusiness). У заході взяв участь заступник голови РДА Любомир Білоус.

Один з лекторів семінару, керівник напряму зі сприятливого бізнесу-клімату Програми USAID КЕУ Любомир Чорній зауважив: «Цього року перестав діяти мораторій на проведення перевірок малого і середнього бізнесу. В Україні почали проводити як планові, так і позапланові перевірки. Якщо раніше позапланові перевірки можна було проводи за погодженням із спеціалізованим чи вищим органом влади, то зараз таких погоджень не потрібно і жодних обмежень немає. Можемо стверджувати, що повертається контролюючий тиск держави на бізнес».

Йдеться про те, що після скасування мораторію на проведення перевірок малих і середніх підприємств, в період з січня до серпня 2019 року на Інспекційному порталі (inspection.gov.ua) було внесено записів про понад 117000 планових перевірок та понад 30000 позапланових перевірок. Зазначений порядок цифр переконливо свідчить про великий обсяг інспекційного навантаження на суб’єктів господарювання.

З огляду на це Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) вирішила підтримати серію публічних заходів задля обговорення можливих шляхів покращення ситуації щодо здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Під час сьогоднішнього семінару підприємці Прикарпаття, учасники місцевих бізнес-об’єднань, спілок, експерти мали нагоду поспілкуватися з представником Ради бізнес-омбудсмена при Кабінеті міністрів України – установи, яка представляє та захищає інтереси бізнесу у державних органах і покликана забезпечити його прозорість в Україні, – на предмет скарг, які надходять до Ради, та випадків проведення перевірок, зокрема, й у нашій області.

На семінарі також презентували інтерактивну платформу з питань проведення перевірок, на якій підприємці зможуть отримувати консультації, доступ до нормативно-правової бази і, відповідно, знаходити зразки документів, що потрібні під час перевірок та для оформлення чи оскарження їх результатів.

Окрім того, учасникам заходу представили концепцію посібника з проходження перевірок бізнесу органами державного нагляду (контролю). За задумом ініціаторів його розроблення, посібник міститиме практичні поради для власників та менеджерів щодо дій під час проходження заходів державного нагляду.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Листопад 2019
В П В С Ч П С
27 28 29 30 311 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30