Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені заходи 2.03-8.03.2020 р.

2020.03.10

04 березня

         З метою відзначення 205-річчя від дня народження композитора, диригента, громадського діяча, автора музики Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького у бібліотеці-філії с. Голинь проведено інформаційне досьє «Творець українського гімну». Завідувач бібліотеки Любов Жекало розповіла присутнім цікаві факти з біографії композитора, розкрила багатогранність його особистості. Адже, творчість М.Вербицького є важливою для розвитку історії вітчизняного музичного мистецтва. Спадок митця нараховує 133 відомих композицій. Найвідомішим твором є музика до Українського Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського. Також присутнім було запропоновано переглянути тематичну викладку літератури «Михайло Вербицький – творець пісні, що стала символом нації».

 

         Бібліотека села Боднарів провела інформаційне досьє «Композитор пісні з рукою на серці» про українського композитора,хорового,диригента, священника,громадського діяча Михайла Вербицького. Завідувачка бібліотеки ознайомила присутніх з його біографією,хоровими,вокальними творами,оперетою,написаною музикою до широковідомого народного гімну «Ще не вмерла Україна»,який нині є гімном Української держави.

 

05березня

         У бібліотеці села Ріп’янка проведено інформаційнедосьє«Михайло Вербицький – видатний просвітницький діяч,священник і композитор». Завідувачка бібліотеки Любов Бойчук розповіла про творчу спадщину Михайла Вербицького,як одну з найцінніших надбань української культури. Адже, він належить до яскравих представників національної композиторської школи,що сприяли в XIX столітті активному духовному злету українського суспільства. Високий художній рівень творчості М.Вербицького, майстерність композиторського письма дають право називати його першим західноукраїнським композитором-професіоналом, не зважаючи на те, що він не закінчував спеціальних музичних шкіл.  Михайло Вербицький написав музику до чудових віршованих слів Павла Чубинського і зробив з них патріотичну пісню Гімн України. А на завершення вшановуючи легендарну особистість Михайла Вербицького, бібліотекар разом з користувачами спільно виконати Державний гімн України.

 

         В бібліотеці-філії селі Боднарів до Всесвітнього дня котів та в рамках районного бібліотечного конкурсу, присвяченого незвичайним святам «Калейдоскоп нетрадиційних свят»проведено пізнавально-ігрову програму «Мій вусатий муркотливий менший друг» для користувачів дошкільнят та молодшого шкільного віку.Діти ділилися враженнями про своїм домашніх улюбленців,читали про них вірші,відгадували загадки,переглянули викладку малюнків про котів.

 

06 березня

У бібліотеці – філії с.Тужилів (спільно з НД) відбулася вікторина «Як ми знаємо творчість Т.Шевченка?». Бібліотекар Іванна Василів розповіла про відомого і невідомого Тараса Шевченка, про його творчий шлях та провела літературну вікторину, у якій взяли участь читачі бібліотеки – учні 6 класу. Також в бібліотеці презентовано виставку літератури «Чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

 

7 березня

 

В  приміщенні навчально-методичному центру культури і туризму Прикарпаття відбувся обласний огляд - конкурс читців імені Тараса Шевченка. Калуський район представив – учасник аматорської творчості НД с. Боднарів – Владислав Дяченко.

 

 

У бібліотеці-філії №2с.Томашівці (Кам’яне) проведено конкурс віршів і малюнків «Живуть Тарасе серед нас і голос твій, і пензель». У конкурсі взяли участь користувачі бібліотеки: Юлія і Лілія Старомінські, Богдан Кузь, Вероніка Сикуринець, Олександр та Віталій Куземчаки, Мар’яна Савчук, Мар’яна Грабарська. Також серед учасників було проведено вікторину «Знавці життя і творчості Тараса Григоровича Шевченка». Переможцями стали: Вероніка Сикуринець, Мар’яна Грабарська, Віталій Куземчак. Завідувачка бібліотеки Надія Луців провела огляд літератури книжкової виставки «Пророк українського народу».

