Калуська районна
державна адміністрація

Новини


У Копанках вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

dscn0031

2020.02.20

Минуло шість років від тих страшних подій, які назавжди закарбувалися в історичній пам’яті українського народу, які, по суті, стали переломним етапом у новітній історії нашої держави й змінили країну та кожного українця. Вони залишили в минулому мирне, спокійне життя. У лютому 2014 року вся Україна і весь світ стали свідками жорстокості попереднього політичного режиму і нестримної, відчайдушної боротьби простих українців, відданих патріотів за європейський вектор розвитку української держави, за утвердження української нації, за гідне майбутнє для наступних поколінь.

Нині ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо героїв світлої пам’яті Небесної сотні, адже їх подвиг – це ціна нашої свободи. Вони – найсвятіший образ новітньої України. Вони – перші, хто став на шлях цієї боротьби, яка продовжується і сьогодні. Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву для незалежної України.

Двадцяте лютого згідно з указом Президента України стало Днем Героїв Небесної Сотні. Сьогодні у всіх регіонах України проводяться поминальні заходи.

У селі Копанки, на площі, недалеко від рідної домівки, де жив наш краянин – Герой Ігор Дмитрів, зібралися люди, щоб схилити голови перед пам’яттю героїв, згадати ті буремні дні. У поминальному віче взяли участь голова Калуської райдержадміністрації Жанна Табанець, голова районої ради Віктор Гільтайчук, радник голови РДА Оксана Канюка, голова Копанківської сільської ради Наталія Полянська, мати Героя Марія Дмитрів, учасники Революції Гідності та бійці АТО, учні, односельчани Ігоря Дмитріва…

Безмовний жаль і сум огортав кожного, хто дивився на портрети Героїв Небесної Сотні, на цих відважних юнаків, чоловіків та жінок. Поряд з Героями Небесної Сотні – фотопортрет Ігоря Дмитріва, котрий віддав своє життя за Україну, захищаючи її від агресії північного сусіда. Їх подвиг, надзвичайна сила духу надихнули багатьох наших співвітчизників, які пішли захищати Україну.

Поминальну панахиду за загиблими на Майдані провели місцеві священнослужителі Василь Мельничук і Василь Телічак. Усі учасники заходу помолилися за спокій душ спочилих Героїв. Представники влади та учні поклали квіти до пам’ятника Ігорю Дмитріву, який загинув від снайперської кулі у результаті протистоянь на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року.

У промовах учасники заходу відзначили, що подвиг Героїв Небесної Сотні назавжди залишиться в пам’яті нинішніх та прийдешніх поколінь взірцем героїчної самопожертви, незламності та щирої любові до Батьківщини. Мільйони українців віддали свої життя за власну націю і державу. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, садили по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна. Небесна Сотня виконала свою земну місію! Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. І кожен українець повинен виконати свою місію…

Вдалим доповненням до кожного виступу стали пісні у виконанні учасника Революції Гідності, коменданта та волонтера Івана Стратієнка і Любомира Федорка. На завершення заходу мати Героя Марія Дмитрів подякувала всім, хто прийшов вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні.

 

 

 

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Лютий 2020
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29