Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені  культурно-мистецькі заходи з 07 до 13 травня 2018 року

2018.05.14

8 травня 2018 року

   УНД с.Завій було оформлено стінгазету-колаж до Дня Перемоги.Учасники аматорської творчості  у газеті висловили подяку та шану, також прикрасили її маками, які виготовили власноруч.Газета прикрасила фойє НД.

 

10 травня 2018 року

       В бібліотеці-філії с. Завій відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки "В боях здобута Перемога" присвячена Дню пам'яті та примирення та перемозі над нацизмом у Другій світовій війні. Завідуюча сільської бібліотеки Ніна Костів презентувала книги, матеріали, ілюстрації, представлені на виставці. Присутні на заході дискутували про події тих років, зокрема, на Західній Україні, хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв, які захищали рідну землю в Другій світовій війні та здобули перемогу.

 

У бібліотеці-філії с.Бережниця відбулася  літературно-художня ікебана «Неповторне диво – квіти». Мандрівку до королівства квітів здійснила завідувач бібліотекою Суслик Мар'яна, а юні учасники свята розповіли легенди, вірші та загадки. Присутні мали змогу переглянули мультимедійну презентацію «Квіти України».

 

 

11 травня 2018 року

Історичний акцент «Славимо день Перемоги – будемо мир берегти» проведено бібліотекою-філією с. Підмихайля. Ганна Богусевич розповіла  про ціну перемоги, про мільйони загиблих та безліч поранених в роки Другої світової війни та презентувала книжково-ілюстративну виставку «Війна без права забуття». Діана Берегова та Валерій Данів читали вірші, присвячені Дню пам'яті та примирення та перемозі над нацизмом. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих у роки війни.

 

     У бібліотеці–філії с. Лука проведена літературна екскурсія «Здоровим бути навчить книга», в рамках обласної акції «Бібліотеки – за здоровий спосіб життя».

Здоровий спосіб життя – це життєва позиція людини, орієнтована на зміцнення свого здоров'я, без шкідливих звичок – куріння, алкоголю, наркотиків… Ми відкриваємо книжки про фізичний гарт, якщо ви не байдужі до культури свого тіла, здоров'я. Поради і настанови, які подано на сторінках книжок, сприятимуть вашому загальному фізичному розвиткові та зміцненню здоров'я, говорила бібліотекар Щербицька Г. М. і познайомила учасників заходу Белей Настю, Жарук Валентину і Валерію, Блищик Максима, Псюк Миколу, Кухар Вікторію і Ярослава, Зюлковского Віктора із книжками про здоровий спосіб життя: ранкову гімнастику, гру в волейбол, футбол, гру в шахи і шашки; про плавання; правильне харчування. А також провела діалог «Шкідливість тютюнопаління на організм». Бібліотекар обговорювала із читачами питання: чому люди курять, як діє нікотин на організм, як кинути курити?

 

12 травня 2018 року

Найсолодше і найперше слово, найближча і найрідніша – це «МАМА». У бібліотеці-філії с. Кропивник був проведений майстер-клас «Виготовлення листівки матусі», який провела завідуюча бібліотеки Наталія Русановська. В майстер-класі взяли участь: Юлія Борейко, Ольга Бреславська, Христина Вітрів, Елеонора Балинська, Яна Атаман, Діана Циганчук, Аня Плескун. Діти з такою радістю робили ці листівки, що кожен старався якнайкраще зробити подарунок для своєї рідненької матусі.

 

13 травня 2018 року

 У  НД с.Мостище відбулася тематична година до Дня Матері  «Для кожного вона особлива»,у  якій взяли участь учасники гуртка сольного співу, художнього читання та вокального ансамблю " Діти світла" . В програмі звучали твори естрадних виконавців: " Ніби вчора, рідна мамо" ( Марія Савчук, Олександр Чижевський, " Мамочко моя" ( Марія Яковина), " А сорочка мамина" (Діана Микуляк), " Для тебе, моя мамо"( Марія Савчук), " Я не буду казати та знай" ( Юліана Паньків), " Найкращі в світі" ( вокальний ансамбль

 «Діти світла»).

 

 

   У НД с.Тужилів (спільно з бібліотекою)  пройшла концертна програма, присвячена Дню Матері. Розпочав програму НА хоровий колектив під орудою М.Цвіточок піснею «Через поле України ішла Божа Мати». Вокальний дитячий колектив у складі Діани Шищак, Євгенії Жолобак, Андріани Жолобак, Катерини Фітяк, Надії Андріїв  подарував пісенні композиції. Учасники гуртка художнього читання продекламували віршовані рядки. НА хоровий колектив «Передзвін» (кер.Н.Кіндюх) виконав ряд пісень. Програму провели Катерина Фітяк та Євгенія Романів. На завершення  прозвучали «Многая літа» всім присутнім  та громаді села.

 

   У НД с.Довге - Калуське  до Дня Матері відбулася концертна програма «Мамо, мамо, рідна й дорога». Свої вокальні композиції подарували Діана Дмитрів, Володимир і Марія Лесів, Ірина Костів, Ілона Парцей, Анастасія Морис. Віршовані рядки  звучали з вуст Давида довгана, Лізи Птришин, Ярини Романів, Володимира лесіва. На очах матерів з’явилися сльози радості, коли діти дарували їм  букети квітів та дякували  за недоспані ночі, любов і радість.

