Калуська районна
державна адміністрація


Роз’яснення про житлові субсидії

56

2021.01.22

Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій, яка діє в Україні вже понад 25 років.

Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Якщо Ви не можете самотужки платити за житлово-комунальні послуги,  рекомендуємо звертатися за призначенням житлової субсидії.

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Для призначення житлової субсидії особа подає заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами.

Заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за встановленою формою з необхідними документами приймаються від громадян управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються від громадян управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Заяви з необхідними документами також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації.

Інформація про призначені житлові субсидії вноситься управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

           Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

 

За адресою subsidii.ioc.gov.ua ввівши свою поштову адресу можна отримати інформації чи призначено субсидію та який її розмір за опалювальний або неопалювальний сезони.

Одночасно інформуємо, що до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, розмір призначеної їм житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, враховуватися не буде.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Січень 2021
В П В С Ч П С
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6