Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Інформація про проведену роботу закладів культури до Дня захисника України

88

2020.10.15

14 жовтня – визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців на всіх етапах її багатовікової історії.

Цього дня  українці святкують одразу чотири свята: Свято Покрови Божої Матері;  День українського козацтва;  річницю створення Української повстанської армії (УПА) та День захисника України.

Тож, з нагоди цього свята вшановуючи наших Героїв, які віддали своє життя за Україну, дякуючи всім тим, хто повернувся і сьогодні захищає рідну землю на Сході нашої держави, та з метою популяризації літератури і висвітлення матеріалів про історичне минуле та героїчне сьогодення України, в бібліотеках Калуської централізованої бібліотечної системи проводились такі заходи:

09 жовтня

         У бібліотеці-філії с. Ріп’янка напередодні Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня Українського козацтва та 78-ї річниці Української Повстанської Армії  проведено пізнавальну годину «Покрова – берегиня роду і держави». Ведучі заходу Андріана Хацевич, Вікторія Артемович, ОльгаСкурчак розповіли про свято Пресвятої Покрови, яке є єдиним релігійним святом і одночасно національно-патріотичним та державним. Сільський голова Микола Іваськів побажав усім козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблого односельчанина Василя Боднара. На закінчення заходу завідувачкабібліотеки Любов Бойчук провела вікторину «Козаки – лицарі духу» та запропонувала переглянути книжкову виставку «Ви жертвою в бою полягли з любов’ю до свого народу». Учасники заходу мали змогу ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про оборонців і визволителів рідної землі на різних етапах нашої історії.

10 жовтня

У бібліотеці-філії с. Перекосипроведено патріотичний калейдоскоп «Ми роду козацького діти, землі української цвіт», приурочений Дню Захисника України. «14 жовтня наша країна відзначає День захисника України. Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами.Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. 14 жовтня також традиційно відзначається, як день створення УПА –військово-політичної формації українського визвольного руху», – такими словами розпочала масовий захід ведуча Марія Атаманчук. Вона наголосила, що боротьба за незалежність України продовжується і зараз. Словами подяки та вдячності згадали на заході односельчан – учасників бойових дій (АТО) Олега Винника та Василя Німака.

Учасники масового заходу Олександр Вількович, Марія Микитин, Ольга та Тетяна Смик, Давид, Ольга, Маргарита, Єлизавета та Магдалина Пилипчуки декламували патріотичні вірші «Будуть з нами вічно», «Воїнам УПА», «Другові», «Ви живі», «Стрілець», «Молитва за захисників»  та інші.

Бібліотекар провела огляд літератури, яка була представлена на книжковій  виставці «Борці за волю, за народ». Проведено козацьку вікторину « Про життя та побут козаків».

10 жовтня працівники  книгозбірні  с. Голинь  запросили  юних читачів  на  відео-перегляд  «Покрова – берегиня  роду».

Про  походження  свята  Покрови  та  його  особливості  розповіла  завідуюча сільської бібліотеки Любов Жекало. Бібліотекар Віра Завадецька  наголосила, що14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. Усі ці свята взаємопов’язані івиникали послідовно. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні.  Для присутніх було  приведено огляд літератури  «Добрі свята приходять у дім» .

11 жовтня

У бібліотеці-філії с. Лука до Дня захисника України, Дня Українського козацтва та 78-ї річниці Української Повстанської Армії, які ми відзначаємо у світлий день Покрови Пречистої Богородиці проведена патріотична вікторина «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». Тернистим був шлях нашого народу до волі. За неї боролися ті, хто є гордістю нашого народу, - запорізьке козацтво, гайдамаки, січові стрільці, вояки УПА, Герої Небесної Сотні, герої АТО. Україна пишається своїми патріотами, пам'ять про них навіки залишається в наших серцях. Активними учасниками патріотичної вікторини були Зюлковський Віктор і Ілларія, Федоляк Оля, Поліщук Таня, Блищик Діана і Софія . На заході були присутні діти учасників АТО подружжя Трофіменко – Наталя і Іван. Учасники вікторини поклали квіти до Символічної Могили і вшанували пам'ять наших Героїв.

11 жовтня бібліотекар  бібліотеки-філії с. Тужилів Іванна Василів (спільно з завідувачем Народного Дому Багринівською С.І.)провели патріотичну присвяту до Дня козацтва, УПА, захисника Вітчизни та Покрови Пресвятої Богородиці «Козацька Покрова».Ведучі заходу О.Долинська , Х.Мельник , Є Жолобак ,А Щепківська розповіли  про історію виникнення козацтва, УПА, про наших земляків,які служать в ООС та про Покрову Пресвятої Богородиці, як охоронительку, покровительку та заступницю козацтва.

Для відвідувачів та учасників заходу оформлена книжкова виставка  «Лине козацька слава з далеких віків», присвячена Дню захисника України, де представлена література, присвячена захисникам Вітчизни, героїчним вчинкам наших земляків.

11 жовтня у бібліотеці-філії с. Томашівці відбулася презентація книжкової виставки «Незламні герої». Завідувачка бібліотеки Ольга Сулима ознайомила присутніх із книгами, представленими на книжковій виставці, розповіла про героїв УПА, про односельчан – учасників АТО, а саме про Романа Безрукого, Володимира Возняка, Петра Знака, Любомира Короля та зниклого безвісти Ореста Сплавінського. Читці Тетяна Корж, Соломія Кусень, Ольга Родзень читали вірші, присвячені героям УПА та учасникам АТО. Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх героїв, які загинули за Україну, за її незалежність.

