Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені культурно-мистецькі заходи за період з 27 до 30 вересня 2018 року

2018.10.02

 

27 вересня

27 вересня 2018 р. працівники Калуської центральної районної бібліотеки долучилися до віртуальної зустрічі, яка відбувалася в Каразінському університеті (м.Харків) у межах Міжнародної наукової конференції «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих бібліотекарів» із бібліотекарем та викладачем Дженніфер Веласкес. Бібліограф інтернет-залу ЦРБ Ірина Савчук розповіла присутнім про те з ким буде проведено online зустріч, що Дженніфер Веласкес є популярним лектором і консультантом, автором книги «Послуги для підлітків у реальному світі», а також численних статей, присвячених бібліотечному обслуговуванню підлітків і молоді. Вона є міжнародним лідером у галузі філософії та практики бібліотечного обслуговування. Дженніфер Веласкес працює координатором послуг для молоді у публічній бібліотечній системі Сан-Антоніо (штат Техас, США) та викладачем у Школі інформації Університету Сан-Хосе (Каліфорнія, США).

На зустрічі Дженніфер представила презентацію, в якій висвітлила багато цікавої та корисної інформації щодо діяльності бібліотек. Ключовою думкою прозвучало те, що не кожнен має доступ до інтернету, але інформація зараз повсюди. Бібліотеки дуже важливі для сьогоднішнього суспільства із філософської точки зору ми розуміємо потенціал. Ми дійсно розуміємо, що доступ до електронних систем, до інтернету є дуже важливим, але також треба розуміти, що доступ це лише початок, тобто це лише частина історії. «Місія бібліотек – це оцінювати, направляти та створювати, і це повинно відбуватися як у фізичній формі так і електронній». Під час віртуальної зустрічі усі бажаючі мали можливість задавати питання, які їх цікавили, а наша американська колега з радістю на них відповідала. На завершення Веласкес наголосила, що «бібліотеки – це місце, де люди навчаються чомусь окрім школи. Тому важливо, що ми надаємо їм такий простір для самонавчання і результат може дати, як електронний так і паперовий носій». 

Захід відбувся за підтримки Посольства США в Україні та Української бібліотечної асоціації.

 

29 вересня

         У НД с. Бережниця відбувся літературно - пізнавальний захід «Віра, Надія, Любов врятує цей світ». У заході взяли участь учасники аматорської творчості , які усно переготали сторінки історії даного свята. Були підібрані вірші,життєві історії мучениць Віри, Надії ,Любові та їх матері Софії. А також діти взяли участь у мізансценці «Розмова свічок в тиші». Завершився захід привітанням тих хто носить ці прекрасні імена Віра, Надія, Любов та Софія. Дякуємо всім  долучилася до за заходу!

У  бібліотеці-філії  с. Перекоси проведено поетичну акварель «ПоетичнаісторіяПрикарпаття», приуроченуМіжнародному дню туризму.«Край прикарпатськийначестворенийдляпоетів і туристів, любителівнайпрекраснішого. Бовін сам, як пісня, як легенда. Інодіздається, щонавіть час тут зупинивсвійбіг і спраглими очами дивиться на красу Карпат. ПисьменникиПрикарпаттянатхненнячерпають з красиприкарпатського краю та оспівуютьїї у своїйтворчості»,  - такими словами розпочала ведуча заходу МаріяАтаманчук.Микола Клим, Марія Микитин, Богдан Якимечко, Ольга, Маргарита та Давид ПилипчукидекламуваливіршіписьменниківПрикарпаття: «На Говерлі», «МоєПрикарпаття», «Угорах», «Ясна гора», «Джерело Карпат», «А Верховина» та багатоінших.Сільськийбібліотекар провела оглядлітератури, представленої на книжково-ілюстративнійвиставці «ЛітературнеПрикарпаття».

 

30 вересня 2018 року

         У НД с. Середній Бабин відбувся захід присвячений до свята Різдва Пресвятої Богородиці «В Назареті зацвіла Лелія». На початку заходу о. Іван виступив із вітальним словом та благословив всіх присутні. В заході взяли участь учасники гуртка художнього читання, хоровий колектив, учасники танцювального та вокального гуртків. Прозвучали наступні пісні: «В Назареті зацвіла Лелія», «Достойно єсть», «Прославимо маму», «О Всепітая царице», «Блакитні ризи», «До Тебе лину», «Чом, чом земле моя», «Повіяв вітер степовий», «Ой у лузі червона калина», «Там під гаєм», «Ой не шуми луже». Ведучою заходу була Світлана Біланчук. Родзинкою свята стали авторські вірші о. Івана Когута та директора НД Василя Атамана. На завершення заходу всі присутні щиро помолилися за мир та спокій нашої держави.

         У НД с. Завій відбулася літературна година присвячена до свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. На захід було запрошено вчителя християнської етики Завійської школи  Мартинюк Марію Василівну, яка розповіла дітям про історію виникнення цього свята, про нелегку долю таких ще юних дітей та їхньої матері, а також традиції та прикмети в цей день. На завершення привітали учасників художньої самодіяльності Софійку та Надійку Юрків з Днем Ангела та пригостили всіх солодощами.

Цієї неділі у бібліотеці-філії с.Томашівці №2 (Кам’яне) проведено літературне досьє «Василь Сухомлинський – красиве і горде ім’я». Ізвступним словом звернулася до присутніх завідуюча бібліотеки Надія Луців, яка сказала, що 28 вересня минуло 100 років з дня народження Василя Сухомлинського - великого педагога, письменника, поета і казкаря. «Отож, дорогідіти, читаймоказки, вивчаймойоготворчуспадщину, бовін великий письменник приходить до нас, щоб разом з нами відроджувати дух народу, розбудовуватинезалежнуУкраїну».Ведуча Вероніка Сикуринець, читці Іванна та Степан Романів, Богдан і Христина Кузь та Ліза Козик розповідали казки Василя Сухомлинського, читали поезії, присвячені життю і творчості письменника, ділилися враженнями про зміст прочитаного. На завершення познайомилися звикладкоюлітератури «Все починається з добра, все починається з любові».

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Жовтень 2018
В П В С Ч П С
301 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3