Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені культурно-мистецькі заходи з 06 до 12 травня 2019 року

2019.05.14

     02 до 07 травня 2019 року у с-щі Ясеня що на Закарпатті проходив Міжнародний гуцульський мистецький марафон, V-й ювілейний Міжнародний фестиваль мистецтв “Іван Попович збирає таланти – 2019»,

IV-й Міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв  ''Гуцульська родина-2019» та II-й Всеукраїнський конкурс фестиваль живопису «Весняний мольберт «Серце Карпат».

   Калущинупредставляли аматори художнього  митстецтва  НД с.Вістова.

   У IV-му  Міжнародному  конкурсі-фестивалі  мистецтв  ''Гуцульська родина-2019» у « театральному жанрі» у молодшій віковій категорії (гумор)  Богдан Смольський став лауреатом 2-го ступеня. У цьому ж  жанрі серед учасників середньої вікової категорії  (читці)  Владислава Сєргеєва стала лауреатом 1-го ступеня. Також  лауреатом 1-го ступеня у змішаній віковій категорії стали театр-студія «Кумасі» (кер.О.Новосад). НА драматичний колектив НД с.Вістова (кер.О.Новосад) у конкурсній програмі V-го ювілейного  Міжнародного фестивалю мистецтв “Іван Попович збирає таланти – 2019»  в жанрі «естрадна мініатюра» вибороли  найвищу нагороду «Гран-прі», Богдан Смольський – 2-ге місце та Влада Сєргеєва – 1-ше місце.

   У «вокальному жанрі» обох фестивалів Юрій Скрипник став лауреатом 2-го ступеня.

  08 травня 2019 року

     Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих
фронтових фотографій, з тих речей, які зберігають колишні фронтовики, і
не дає померкнути жодній героїчній сторінці історії перемоги над
фашизмом.Як тільки вберуться у чарівні білі квіти сади навесні, засвітять дивовижні свічки каштани, а в повітрі розіллється тонкий і ніжний аромат, в бузкових кущах заллються піснями невсипущі солов’ї, а вся земля випромінюватиме радість і щастя, нестримну жагу до життя, в такі прекрасні дні, 8-9 травня, ми відзначаємо великі свята – День пам’яті і примирення та 74-у  річницю з  Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні!
 

    З  нагоди цієї пам’ятної дати  біля пам’ятника Героям Великої Вітчизняної війни що в  с.Копанки  зібралися  представники влади, жителі села та учнівська молодь на пам’ятне  віче, щоб згадати  світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни.
Вшанували героїв  того часу  покладанням квітів до підніжжя пам’ятника: від громади Калущини – заступник голови Калуської РДА  Любомир Білоус та радник голови Калуської  районної ради  Роман Старчевський, від громади с.Копанки – сільський голова  Наталя Полянська, учні школи та всі присутні.

Вшанували  пам’ять героїв боротьби з нацизмом у Другій світовій війні, усіх загиблих героїв Майдану, зони АТО та всіх тих, хто загинув за незалежність України – хвилиною мовчання.

    Далі до слова запросили заступника голови Калуської РДА  Любомира Білоуса та радника голови Калуської  районної ради  Романа Старчевського.

   Мистецьку програму продовжили Любомир Федорко (НД с.Вістова) та

НА вокальний колектив «Намисто» (РБК).Ведучий  – Радіон Прокопчук.

      Працівниками закладу культури  с.Бабин-Зарічний було організовано урочисте покладання до могили загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни.

      В бібліотеці-філії с. Кропивник (спільно з НД) проведено годину пам'яті «Знову білим цвітом вкрилися сади, і знову приходить свято Перемоги». Завідувач бібліотеки НаталіяРусановська розповіла про те, що в травні ми відзначаємо День Перемоги. Адже, дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941- 1945 роках. Цей день залишиться для нас завжди затьмареним від гіркоти втрат і осяяним Сонцем Перемоги, у довічному боргу наше покоління перед тими ветеранами війни, кому пощастило пройти через чорнило битв, і дожити до світлого Дня Перемоги. Вірші читали: Анастасія та Марічка Гівчак, Яна Фединяк, Надія Христонько, Вікторія Сидорів, Мар'яна Дюг. На завершення масового заходу всі учасники пішли на могилу воїнів Великої Вітчизняної війни запалити свічки пам'яті та хвилиною мовчання вшанувати всіх борців проти нацизму.

