Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені культурно-мистецькі заходи з 27 травня до 02 червня 2019 року

2019.06.04

28 травня 2019 року

      У бібліотеці філії с. Студінка відбулася презентація книжкової виставки «Сторінками творів Романа Іваничука», присвячена 90-річчю від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча, одного з організаторів Товариства української мови ім. Шевченка, Народного Руху України, члена Спілки письменників України (з 1960), народного депутата України (1990–1994), заслуженого працівника культури України, Лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка, Літературної премії ім. А. Головка, премії ім. Мазепи, Героя України.

Бібліотекар Любов Шушайло коротко розповіла присутнім біографію письменника, ознайомила з його творчістю, зачитала «10 влучних висловів Р. Іваничука». Читача бібліотеки Марічка Кімак зачитала уривок з роману письменника «Вода з каменю».  

Роман Іваничук є автором понад 60 книг, деякі з яких були представлені на виставці. Наприкінці 60-х pp. письменник звернувся до жанру історичної прози.Роман «Мальви» (1968) приніс Р. Іваничуку величезний успіх і нищівну партійну та ідеологічну критику, бо в цьому творі була вперше поставлена проблема збереження національної самосвідомості. До уваги відвідувачів книжкової експозиції був представлений роман «Манускрипт з вулиці Руської», за який Роман Іваничук у 1979 р. отримав премію ім. А. В. Головка; романи «Вода з каменю» та «Четвертий вимір», відзначені у 1985 р. Державною премією УРСР ім. Т. Г. Шевченка.Книжкову виставку доповнювали і інші видання Романа Іваничука.

 

30 травня 2019 року

     У бібліотеці-філії с. Копанки відбулася година спілкування «Права та можливості жінок у сучасному світі та Україні». Бібліотекар Іванна Кузик розповіла про права та можливості жінок, про ряд нормативних документів стосовно прав людини та регулювання правового статусу жінки. Учасники заходу обговорили і поділилися своїми думками по даній темі та дійшли висновку, що жінки тепер не лише отримали певні права, а й здобули правову рівність з чоловіками.  На завершення заходу виконали пісню на слова Т. Шевченка «Така її доля».

 

01 червня 2019 року

   На подвір'ї бібліотеки-філії №1 с. Томашівці відбувся конкурс малюнка на асфальті «Веселкове дитинство», присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Із вступним словом виступила завідувачка бібліотеки Ольга Сулима, яка розповіла, що День захисту дітей відзначається на всій планеті, та було це свято засноване у 1949 році у столиці Франції у Парижі рішенням Конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. У цей день гостро піднімається питання дитинства, тому різні громадські організації, дитячі організації багатьох держав опираються на Конвенцію ООН про права дитини, борються за щасливе, достойне життя будь-якої дитини у всіх куточках землі. У конкурсі взяли участь користувачі бібліотеки Ілона та Артем Кухар, Ольга Родзень, Тетяна Корж, Ліза Ловкова та інші. Перше місце отримала найменша учасниця конкурсу Ілона Кухар за малюнок «Щасливе дитинство». У цей день весело та незабутньо бібліотекар провела з дітьми колективні літні ігри «Лісові веселощі», «На галявині загадок», «Сміх для всіх», «Кошенята і поросята», конкурс «Кмітливий та винахідливий». У бібліотеці організована викладка літератури «1 червня – Міжнародний день захисту дітей».

 

    Бібліотека-філія с.Тужилів до Міжнародного дня захисту дітей організувала та провела конкурс малюнків на тему: «Ми маємо рівні права». Юним читачам бібліотекар Іванна Василів розповіла про історію створення «Декларації прав дитини» та ухвалення «Конвенції про права дитини», ознайомила з основними правами дитини та з прикладами їх порушення в Україні. До розмови залучалися  всі присутні. А на завершення користувачі бібліотеки дружно намалювали спільний малюнок на асфальті «Моя Батьківщина».

