Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені заходи з 18 до 24 листопада 2019 року

2019.11.26

21 листопада 2019 року

   З нагоди Дня Гідності та Свободи працівниками бібліотеки-філії с.Голинь було організовано виставку-інсталяцію «Події, що змінили долю України». На виставці були представлені найновіші книжкові видання, що висвітлюють події двох революцій: Помаранчевої - 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Доповнювали виставку інформаційні стенди про Євромайдан, зокрема виставка світлин «Євромайдан: фотохроніка» та ін., були представлені портрети загиблих героїв майдану та наших земляків,учасників АТО, фотоальбом «Відважні серця Калущини», атрибути Євромайдану (шини, каска, «коктейль Молотова» тощо). Представлена виставка-інсталяція розповіла про перебіг і героїв революцій,  щозмінили нашу свідомість, ми нарешті відчули і усвідомили себе самобутньою нацією і у важку для країни годину ми об’єдналися.

    У бібліотеці-філії  с.Сівка-Войнилівська відбулася історична година «Пам’ятаємо!», присвячена Дню Гідності та Свободи.Марія Гринів – бібліотекар сільської філії провела презентацію книжково-ілюстративної виставки «Герої нашої доби». Захід проведено спільно з Народним домом села. 

       У бібліотеці-філії с. Цвітова спільно з Народним домом проведено літературну годину «Пам'ятаємо», під час якої вшанували тих, хто став на шлях боротьби за нашу свободу під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Під час заходу присутні повернулися у ті трагічні 2013-2014 роки, дізналися про реальні події, які відбувалися на Майдані. У виконанні користувачів бібліотеки та учасників гуртка художнього читання прозвучали вірші, присвячені цим подіям. Оксана Колінко провела огляд літератури книжкової виставки «Події, що змінили долю України». Закінчився захід хвилиною мовчання.

         Готуючись до відзначення Дня Гідності та Свободи, у  бібліотеці-філії с. Бабин- Зарічний спільно з працівниками Народного дому проведено патріотичну годину «Народжені вмерти за Батьківщину залишаються жити у віках». Ведучі заходу Анастасія Химич та Ілона Ханенків нагадали про події  Помаранчевої революції та листопадові 2013 року. Саме в листопадові дні 2013 року небайдужі до долі України громадяни вийшли на Майдан незалежності в знак протесту проти відмови влади підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. «У цей день ми низько вклоняємося всім захисникам української державності, подвигу загиблих патріотів, які не пошкодували свого життя заради Свободи, заради нашого з вами майбутнього. Революція Гідності стала підтвердженням того, що українці є сильною нацією», - наголосила бібліотекар Любов Шушайлоі ознайомила з книжковою виставкою «Герої України».Читачі книгозбірні декламували патріотичні вірші. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували подвиг Героїв, які поклали своє життя за Свободу і Гідність нашої держави.

22 листопада 2019 року

   У НД с.Копанки (спільно зі школою) проведено патріотичну годину «Україна гідна свободи». У заході взяли участь учасники аматорської творчості Народного дому. У виконанні дитячого фольклорного колективу прозвучали пісні «Моя земля», «Соколята». Тематичні пісні звучали з вуст Яни Юрчишин,Павліни Каблак, Анни Вашкевич, Ангеліни Гук.Хвилиною мовчання  та спільною молитвою вшанували всіх героїв України, хто поклав своє життя за цілісність нашої держави.Завершився захід спільним  виконанням Державного Гімну України.

  23 листопада 2019 року

   В бібліотеці  -  філії  с. Голинь  ( спільно  з  НД) було проведено хвилину-скорботи до Дня пам’яті жертв голодомору.

Хвилиною мовчання та горінням свічок  користувачі  бібліотеки,  учасники   гуртка  художнього  читання  та  драматичного  гуртка  НД   (кер. М. Івахнюк) згадали невинно закатованих голодом  жертв.

Також   присутні  мали  можливість  переглянути  книжкову  виставку  «Україна  пам’ятає,  світ  визнає»

В  церкві  Покрови  Пресвятої  Богородиці отець  Микола  Хомин  відслужив  поминальну  панахиду  за  померлих    1932-1933 роках,  а  також  було  запалено свічки  пам’яті   біля  барельєфу  Героям   Небесної  Сотні,  могилі  Січовим  Стрільцям  та  біля  пам’ятного  знаку  просвітянам,  які  віддали  своє  життя  за  волю  України.

