Калуська районна
державна адміністрація


Чотири види соціальних послуг мають обов’язково надаватися на рівні громад

85

2020.06.30

На сьогодні є чотири види соціальних послуг, які мають обов’язково надаватись на рівні громади. Це соціальний супровід, соціальна профілактика, консультування і соціальна реабілітація.

Про це йшлося в рамках консультативної зустрічі щодо механізмів надання соціальних послуг, під час якої представники ОТГ мали можливість поглибити знання за темою соціальних послуг, організованої Івано-Франківським регіональним офісом Програми U-LEAD.

Усі ці послуги вже стандартизовані на державному рівні, а забезпечувати їх надання має фахівець із соціальної роботи.

«Потрібно звернути увагу на те, що згідно законодавства, певні виби соціальних послуг надаються виключно територіальними центрами соціального обслуговування або соціальними працівниками. Це такі послуги як догляд вдома, денний догляд. А деякі соціальні послуги можуть надаватись і соціальними працівниками, і фахівцями з соціальної роботи», - зазначає тренерка Програми «U-LEAD з Європою» Людмила Пона.

Стандарт надання соціальних послуг – це та межа, нижче якої громада не може зійти у наданні соціальних послуг.

Також Людмила Пона додає, що стандарт є тим документом, який встановлює певні вимоги до місця надання соціальної послуги, часу, кваліфікації особи, яка її надає, а також кола осіб, які можуть отримати таку соціальну послугу. Усі ці критерії застосовуються для оцінки якості надання соціальної послуги.

«Процес стандартизації соціальних послуг в Україні триває і далі. А для певних послуг навіть складається специфікація, щоб розуміти скільки коштує ця послуга. З часом будуть певні зразки і розрахунки, щоб громада мала розуміння, скільки коштів їй необхідно закласти, якщо цю послугу необхідно буде «купувати», - наголосила Людмила Пона.

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Червень 2020
В П В С Ч П С
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4