11 жовтня в бібліотеці-філії с. Пійло проведено огляд літератури «Борці за волю України», присвячений річниці створення УПА та  Дню українського козацтва. Завідувачка бібліотеки Марія Кухтин ознайомила присутніх з книгами «Літопису Української Повстанської Армії» про борців за волю України, українських воїнів, що в різні часи мужньо боролися і віддали своє життя за Незалежність України. В бібліотеці оформлено книжкову виставку «УПА - символ нескореного духу».

До Дня захисника України у бібліотеці-філії с. Мислів (спільно з НД) відбулася патріотична бесіда «Солодше нам у бою помирати, ніж жити в путах, як німі  раби» та покладання квітів до могили воїна АТО Михайла Осташа.

Зі вступним словом  виступила завідувачка бібліотеки Люся Куцела, яка розповіла про історію започаткування Дня Захисника України. Вірші патріотичної тематики читали Анна Петричко, Тетяна Дзундза, Олег Андрусів. Пісні в шану захисникам виконала Юлія Куцела. Також з вітальним словом виступив читач бібліотеки Володимир Андрусів. На закінчення присутні поклали квіти до могили учасника АТО Михайла Осташа.

В бібліотеці організована тематична книжкова виставка «Їх подвиг не згасне в віках».

11 жовтня працівники Народного дому с. Копанки  Яна Юрчишин та Павліна Каблак підготували вітальну програму для учасників АТО по домівках на території села. Для захисників були підготовленні відкритки та квіти.

13 жовтня

До Дня Українського козацтва та Дня захисника України працівникиКалуської  центральної районної бібліотекиорганізували і провели презентацію книжкової виставки «Лине слава козацька з далеких віків». На виставці представлена література про славних гетьманів, козаків-запорожців. Особливий інтерес у присутніх викликала інформація про наших сучасних захисників Вітчизни.

14 жовтня 

14 жовтня в с. Копанки ( сквер Ігора Дмитрів) відбулося районне урочисте віче, присвячене Дню захисника України, річниці створення УПА, Дню Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

У заході взяли участь:

- голова Калуської РДА - Жанна Табанець;

- голова Калуської районної ради - Віктор Гільтайчук;

- перший заступник голови Калуської РДА - Оксана Канюка;

- голова Копанківської сільської ради - Наталія Полянська.

Своє пісене мистецтво дарували:

- Вероніка Мартинюк;

- вокальний колектив " Мелодія душі".

Ведучий Радіон Прокопчук.

         14 жовтня в бібліотеці-філії с.Завій проведено огляд літератури«Героїчне минуле краю», присвячений Дню захисника України. Огляд провела завідувачка книгозбірні Ніна Костів.До уваги користувачів були представлені книги,які висвітлюють історичне минуле та героїчне сьогодення України. Книги, які ще раз підкреслюють,що ми маємо свою історію, яка починалася не одне тисячоліття тому.Маємо новітню історію, починаючи від часів княжих,козаччини, визвольних змагань впродовж минулого століття. Адже, кожен українець від народження повинен досконало знати історію свого народу і своєї держави. Тож, берім свою долю в свої руки і навчаймо своїх дітей, щоб вони ввібрали в себе все духовне багатство нашого народ.

В церкві св. Михаіла в с. Завій  о. Ярослав відслужив молебень за здоров’я захисників України, учасники аматорської творчості  Аліна Гриців, Анастасія Міськів, Катерина Масюрчак, Злата Мина, Наталія Чіпко та бібліотекар –філії Ніна Костів поклали квіти до могили Січових Стрільців.

         У бібліотеці-філії с. Діброва відбулася патріотична присвята «Борцям за волю України – слава, слава, слава!». Бо саме, 14 жовтня – день, коли є прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячністьгероям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя. 

         Бібліотекар Галина Непик представила присутнім тематичні матеріали із теки «Дорога, довжиною в історію», які несуть в собі найцікавішу інформацію про українське козацтво минулих часів, їхні прагнення, ідеї, почуття патріотизму, про подвиги воїнів-захисників, які і сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії, захищаючи  кордони від ворогів.

         Вірші патріотичної тематики читали користувачі бібліотеки Вікторія Швець, Володимир Петрів, Василь Мацевич. Присутні також переглянули викладку літератури «Мужність і відвага крізь роки».

«Їх подвиг не згасне в віках» – під такою назвою в бібліотеці-філії с. Боднарів проведеноісторичний екскурс, присвячений Дню захисника України, Дню українського козацтва, річниці створення УПА та Дню Покрови Пресвятої Богородиці.

Бібліотекар Наталія Минай ознайомила присутніх з літературою про славних козацьких гетьманів,провідників ОУН і командирів УПА,бійців АТО,українців,які боролися за незалежність та волю України в різні часи.Користувачі бібліотеки читали патріотичні вірші,переглянули викладку літератури «Їх імена землі моєї рідної окраса».

«Мій світе, мій краю, повстанців героїв згадаю»— під такою назвою у НД с. Цвітова спільно з бібліотекою проведено тематичну годину. Свято розпочалося з покладання квітів та вшанування героїв на могилі Січових Стрільців. Учасники гуртка художнього читання та користувачі бібліотеки декламували вірші патріотичної тематики. У бібліотеці оформлено книжкову виставку «Як ви умирали – Вам сурми не грали» та проведено огляд літератури. На завершення усі виконали пісню «Ой у лузі червона калина».

Методичний відділ ЦРБ

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Жовтень 2020
В П В С Ч П С
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31