 

 

З нагоди святкування 206-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка працівники бібліотеки-філії с. Голинь  провели літературно-поетичну годину «Своїм сином пишається Україна». Бібліотекар Віра Завадецька ознайомила присутніх з біографією та творчістю Генія українського народу. Діти зачитували уривки віршів видатного Кобзаря. Завідувачка бібліотеки Любов Жекало провела презентацію книжкової виставки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття.

 

У бібліотеці-філії села Перекоси проведено літературно-поетичну акварель «Тарас Шевченко –майстер пензля і слова», присвячену 206-ій річниці від дня народженняТ.Г.Шевченка.Про життєвий та творчий шлях Т.Г. Шевченка розповіла присутнім бібліотекар Марія Атаманчук. Учасники масового заходу Марія Микитин, Тетяна та Ольга Смик, Єлизавета, Маргарита, Ольга та Давид Пилипчуки, Микола та Марія  Клим декламували вірші та поеми Кобзаря, взяли участь у літературній вікторині «Життя і творчість Т.Г.Шевченка». Бібліотекар провела оглядлітературикнижковоївиставки «Мудре слово Кобзаря, веди нас до єднання».

 

У бібліотеці-філії №1 с. Томашівці проведено конкурс малюнків і віршів «Живуть, Тарасе, серед нас і голос твій, і пензель». Із вступним словом виступила завідувачка бібліотеки Ольга Сулима, яка розповіла присутнім про багатогранну творчість поета і художника Тараса Шевченка. Учасники конкурсу Ілона Кухар, Тетяна Корж, Ольга Родзень, Сергій Андрухів, Анастасія Полійовська, Соломія і Валентин Кусень, Валентина Тимків читали вірші Тараса Шевченка. Переможцями конкурсу у номінації «Шевченкова поезія» стали Ольга Родзень (за вірш «Садок вишневий коло хати») та Соломія Кусень (за вірш «Бандуристе, орле сизий!»), у номінації «Шевченкові твори мовою пензля і олівця» отримав Сергій Андрухів за малюнок на твір Т.Шевченка «Тече вода з-під явора». У бібліотеці оформлена книжкова виставка «Світова велич Шевченка».

 

В  бібліотеці-філії с. Пійло проведено літературно-поетичну мандрівку «Безсмертне слово Кобзаря», присвячену 206-й річниці дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Про життєвий і творчий шлях письменника розповіли ведучі заходу Інна Місюрата Вікторія Матюніна. Читачі бібліотеки Ілона Дмитрів, Вікторія Дзундза,Тетяна Зомчак, Анастасія Мельник, Софія Кіндрат декламували поезії та поеми Т.Шевченка «Катерина», «Лілея»,«Причина», «Сон», «Думка», «Заповіт», «Думи мої, думи мої» та інші. Завідувачка  бібліотеки Марія Кухтин ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Величний дар Шевченкового слова».

 

8 березня

         В НД с. Цвітова спільно з бібліотекою проведено Шевченківські читання «З дитинства йду до Тараса».  Ведучі - Анастасія Чошко та Вікторія Романів. Учасники гуртка художнього читання та користувачі бібліотеки декламували вірші.

         Була оформлена виставка «У майбутнє із наймолодшими йде Пророк зорі…»

         Вірші декламували – Артем Боєчко, Соломія Боєчко, Анастасія Чошко, Арсен і Євжен Боєчки, Вікторія Романів.

 

         В НД с. Перекоси відбулася тематична година до 206-ї річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка «Шевченко у моєму житті». Учасники заходу читали вірші, а ведуча програми (А.Німак) розповіла про життя і творчість Т.Шевченка.

 

 

         В НД с. Довге-Калуське відбулася літературна година, присвячена 206-ій річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».  Про життєвий і творчий шлях Шевченка розказала ведуча – Марія Лесів.

         На заході прозвучали  пісні на слова Кобзаря. Вірші декламували учасники аматорської творчості Народного дому.

 

 

 

                   З нагоди 206-ї річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка в с. Боднарів, біля  пам’ятника поета, відправлена панахида отцем Святославом Богачевським.

Святкування розпочали ведучі Катерина Луцька та Роман Ліщинський, читали вірші кобзаря Любов Бабій та Владислав Дяченко. У виконанні церковного хору прозвучали пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», «Заповіт».