 

  УНД с.Завій відбулась концертна програма присвячена Дню Матері « Мама- ангел на землі». Ведучі свята Роман Перегінець та Роксолана Паращак, запросили всіх поринути у історію свята та святкування його у різних країнах. Вокальний ансамбль «Смайл» у складі : Софії Юрків, Надії Юрків, Тетяни Юрків, Евеліни Хацевич та Насті Бойко  виконали пісню « Там де мама моя», Софія Юрків -  « Мама і я», Тетяна Юрків « Мамина сорочка».Дует  у складі Наталії та Тетяни Данів  « Балада про маму», фольклорний колектив « Там на горі та смичок», Тетяна Данів « Мамі», Лілія Мина « Долиною туман» та

« Пісня буде поміж нас». ПараскевіяНадвірнянська виконала авторський вірш « Мати жде». На завершення концертної програми  всі учасники привітали матерів подарунками.

 

 

У НДс.Томашівці відбулося свято, присвячене Дню матері і Дню родини за назвою «Матусенько моя - ти найрідніша в цілім світі». Із уст ведучих Софії Родзень та Ілони Знак звучали прекрасні слова, присвячені матерям, бабусям, сім’ї та родині. Читці Аліна Куземчак, Софія Грабарська та Ілона Знак присвячували вірші найдорожчим в світі людям - своїм батькам, родині. Звучали пісні у виконанні Адріани Атаманчук, Адріани Дроган, Софії Родзень, Мар’яни та Тетяни Семен, Христини Возняк, Ілони Знак. Юні танцівниці Христина Возняк, Мар’яна та Тетяна Семен радували глядачів запальними танцями. Завідуючі сільськими бібліотеками (Сулима О.В. та Луців Н.Д.) організували книжково-ілюстративну виставку «Берегиня роду людського» і провели презентацію літератури, представленої на ній.

 

 

 

      У НД  с. Лука проведено літературно – мистецьке свято «Мамо, ти у мене єдина у світі», присвячена Дню Матері, захід проведено спільно із бібліотекою – філією.У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пташиний спів, теплий весняний вітерець приносить до нас свято – День Матері. Свято Матері – свято любові. Воно схоже на ніжну травневому квітку, від якої не хочеться відводити очей, говорили ведучі ПівхлопикМаряна і ЖарукВаленетина. Отець Машталір Мирослав привітав усіх із Днем Матері. Читачі бібліотеки – філії Блищик Максим, Фрик Олег і Денис, Федоляк Оля, Заводовська Марта і учасники гуртка художнього читання Народного дому Кухар Вікторія і Ярослав, Літинський Андрій, Федоришин Настя, Белей Настя, Жарук Валерія, Псюк Микола, Зомчак Валерія читали поезії українських письменників про Маму. Півхлопик Павло, Безрукий Артур, Лизун Сніжана, Поліщук Тетяна виступили із сценками «Мама», «На свято Матері», «Моїй бабусі». Звучали пісні «Я люблю тебе, мамо», «Іронія долі», «Тільки мама, мама одна», «Люблю, люблю бабусеньку свою» у виконанні фольклорного гуртка Народного дому.

Пам'ятаймо, що матері ні купити, ні заслужити. Тож бережімо своїх матерів, шануймо їх, говорила бібліотекар Щербицька Г. М. Присутнім було презентовано книжкову виставку «Хай золотом сіяє слово – «Мама».

 

День матері, який відзначається в другу неділю травня – це одне з самих зворушливих свят. Краса материнства в усі століття оспівувалася кращими художниками, письменниками і поетами. Саме про це йшла мова на презентації книжково-ілюстративної виставки «Криниця маминого серця», яка відбулася в Голинській сільській бібліотеці. До заходу був підготовлений  для читачів молодших класів мультик про маму, а також відео фільм. З задоволенням присутні слухали вислови видатних людей про жінку – матір, жінку – берегиню роду, які читала бібліотекар Віра Завадецька  та цитували свої.

 

"Мамо моя рідна нене" - під такою назвою у бібліотеці-філії с. Пійло проведено поетичну годину, присвячену до Дня матері. Ведучі заходу - Мердак Юлія та Баран Світлана. Читачі бібліотеки Шевчук Юліана, Марунчак Владислав, Дзера Іванна, Макух Вероніка, Ребега Софія, Перегуда Уляна, Олексин Юлія, Дмитрів Остап, Бережницька Анастасія, Касіч Тетяна декламували поезії про маму: «Матінці», «Моя мама найдорожча», «Найдорожчий подарунок» та інші. Прозвучали пісні «Чорнобривці», «Мамин день» у виконанні завідуючого Народного дому Володимира Кушніра. Марія Кухтин провела презентацію літератури, представленої на виставці «Ми матір називаємо святою».