        9 травня 2019 року

     У с. Лука біля пам’ятника воїну-визволителю у Другій світовій війні відбулося урочисте покладання квітів і вшанування героїв, які віддали своє життя в ім'я свободи (організатори заходу – завідувач Народного домуОксана Поліщук і бібліотекар Ганна Щербицька). Учасники заходу Сніжана Лизун, Тетяна Поліщук, Анастасія Белей, Сніжана Яцишин, Вікторія і Ярослав Кухар, Максим, Діана і СофіяБлищик, Микола Псюк, Валентина і Валерія Жарук поклали квіти до пам’ятника і схилили голову перед світлою пам'яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.

     Бібліотека-філія с. Цвітова спільно з Народним домом провели годину пам'яті«Пам'ять вічно жива».Розпочався захід із покладання квітів до пам'ятника воїнам,що загинули у Другій Світовій війні, та вшанування хвилиною мовчання всіх загиблих.Із вступним словом виступили завідувачка Народним домом Зоряна Порціна і бібліотекар Оксана Колінко. У заході взяли участь:Вікторія Сокіл, Соломія Боєчко,Артем,Арсен,Євген Боєчки, Марія Ващинська та інші.

10 травня 2019 року

    В бібліотеці-філії с.Вістова відбувся інформаційнийкалейдоскоп «День Матері в різних країнах світу». Бібліотекар ОксанаДовжанська коротко ознайомила присутніх з історією свята, а також розповілапро те, як вшановують матерів в різних країнах світу. Діти розповідали, як вонивітають своїх матусь, та ознайомились з книжковою виставкою «Будьблагословенна, українська ненько…»

     Напередодні дня Матері, у бібліотеці-філії с. Студінка відбувся майстер-клас з виготовлення відкритки до Дня Матері «Мамо, рідна моя, скоро свято твоє». Бібліотекар Любов Шушайло розповіла про традиції та походження цього свята, а також провела майстер-клас. Присутні на заході діти із зацікавленням вирізали, клеїли, оздоблювали вітальні відкритки для своїх матусь.

    11 травня 2019 року 

     З нагоди Дня Матері у бібліотеці-філії села Перекоси проведенолітературну імпрезу «У кожного мати єдина, що дарує любов і тепло». Вірші про почуття, любов, шану й красу материнства «Якенайкраще слово в світі», «Мамо моя рідна і єдина», «Моїй мамі»,«Сонечкова мама», «У свято матері!», «Матусю, рідненька», «Молитва за маму» та  інші декламували юні користувачі бібліотеки Єлизавета Пилипчук, Марія Микитин, Давид Пилипчук.Учасники масового заходу виконували пісні про маму: «Мамо, лебідко моя», «Рідна мамо моя», «Вишиванка».Бібліотекар Марія Атаманчук провела огляд літератури книжкової виставки «Мати – берегиня роду».

12 травня 2019 року

    У НД с.Студінка відбулася районна   святкова програма з нагоди Дня Матері. Розпочався захід з урочистої частини, під час якої Голова Калуської районної ради Віктор Гільтайчук  та Студінківський сільський голова Марія Романів привітали  усіх матерів зі святом та нагородили жінок , що мають горде звання «Мати-героїня».Також було відзначено матерів, чиї сини віддали свої життя у зоні бойових дій на сході України – Бєляєва та Шеремети.

     Ділі святкування продовжилось переглядом мюзиклу «Іванкова сопілка», який підготували аматори сцени НД с.Студінка.          

   У НД с.Бабин-Зарічний (спільно з бібліотекою) проведено святковий  захід  до Дня Матері.На адресу любих матусь з уст маленьких артистів линули дитячі пісні та слова подяки за щасливе дитинство.Ведучими заходу виступили Іванна Масляк та Адріана Піщугіна. Бібліотекарем було розгорнуто тематичну виставку «Усе бере від матері початок».