 

    У бібліотеці-філії с.Студінка відбувся конкурс малюнків «Я люблю Україну», присвячений Міжнародному Дню захисту дітей. Розпочався захід інформхвилинкою, яку провела бібліотекар Любов Шушайло, розповівши присутнім історію виникнення свята, яке було засноване в листопаді 1949 року у Парижі. Вперше цей день відзначався 1 червня 1950 року у 51 країні світу. Україна приєдналася до святкування Міжнародного дня захисту дітей з 1 червня 1998 року. Потім захід продовжився конкурсом малюнків, в перервах якого діти відгадували загадки, зачитували вірші та веселились. Також присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Казкові герої у гостях у малечі». На завершення заходу усі присутні отримали солодкі подарунки. Захід пройшов весело та активно, задоволення отримали усі, і організатори, і учасники. 

 

 

     В бібліотеці-філії № 2 с.Томашівці (до Міжнародного Дня захисту дітей) було проведено  ігрову арт-арену «Дитинство – країна книжкових забав і розваг». Захід проходив на подвір’ї  бібліотеки. Ведучі заходу – Аліна Куземчак та Ірина Самардак.У ігровій арт-арені взяли участь Наталія  Грабарська, Соломія і Христина Кухар, Богдан і Христина Кузь, Артем, Олександр, Віталій Куземчак, Іванна і Степан Романів,Владислава,Олег,Вероніка Сикуринець, Ярослав Дуда, Анастасія Долинська, Ілона і Олег Цюпик, Христина Гулима.Учасники заходу розділилися на дві команди:  «Живчик» та «Посмішка» і змагались у розважальних іграх: «Веселий потяг», «Всезнайки», «Знайти прищіпку», «Хто швидше», «Перегони на повітряних кульках», «Дивоглядки» та давали відповіді  на краєзнавчу вікторину.В бібліотеці оформлено викладку літератури «Дитино знай свої права».

 

 

02 червня 2019 року

  У с.Копанки працівниками закладу культури було організовано та проведено дитячу  розважально-ігрову програму «Ми майбутнє твоє, Україно!», присвячену Дню захисту дітей. У програмі змагань взяли участь дві команди – «Ватра» (капітан Ангеліна Гук) та «Рандеву» (капітан Андрій Пукіш). Команди привітали одна одну та побажали перемоги. Програма  конкурсних змагань була досить насиченою та цікавою. В результаті перемогу  виборола команда «Ватра». Далі діти відобразили свої мрії у  малюнках на асфальті. На  завершення заходу для учасників було організовано солодкий стіл.

 

  У бібліотеці-філії с. Діброва проведено інформаційний колаж «Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе». Бібліотекар Галина Непик запросила на зіхід матерів зі своїми дітьми: Оксану і Тимофія Тимківих, Ольгу і Єлизавету Кобрин, Оксану, Артема і Аліну Федоришин, Мар'яну, Святослава і Олександра Михайлюків, Лесю, Андрія і Ангеліну Прокопів. Присутні дізнались багато цікавого про виховання дітей у різних країнах світу, про права дітей, визначені Конвенцією ООН, а також розв'язували кросворди, розгадували загадки про казкових героїв, «відвідали банк усілюких цікавинок»Ю розповідали вірші, слухали народні байки. А на веселій хвилинці обмінювались смішинками-веселинками.

 

   На подвір'ї Народного Дому с. Лука проведено ігрове свято «Подорож до країни Дитинства», присвячене Міжнародному дню захисту дітей (організатори – бібліотекар Ганна  Щербицька і завідувачка Народним Домом Оксана Поліщук). У програмі свята відбувся конкурс малюнків на асфальті «Щасливе дитинство», проведено вікторину «Відгадай загадку», гру «Пускання мильних бульбашок» та інші ігри з м'ячем, із скакалкою, виставка малюнків у бібліотеці. Переможцями конкурсів стали:  Олександра Півхлопик, Діана і Софія Блищик, Віктор і Ілларія Зюлковські, Надія Маслій, Ольга Федоляк. В бібліотеці присутні переглянули книжкову виставку «Діти – майбутнє України».

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Червень 2019
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6