Калуська районна
державна адміністрація


Профілактика отруєнь нітратами дітей раннього віку

2019.06.27

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, фахівцями ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України » протягом 1 кварталу 2019року обстежено 619 індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років.

Підвищений вміст нітратів виявлено у 92(14,9%) пробах води з індивідуальних криниць Городенківського,  Снятинського, Рогатинського, Коломийського, Рожнятівського районів та м. Івано-Франківська. В Калуському районі за 1 півріччя  поточного року  досліджено  282, нестандартних проб за вмістом нітратів не зареєстровано. 

            Нітрати характеризуються широким спектром токсичної дії. Їх вживання призводить до негативних змін у стані здоров’я дитини. Токсична дія цієї сполуки викликає гіпоксію (кисневе голодування тканин).

          Велика небезпека отруєння нітратами загрожує дітям до 3-х років життя, зокрема приготування сумішей дитячого харчування для яких використовується кринична вода, що містить велику кількість нітратів. Діти, у яких виникає це отруєння, страждають проносами, розладами серцево – судинної системи. Внаслідок порушення нормального формування кров’яних тілець, погіршується надходження кисню в тканини, а тому шкіра дитини набуває сіро – синього відтінку.

       Продукти харчування містять не тільки велику кількість біологічно активних речовин, які характеризують їх поживну цінність (вміст білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів), а й різні хімічні забруднювачі серед яких небезпечними є нітрати. Вони надходять в організм людини з харчовими продуктами, в основному рослинного походження, а також питною водою, найчастіше криничною.  Ранні овочі містять більше нітратів, ніж пізні. Фрукти та ягоди накопичують малу кількість нітратів.

         Для запобігання отруєння нітратами слід дотримуватися таких рекомендацій:

·        не використовувати для приготування сумішей дитячого харчування криничну воду,  лабораторно не перевірену на вміст нітратів;

·        не купувати та не вживати ранні овочі без наявності лабораторних досліджень на вміст нітратів;

·        при перших клінічних проявах отруєння у дітей (проносах, розладах серцево – судинної системи, синюшності шкіряних покровів) негайно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

 

Начальник філії                                               Богдан Пеленичка
<<< Повернутись в розділ
Календар
Червень 2019
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6