   У Народному Домі с. Лука проведено літературно-мистецьке свято«Матуся – ангел наш земний», присвячене Дню Матері (організатори – зав. Народним домом Оксана Поліщук і бібліотекар ГаннаЩербицька). Ведучі свята Сніжана Лизун і Тетяна Поліщук  розповіли присутнім, що Свято Матері має в Україні триєдину суть. У цей день ми складаємо шану найдорожчій в світі людині – своїй матусі. Цього дня ми вшановуємо й Божу Матір – Діву Марію та свою Вітчизну – неньку Україну.Отець Дмитро Машталір привітав матерів із святом і побажав здоров'я, щастя, родинного благополуччя.У цей святковий день матері, бабусі приймали слова вдячності, любові і поваги від Валерії і Валентини Жарук, Марти Заводовської, Насті Белей, ІлларіїЗюлковської, Максима, Діани і Софії Блищик, Вікторії і Ярослава Кухар, Ольги Федоляк, Миколи Псюка, Сніжани Ящишин, Анастасії Федорошин, Вероніки Бойко.Звучали пісні: «Пташенята у гнізді», «Люблю бабусеньку свою», «Я у мами сонечко», «Матуся».Присутні переглянули книжково-ілюстративну виставку «Хай золотом сіяє слово Мама!»

     Святкування Дня Матері – це чудова можливість висловити свою подяку і безмежну вдячність за все, що роблять для нас наші мами, за їх любов і розуміння. З цією метою у Народному домі с. Цвітова спільно з бібліотекою-філієюпроведеноСвято матері «Ми матір називаємо святою». Ведуча заходу – Ірина Сокіл.Учасники свята декламували вірші, виконували пісні про матір.На свято була запрошена багатодітна мати Ліда Порціна.У бібліотеці оформлено книжкову виставку «Мати – берегиня роду».

       В Народному домі та бібліотеці села Мислів вшанували любих матусь.До вітань приєдналися читачі бібліотеки та учасники аматорського колективу Народного дому, які читали вітальні вірші матусям.Пісні "Пісня про рушник", "Дякую тобі, мамо" виконала Юлія Куцела. Завідувачка бібліотекою Люся Куцела привітала присутніх з святом.Читачі переглянули книжкову виставку по темі заходу.Всі учасники пригостилися солодощами (спонсор Оксана Вирстюк).На закінчення пролунало величне многоліття!!!

       У бібліотеці-філії с. Ріп'янка проведено Свято Матері «Ми матір називаємо святою». Із вступним словом виступила бібліотекар Любов Бойчук. Вона розповіла про значимість цього свята, про всіх матерів та Матір Божу. Оксана Бугрій прочитала «Легенду про маму», якою пройняла усіх до глибини душі. Учасники заходу із своїх найщиріших слів поваги, любові, подяки сплели весняний віночок привітань дорогим мамам. «Пісню про маму» виконала Андріана Хацевич. На завершення присутні на заході виконали «Многая літа» усім матерям.

 

     У бібліотеці-філії с. Мостище відбувся захід до Дня Матері «Мати – символ добра на землі». Бібліотекар Мар'яна Пирожинська розповіла присутнім про походження Свята Матері, про те, як потрібно любити, шанувати та поважати своїх матерів а також ознайомила та представила викладку літератури «Мати - символ добра на землі». Учасники заходу Паньків Ю., Савчук Д., Хомин М., Яніцька Х. читали вірші Василя Симоненка «Матері», Віктора Геращенко «Моїй матері», Бориса Олійника «Мати» та інші. У виконанні Марії Савчук лунала пісня Аліни Гроссу«Мама». На завершення заходу всі разом заспівали «Многая літа» для всіх матусь.

     «Низький уклін вам матері» – під такою назвою в бібліотеці-філії с. Боднарів проведено зустріч з матерями-героїнями, які виховали 9-10 дітей. Ведуча заходу Любов Бабій ознайомила присутніх з історією виникнення свята Матері, та традиціями святкування на Україні. Користувачі бібліотеки Катерина Луцька, Іванна Бабій, Аліна Сулима декламували вірші про маму. В бібліотеці звучали пісні «Світлиця», «Мамина коса», «Посіяла людям», «Чорнобривці», «Мамина сорочка».На завершення завідувачка бібліотеки Марія Минай привітала всіх із святом, побажала здоров’я, довгих років життя на многії літа.

