Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Області готуються до зими: моніторинги теплових господарств

2020.10.13

Держенергонагляд продовжує активну роботу щодо оцінки готовності теплових господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Так, представники Управління Держенергонагляду у Рівненській області взяли участь у робочій групі з проведення моніторингу господарського комплексу м. Рівне до роботи в ОП. Так, було здійснено оцінку стану готовності 2 джерел теплопостачання ТОВ «Рівнетеплоенерго».

Основні зауваження, виявлені під час моніторингу:

-      не встановлено після повірки на теплопроводах котелень засоби вимірювальної техніки (манометри і термометри) по вул. Будівельників, 2 та вул. Гагаріна, 17;

-     відсутня кришка люка теплової камери на виході з котельні по вул. Гагаріна, 17;

-     відсутній захист теплової ізоляції від дії атмосферних чинників теплопроводів, прокладених повітряним шляхом  від котельні по вул. Будівельників, 2; 

-    пошкоджено теплову ізоляцію теплопроводів у теплових камерах від котелень по вул. Будівельників, 2 та вул. Гагаріна, 17 тощо.

Виявлені зауваження було викладено у довідці з терміном їх усунення до 15 жовтня 2020 року. Акти готовності джерел теплопостачання до роботи в ОП не підписано.

Водночас у Чернівецькій області інспектори Управління Держенергонагляду здійснили моніторинг надійності теплопостачання та стану підготовки Чернівецької гімназії  № 6 ім. О. Доброго до роботи в ОП.

Опалення навчального закладу здійснюється від котельні гімназія № 6 МКП «Чернівцітеплокомуненерго» до теплового вузла споживача.

За результатами проведеного заходу інспектором Управління було надано консультативну допомогу стосовно покращення технічного стану та надійності роботи теплового обладнання. Зокрема, було рекомендовано:

- проводити періодичну перевірку знань Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж відповідного персоналу за участю представника Держенергонагляду;

- вести журнал дефектів і проведених ремонтів;

- встановити оперативну схему теплового вузла;

- розробити інструкції з  охорони праці та пожежної безпеки під час роботи у тепловому пункті;

- розробити інструкції з експлуатації, ремонту та ліквідації аварій систем теплоспоживання.

Зі свого боку, Управлінням Держенергонагляду у Черкаській області проведено оцінку стану підготовки/готовності теплових господарств до роботи в ОП у таких закладах:

- Кам’янського комунального підприємства теплових мереж;

- Уманського національного університету садівництва;

- КНП «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини»;

- КНП «Уманська дитяча лікарня»;

- КНП «Уманський пологовий будинок» тощо.

 Під час проведення моніторингу КНП «Уманський пологовий будинок» та КНП «Уманська дитяча лікарня» було встановлено, що на підприємствах відсутня нумерація запірної арматури у тепловому пункті трубопроводів теплової мережі відповідно до технологічної схеми.

Підприємства усунули зазначений недолік до моменту завершення моніторингу. В результаті усім установам підписано Акти готовності до роботи в ОП.

Також на Львівщиніпредставниками Управління Держенергонагляду здійснено моніторинг підготовки теплових господарства таких теплопостачальних організацій: МДКП «Стебниктеплокомуненерго»,  КП «Бориславтеплоенерго» та КП «Перемишлянитеплоенерго».

МДКП «Стебниктеплокомуненерго» має на своєму балансі 4 котельні, що забезпечують тепловою енергією (на потреби опалення) 47 житлових будинків,   3 дошкільні навчальні заклади, 4 середні школи та 1 професійно-технічне училище.

КП «Бориславтеплоенерго» має на своєму балансі 15 котелень, що забезпечують тепловою енергією (на потреби опалення)  44 житлові будинки, 5 медичних та  лікувальних закладів,  9 дошкільних навчальних закладів, а також 6 середніх шкіл.

КП «Перемишлянитеплоенерго» має на своєму балансі 5 котелень, що забезпечують тепловою енергією (на потреби опалення)  1 лікувальний заклад,  3 дошкільні навчальні заклади, 3 середні школи та 1 професійний навчальний заклад.