  У НД с.Копанки відбулася година пам’яті  «Біль і пам’ять» (до Дня пм’яті жертв Голодоморів в Україні).Хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто став жертвами тих страшних подій та було запалено свічки, вогонь яких символізує вічну пам’ять про заморених голодом.

  Традиційно у с.Грабівка  отець Михайло Королюк разом з вірними парафії Різдва Христового молилися за жертв глодомору. Розповіді-спогади про страшні роки підготували учасники аматорської творчості Народного дому.

        У бібліотеці-філії с. Вістова відбулася бесіда за книгою «Моєї пам'яті печаль». Цю книгу спогадів і свідчень, документів і газетних публікацій різних часів Голодомору в Україні підготувала Івано-Франківська обласна редакційна колегія «Книга пам’яті України». Особливі акценти: як галичани реагували на голод в Радянській Україні, організовуючи мітинги протесту та збір пожертв. Також бібліотекар Оксана Довжанська провела огляд літератури книжкової виставки «Боже, прости нашу пам’ять, Боже, непам’ятство наше прости».

       В бібліотеці-філії с. Завій проведено історичну подорож «Історія Народного руху України – подорож у минуле». Завідувачка бібліотеки Ніна Костів розповіла про основні віхи діяльності та становлення НРУ та його діячів: Михайла Гориня, В’ячеслава Чорновола, Левка Лук’яненка та презентувала переглянути матеріали з періодичних видань та книг, які зібрані у фонді бібліотеки.

       Щорічно в останню суботу листопада весь український народ вшановує пам'ять жертв голодомору 1932-1933 рр. У с. Тужилів біля пам’ятника, встановленому жертвам політичних репресій, було проведено віче пам'яті «Голгофа голодної смерті» , на якому згадали про ті страшні часи, які пережив наш народ під час штучно створеного більшовицьким режимом голоду 1932-1933 років, про мільйони українських селян, що загинули мученицькою смертю від голоду. На закінчення заходу усі присутні запалили символічну свічку пам’яті та вшанували усіх невинно убієнних голодом хвилиною мовчання. 

   В  бібліотеці-філії №2  с.Томашівці було проведено інформаційний калейдоскоп «Народний рух України в особах». Перед присутніми виступила завідуюча бібліотекою Надія Луців, яка розповіла про створення НРУ України і її засновників таких, як В’ячеслав Чорновіл, Михайло Горинь, Богдан Горинб, Іван Драч та інших. В бібліотеці організовано книжкову виставку літератури «Українці – нація героїв», де представлено літературу про діячів і засновників НРУ.

     В Народному Домі с. Лука проведена патріотична акція «Вогонь скорботи в серці навіки», присвячена Дню пам'яті жертв Голодомору. Захід проведено спільно із сільською бібліотекою-філією. Голодомор 1932 –1933 років – трагедія українського народу, злочин сталінської тоталітарної системи, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосовував як зброю масового знищення населення. Ми не маємо права забувати про Голодомор наголосили організатори заходу завідуюча  Народним домом Поліщук О. П. і бібліотекар Щербицька Г. М. Присутні на знак вшанування пам'яті невинних жертв Голодомору засвітили свічки біля Символічної могили і схилили голови перед пам'яттю наших невинно загиблих співвітчизників.

    У бібліотеці-філії №1с. Томашівці  відбулася година скорботи «Чорна біль у серці України». Ведучі Ольга Родзень та Майя Ткачукрозповіли присутнім про Голодомор 32-33 рр. в Україні. Завідуюча бібліотеки процитувала рядки з книги «Голодомор: 1932-1933 роки»про жахіття, які спіткали народ України під час штучно організованого масового голоду  керівництвом ВКП (б) та урядом СРСР у 1932 -1933 роках.З посиланням на дані науково-демографічної експертизи в Україні тільки у 1932-33 роках померло від голоду майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становить понад 6 мільйонів. Інші дослідники твердять,що жертви Голодомору від 7 до 10 мільйонів.Чим далі будуть тривати ці дослідження, ці цифри не зменшаться,вони можуть лише збільшуватися. Читці Тетяна Корж,Анна та Ілона Кухар, Настя Полійовська, Павло  Пилипчук та інші декламували вірші, присвячені Голодомору. Ольга Сулима провела огляд літератури біля книжкової виставки «Голодомор: сторінки пам’яті 1932-33 років».

   В бібліотеці-філії с. Мислів проведено презентацію книжкової виставки «Біль неповторної втрати». Завідуючабібліотекирозповіла про книги,представлені на виставці,про жертв Голодормору - геноциду,назвала винуватців трагедії для того,щоб це найжорстокіше сплановане масове вбивство людей ніколи більше не повторилося.Замучити голодом,загнобити,залякати і знищити – така була мета радянської влади тоді.