      В бібліотеці-філії с.Сівка-Войнилівська проведено конкурс на кращий малюнок«Ми Матір називаємо святою».  Зав.бібліотекою Марія Гринів коротко розповіла про Матір – берегиню роду. Потім з користувачами бібліотеки було проведено конкурс на кращий малюнок «Моя матуся – найкраща». Кращі роботи були в Марії Лазар, Лідії Лис, Галини Гринів, Андрія Сеньківа.

         Стартували творчі звіти закладів культури, присвячені 28-й річниці

                       Незалежності України «Мистецтво одного села»

 

     В Калуському районі стартувала естафета творчих звітів закладів культури  Калуського району, присвячених 28 –ій річниці Незалежності України . 

    До програм творчих звітів входитимуть виступи всіх аматорських колективів,які працюють при закладах культури району, любительські об’єднання, окремих виконавців, солістів та інших творчих об’єднань району. Бібліотеки-філії району представлятимуть виставки  декоративно-прикладного, ужиткового мистецтва, живопису.

    12 травня першими стартували аматори художньої творчості Народних Домів   сіл Копанки, Голинь і Тужилів, які присвятили свої мистецькі програми Дню Матері.

      У мистецькій програмі творчого звіту колективів аматорської творчості НД  с.Копанки взяли участь: вокальний та фольклорний колективи (кер.П.Каблак), учасники гуртка художнього читання (кр.П.Каблак), вокальний колектив «Намисто» (кер.Р.Минай), хореографічний колектив (кер.К.Бойко), солісти-вокалісти А.Фединич, В.Коломієць, Й.Денис, А.Гук, Л.Гумен. Вразив віртуозною грою на цимбалах В.Гринів.У фойє НД  було представлено виставку декоративно-ужиткового мистецтва творчих людей села. З вітальним словом звернувся до всіх матерів місцевий парох о.Василь Мельничук. Ведучі програми – А.Вашкевич, Н.Литвин, С.Кондрат,В.Рожевич.

 

     Цього ж дня презентували своє мистецтво аматори НД с. Голинь. Розпочали  мистецьку програму творчого звіту хоровий колектив НД  та церкви Святої Покрови (кер.Х.Дутчак ) піснею «Христос Воскрес».Продовжили програму творчого звіту вокальний жіночий ансамбль «Барви осені» (кер. В. Тиж),драматичний колектив (кер.М.ІвахнюК),дитячий вокальний ансамбль «Едельвейс» (кер.О.Ляхович),чоловічий вокальний ансамбль (кер.М.Христонько),ВІА «Відлуння» (кер.М.Івахнюк), НА фольклорний колектив «Молодичка»,учасники гуртка художнього читання:К.Дутчак,В.Кравців, Д.Багринівська. Солісти-вокалісти:К.Дутчак,Б.Івахнюк, В.Головацька,В.Шевчук, С.Тирлецька, Н.Притула, Б.Олексюк,А.Полич.Веселі емоції та щирі вітання подарували глядачам вихованці  дитячого  ясел – садка «Малятко» (вихователь М. Ковальова, кер. Н. Булавинець).   Ведучі програми:Аделіна шулик та Тарас Солдат.З вітальним словом до всіх присутніх та аматорів народного мистецтва звернулися секретар Голинської сільської ради – Оксана Лилак. У мистецькій програмі творчого звіту працівники бібліотеки – філії с. Голинь представили виставку декоративно – ужиткового мистецтва творчих людей села.

 

    У світлий День Матері  у творчому звіті демонстрували свої мистецькі роботи аматори НД с.Тужилів:НА хорові колективи «Гроно» (кер.М.Цвіточок) та «Передзвін» (кер.Н.Кіндюх), учасники гуртка художнього читання, вокалічти Андрій та Євгенія Жолобак, Софія Марчук.Провели захід Христина Мельник та Роман Рачкович.

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2019
В П В С Ч П С
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1