Калуська районна
державна адміністрація


У Чернівцях зміни до Конституції України для успішного впровадження децентралізації

88

2020.03.05

У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулося публічне обговорення пропозицій щодо внесення змін до Конституції України «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020».

У ньому взяли участь заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Дмитро Романюк, голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук, керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, представники органів місцевого самоврядування, профільних асоціацій, експерти, громадськість Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Вітаючи присутніх, заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода  зазначив: «Нинішній адміністративний устрій України не відповідає потребам часу і не може забезпечити розвиток територій. Саме тому й впроваджуємо реформу децентралізації. Проте у процесі створення громад буде змінена система виконавчої влади та закріплена в Конституції України. Для того, щоб завершити децентралізацію, потрібно внести зміни до основного закону. Ми повинні побудувати українську державу громад, де в основі буде місцеве самоврядування, яке візьме на себе частину повноважень, ресурсів  та відповідальність, а виконавча влада забезпечуватиме законність та правопорядок у громадах», – пояснив В’ячеслав Негода.

«Реформа децентралізації передбачає собою інституцію добровільності. Президент України та Уряд дали правильні сигнали для громад перед внесенням змін до Конституції України в частині децентралізації щодо проведення обговорення на рівні регіонів задля того, щоб представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та експерти з децентралізації поділилися своїми баченнями щодо створення нової системи управління. Цей захід є надзвичайно важливим та необхідний для ефективного впровадження цієї реформи», - зауважив Дмитро Романюк.

Додамо, що у експертів з Прикарпаття є ряд обґрунтованих пропозицій щодо децентралізації та результатом циклу обговорень, які тривають в усій Україні, мають стати положення Конституції, що дозволять успішно завершити реформу децентралізації.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Березень 2020
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4