 

У бібліотеці – філії с. Ріп’янка проведено майстер клас з виготовлення листівок для привітання матерів. Ось і прийшов на землю місяць травень, оспіваний у піснях, гаптований солов’їним співом, приніс нам давнє свято матері. Вся гордість світу – від матерів. Без сонця не цвітуть квіти, без любові немає щастя, без матері немає життя. Користувачі бібліотеки вклали всю свою душу та уміння, виготовляючи листівки для привітання дорогих матусь. Це Анжела Скурчанська, Зоряна Перегінець, Андріана Хацевич, Вікторія Артемович, Шостачко Оксана та Скурчак Ольга. У їхньому виконанні прозвучали також вірші переповнені любов’ю до дорогих матусь.

 

 

 

«Цілую ніжно материнські руки» – під такою назвою відбулося свято до Дня Матері в НД с. Бабин Зарічний (спільно з бібліотекою). Захід розпочався притчею про матір «Розмова з Богом». Ведучими заходу були Богдан Дарвай та Олександр Левицький. Віршовані рядки дарували матерям і бабусям Ольга Манів, Роман Мацьків, Марія та Степан Стасюки, Ігор Масляк, Уляна Грицюк, Ілона та Ростислав Вінтонюки, Олег Вирстюк, Павло Дарвай та Софія Лизень. У виконанні Іванни та Христини Масляк, Адріани Піщугіної, Христини Мельничук прозвучали пісні «Мамина молитва», «Дякую бабусю за таку матусю», «Мамо, мамо». Пісню «Мамин вальс» подарував для матері Богдан Дарвай. На завершення заходу діти привітали своїх матусь квітами. Присутні переглянули літературу, представлену на виставці «Усе бере від матері початок».

 

У бібліотеці-філії с. Сівка-Войнилівська відбулася літературна година «Ми матір називаємо святою». Ведучі Лідія Лис і Оксана Лесюк розповіли про відзначення Свята матері - Свято Божої матері, матері України. Вони є тими чистими джерелами з котрих людина живиться, від першого подиху на цьому світі і до останніх днів свого життя. Вірші читали Оксана Лесюк «Коли співає мама на весні» та «Тепло дарують руки мами» - Юлія Малішевська. Звучали пісні «Закувала сива зозуля» та «Ой чого ж так рано мати посивіла».  Марія Гринів (бібліотекар) презентувала виставку «Мамо, мамочко моя»

 

 

Святково та урочисто відбувалося відзначення Дня матері у с. Діброва.  Новопризначений священник о.  Микола Магас  церкви Успіння Пресвятої Богородиці від усієї душі щиро вітав матерів, які виношують у своєму лоні дитину, виховують, «ставлять на ноги», дають путівку у життя. Сільською бібліотекою було організовано фотовиставку «Будь благословенна,  українська мати» та  презентовано велику виставку робіт майстрів ужиткового мистецтва - «Таланти нашого села». Де було представлено роботи майстрів Мацевич Р. І., Дмитришин Я. О., Лісовського І. А., Кобрин О. В., Німко О. В., Михайлик М. О., Дзюбак Р. М., Шевчук Л. М., Кравець О. Г., Парцей О. І., Непик Г. Т. із Діброви. Бібліотека – філія с. Лука представила роботи майстринь Михайлюк Л. М., Бобик С. М., Щербицька Г. М., а бібліотека – філія с. Цвітова – роботи майстринь Турій К. Д., Колінко О. Ю. Це були авторські роботи: вишивки в найрізноманітнішій техніці, різьба по дереву, роботи з паперу та бісеру, картини тощо. Галина Непик (бібліотекар с. Діброва) привітала зі Святом односельчанок на дому, відвідавши 9 родин.

 

У кожного мати єдина, "щодаруєлюбов і тепло". У НД с. Цвітова, спільно з бібліотекою, відбулося Свято матері. Ведучимибули: ІринаСокіл та Ольга Козак. Учасникигурткахудожньогочитаннядекламуваливірші, звучали пісні «Мамо», «Мамочко моя», «Мамина сорочка», «Дякуютобі, мамо». Приймалиактивну участь у СвятіВікторіяСокіл, Ольга Козак, ІринаСокіл,ВолодимирРоманів, СоломіяБоєчко, Арсен Боєчко та інші. Бібліотекар Оксана Колінкопрезентувалавиставку «Жіноча доля вишита нитками» та щироподякувалаучасникам та присутнім, побажалаїмздоров'я, миру і всьогонайкращого.

 

         «За все, що маю дякую тобі».  Такий лейтмотив Свята матері, організованого сільською бібліотекою у приміщенні НД с. Боднарів. Читачі книгозбірні Юлія та Софія Гойшан, Віра Яворська, Світлана Мельник, Анастасія Дрогомирецька, Валентина і Любов Дрогомирецькі, Іванна Бабій, Руслана Дрогомирецька, Адіна Сулима та Марія Дрогомирецька дарували всім мамам пісні й віршовані рядки. Авторські вірші читав Михайло Дубильовський. Ведучими заходу були Катерина Луцька та Роман Гущак. Учасники дарували присутнім мамам квіти та щирі побажання.

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2018
В П В С Ч П С
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2