Під час здійснення заходу було встановлено, що:

-     теплове обладнання у справному стані;

-     створено запас твердого палива на джерелах теплопостачання КП «Перемишлянитеплоенерго»;

-      виконано ремонт та технічне обслуговування насосного обладнання;

-     проведено гідравлічні  випробування зовнішніх теплових мереж, надано підтверджуючі акти;

-     запірна арматура котелень  перебуває у справному стані;

-     котельні обладнано повіреними манометрами і термометрами;

-     налагоджено автоматику котелень, надано підтверджуючі акти тощо.

 З метою покращення  експлуатації  системи  теплопостачання  та у порядку підготовки до ОП інспекторами Держенергонаглядубуло рекомендовано усунути наступні порушення  чинних нормативно-технічних документів (далі – НТД):

- запірну арматуру  котеленьусіх зазначених підприємств пронумерувати відповідно до схеми теплових мереж;

- на тепловій ізоляції трубопроводів теплових мереж котелень усіх підприємств  позначити стрілками напрямок руху теплоносія тощо.

Зазначені порушення чинних НТД було усунуто в ході проведення моніторингу. Системи теплопостачання цих підприємств визнано готовими до роботи в ОП та погоджено Акти готовності.

Також Управлінням Держенергонагляду в Івано-Франківській області взято участь у роботі 160 комісій з оцінки стану готовності теплових господарств до роботи в ОП. За результатами підписано 304 Акти стану готовності, а саме:

- 49 (66,22% від загальної кількості)– джерелам теплової енергії;

- 139 (86,34% від загальної кількості)–медичним та лікувальним закладам;

- 28 (9,79% від загальної кількості)–дошкільним навчальним та іншим дитячим закладам;

- 109 (14,36% від загальної кількості)– школам;

- 2 (10,52% від загальної кількості)–професійним та вищим  навчальним закладам;

- 3 (8,10% від загальної кількості)–іншим закладам соціального  призначення;

- 0 –промисловим та іншим об’єктам.

Зі свого боку, представники Управління Держенергонагляду у Житомирській області взяли участь у роботі комісій з оцінки стану готовності всіх теплопостачальних організацій Житомирщини до роботи в ОП, зокрема:

- ТОВ «Олевське орендне підприємство теплових мереж»;

- ТОВ «МалинЕнергоінвест»;

- КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго»;

- КП «Теплозабезпечення» (м. Коростень);

- КП «Житомиртеплокомуненерго»;

- КП  «Бердичівтеплоенерго»;

- Новогуйвинський ВЖРЕКП;

- КП «Озерне».

З метою забезпечення належної організації,підготовки та проходження ОП суб’єктами відносин у сфері теплопостачання, інспектори Управління ознайомились з:

- виконанням графіків планових ремонтів та робіт, що забезпечують надійну експлуатацію устаткування відповідно до вимог НТД із забезпечення надійної й економічної роботи устаткування і споруд;

-  виконанням графіків технічного обслуговування та випробувань пристроїв релейного захисту і протиаварійної автоматики;

- забезпеченням готовності систем зв’язку та засобів диспетчерсько-технологічного керування;

- виконанням у визначеному обсязі діагностики, ремонтів та випробування теплових мереж тощо.

В результаті здійснених моніторингів встановлено, що всі  теплопостачальні організації Житомирської області, що мають на своєму балансі 138 котелень та забезпечують тепловою енергією більше 3 000 споживачів, повністю готові до ОП.

Нагадуємо, що норми чинних Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду вимагають залучення представників Держенергонагляду до участі у комісіях підприємств, установ та організацій з перевірки готовності теплових господарств до роботи в опалювальний період та обов’язкового підписання ними Акту готовності до роботи в опалювальний період.
<<< Повернутись в розділ
Календар
Жовтень 2020
В П В С Ч П С
27 28 29 301 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31