 

 

У бібліотеці-філії с. Лука(спільно з НД) проведено літературний конкурс по творчості Т. Г. Шевченка «Чи знаємо ми Кобзаря». Ведуча Тетяна Поліщук розповіла про знаменне ім'я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія от уже понад 200 років викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю. Читачі бібліотеки ТетянаПоліщук, Сніжана Лизун, Діана Блищик, Вікторія Кухар декламували поезії Т. Г. Шевченка.Бібліотекар ГаннаЩербицька провела літературну подорож-вікторину по життєвому і творчому шляху Т. Шевченка «Чи знаємо ми Тараса Шевченка» і конкурс «Шевченкіана».

 

 

У бібліотеці-філії с. Цвітова спільно з НД проведено Шевченківські читання «З дитинства іду до Тараса».Ведучі Анастасія Чошко та Вікторія Романів.Учасники гуртка художнього читання та користувачі бібліотеки декламували вірші.Бібліотекар Оксана Колінко провела огляд літератури книжкової виставки«Творче слово Кобзаря».

 

 

«З Шевченком у серці» – під такою назвою в бібліотеці-філії  села Боднарів проведено літературно-музичну годину.Ведучі заході Марія Старчевська та Марія Минай.Юні користувачі бібліотеки Аліна Сулима,Ірина Бережницька,Соломія Вирстюк,Сашко Дрогомирецький,Анастасія Завальнюк декламували поезію Шевченка.Звучали пісні «По діброві вітер виє», «Ой три шляхи широкії», «На високій дуже кручі».Присутні переглянули викладку літератури до 206-ї річниці Кобзаря.

 

У  бібліотеці-філії с.Тужилів (спільно з НД) відбулися Шевченківські читання «Вогонь Шевченкових поезій». Читачі  бібліотеки  із задоволенням декламували поезію Тараса Шевченка і вірші про видатного Кобзаря, заново відкривали знайомі рядки, переосмислювали прочитане, щоб знаходити в них відповіді на питання сучасної людини.

 

 

         В НД с. Завій був проведений майстер-клас по виготовленню святкових листівок до свята 8 Березня. Учасники аматорської творчості Народного дому з великим задоволенням робили подарунки для найрідніших матусь та бабусь.

 

         В НД с. Голинь відбувся районний тематичний захід, присвячений 206-ій річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!». Розпочав захід НА хоровий колектив «Гроно», НД с.Тужилів, кер М.Цвіточок творами «Реве та стогне Дніпр широкий», «Спи, Тарасе».

         Своє пісенне мистецтво дарували глядачам:

- вокальне тріо «Мелодія душі», НД с. Завій, кер. Лілія Мина;

- вокальний колектив «Барви осені», НД с. Голинь, кер. Віра Тиж;

- НА вокальний колектив «Зорецвіт», РБК, кер. Вікторія Дурбак;

- дитячий хоровий колектив «Веселка»,  Голинської ДШМ, кер. Лілія Стриганин.

         Зачарували грою на музичних інструментах:

- ансамбль баяністів - акордеоністів Голинської ДШМ, кер. Леся Ощеп;

- ансамбль скрипалів ДШМ с.Голинь, кер. Олександра Заулична;

- ансамбль народних інструментів Голинської ДШМ, кер. Іван Паньків, Христина Бучак;

- капела бандуристів Голинської ДШМ, кер. Марія Литвин.

         Хореографічний колектив «Лілея», НД с. Голинь,  кер. Тетяна Багринівська подарували глядачам актуальну на даний час танцювальну композицію «Ми за мир».

         До слова були запрошені:

         - голова Калуської районної ради – Віктор Гільтайчук;

         - секретар Голинської сільської ради – Оксана Лилак.

Ведучий заходу – Радіон Прокопчук.

         Працівники бібліотеки – філії с. Голинь підготували тематичну виставку по творчості великого Кобзаря.

         Завершилося мистецьке свято спільним виконанням невмирущого «Заповіту» Т.Шевченка.

          

 

                  

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Березень 2020
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4