Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Впровадження системи ХАССП для дитячих садків та шкіл

998

2020.02.11

Безпека харчових продуктів - це проблема, яка завжди буде турбуватися поживачів. Одним з надійних засобів захисту споживачів харчових продуктів є система НАССР.

НАССР - HazardAnalysisCriticalControlPoints - система, що дозволяє передбачити оцінити ризики і запобігти випуск небезпечної харчової продукції, тим самим, забезпечити споживачам гарантії безпеки продукції. Система НАССР є науково-обґрунтованою системою, яка дозволяє гарантувати виробництво безпечної продукції шляхом ідентифікації і контролю небезпечних факторів: біологічного, хімічного і фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

Користь від впровадження НАССР

 • Оптимізація процесів виробництва на всіх етапах технологічних процесів;
 • Раннє виявлення невідповідностей і можливість виключення їх впливу в майбутньому;
 • Раціональне використання обладнання і матеріальних ресурсів;
 • Відповідність кінцевого продукту всім вимогам клієнта (споживача), в тому числі показниками якості та безпеки;
 • Виконання вимог законодавства України, які передбачають впровадження системи НАССР на всіх підприємствах харчової галузі;
 • Можливість виходу на Європейський і світовий ринки.

Кому потрібен НАССР

 • Виробникам харчової продукції.
 • Будь-яким підприємствам (точках) громадського харчування (дитячі садки, шкільні їдальні, інтернати, лікарні тощо)
 • Переробникам продовольства.
 • Фірмам, зайнятим зберіганням, упаковкою, фасуванням та транспортуванням готової продукції.
 • Всім торговим компаніям, що реалізують продукти харчування.

Система ХАССП для їдальні – завдання не з найлегших, адже для забезпечення всіх вимог системи, необхідно продумати технологічний процес до дрібниць. Будь-яке недоопрацювання в питаннях управління безпекою продуктів харчування і готових страв здатне спричинити масові отруєння споживачів. Найретельніший контроль повинен здійснюватись на етапах:

·         1 – Зберігання продуктів, що швидко псуються;

·         2 – дотримання особистої гігієни працівниками їдальні та санітарних норм в приміщенні;

·         3 – дотримання технології приготування їжі.

В більшості їдалень весь технологічний ланцюжок (всі процеси) виконується в одному місці. Тобто приймання сировини від постачальників, її зберігання, обробка продуктів, приготування страв, подача та споживання, як правило поєднані в одному обмеженому просторі. У подібних умовах, де немає чіткого розділення зон, контроль технологічного процесу, якості продукції повинен бути особливо жорстким.

Пунктом 2 ч. 2 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» встановлено, що оператори ринку зобов’язані запровадити та використовувати постійно діючі процедури, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках(НАССР)

Статтею 65 пункт 4  Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» передбачено відповідальність за порушення вимог цього Закону для фізичних осіб в розмірі п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат, для юридичних в розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат.

Якщо ви турбуєтеся за репутацію вашої їдальні,  прагнете до ефективної і успішної роботи в сфері громадського харчування, то впровадження принципів НАССР стане для вас стабільною гарантією якості обслуговування, безпечними продуктами та стравами.

Калуське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Лютий 2020
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29