     Бібліотека-філія с. Завій спільно з Народним домом провела вечір пам’яті жертв голодоморів «Голодомор 1932-1933 років:біль і пам'ять для прийдешніх поколінь». Діти зачитували спогади свідків яким вдалося чудом вижити і подолати голод. Тримаючи в руках колосочки, як символ порятунку від голодної смерті, учасники заходу запалили свічки пам’яті та хвилиною мовчання вшанували всіх жертв Голодомору-геноциду.Голодомор 1932-1933 років  в Україні  назавжди  залишиться  в  нашій  пам’яті, як одна з найстрашніших  сторінок  минулого, тому  що  пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя  країни.У бібліотеці-філії організовано книжкову виставку «Голодомор в Україні:біль і пам'ять».

    У бібліотеці-філії с. Грабівка спільно з шкільною бібліотекою проведено презентацію книжкової виставки про Голодомор: «Нас вбивали, бо ми – українці». На виставці були представлені книги та матеріали про Голодомор-геноцид та штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 років організовані радянським режимом в Україні. Було представлено збірник: «Голодомор у першій столиці» упорядкований харківським істориком Ігорем Шуйським.   

24 листопада 2019 року

      У НД с.Завій відбулася концертна програма до Дня Гідності та Свободи «Навіки слава Україні, Героям слава на віки!» У заході взяли участь: вокальний дует у складі Галини Олексин та Наталії Данів, жіночий вокальний  та дитячий вокальний ансамблі, танцювальний колектив, солісти  Олександр Данів, Тетяна Данів. Ведучі програми Лілія Мина та Наталія Данів.

    В бібліотеці-філії  с.Пійло проведено історичну подорож  «Народний рух України: 30 років від дня заснування»,присвячену ювілейній дати. Про історичні події  30-річної давнини розповіла завідуюча бібліотекою Марія Кухтин. Читачі  бібліотеки Макух Вероніка,Олексин Юлія та Дзера Іванна декламували вірші про Україну. Присутні переглянули книжкову виставку «Моя Україна - Вітчизна моя».

    Бібліотека-філія с. Мислів спільно з Народним домом до Дня Гідності та Свободи провели патріотичний акцент «З майдану – в небо». Завідуюча  бібліотеки Люся Куцела зазначила,що на захист держави стали сини і дочки України-неньки, яких об’єднала рідна земля та бажання жити у вільній країні. Авторські вірші читали Катя Пицко та Яна Бурак. Пісню «Мамо,не плач» виконала Юля Куцела. Присутні переглянули книжкову виставку «Їх подвиг не згасне у віках».

     В бібліотеці-філії с. Завій проведено патріотичний екскурс «Герої нашої доби». На захід була запрошена учасниця Майдану Надія Романів, яка розповіла присутнім про свої враження та переживання на Майдані в Києві у листопадові дні  2013 року. Ведучі розповіли про події Майдану та згадали поіменно загиблих наших земляків – героїв «Небесної сотні».

      В бібліотеці-філії  № 1  с. Томашівці відбувся інформаційний калейдоскоп «Народний Рух України в особах». З вступним словом  виступила Ольга Сулима, яка розповіла  про НРУ, якому виповнилося 30 років від дня заснування. Ведучі Соломія Кусень та Ольга Родзень розповіли про створення Народного Руху України, як велику політичну силу, яка найбільше зробила для того, щоб Україна стала незалежною. Читачі бібліотеки зачитали цікаві факти з біографій В.Чорновола, Михайла Гориня, Богдана Гориня, Івана Драча, Левка Лук’яненка та ін.,які все своє життя віддали за Україну та її незалежність. Потім працівник бібліотеки привернула увагу присутніх, презентувавшиматеріали книжкової виставки «Народний рух України: 30 років від дня заснування» .

    В бібліотеці-філії с.Томашівці №2 було проведено годину скорботи «Вогонь скорботи в серці навіки», присвячену жертвам голодоморів 1932-33, 1947 рр. в Україні. Із вступним словом виступила зав. бібліотекою с.Томашівці №2 Надія Луців. Ведучі: Вероніка Сикуринець і Ірина Самардак. Читці: Влад та Степан Тимків, Юля та Ліля Старомінські, Христина та Богдан Кузь, Віталій та Олександр Куземчаки. В бібліотеці оформлено викладку літератури «Голодомор – геноцид проти людства».

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Листопад 2019
В П В С Ч П С
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30