Калуська районна
державна адміністрація


ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб

2019.12.02

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

       На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів і її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні продовжується епідемія ВІЛ/СНІДу.

       У Калуському районі, починаючи з 2000р., зареєстровано 204 особи інфікованих вірусом імунодефіциту. З них 135 чоловіків, 48 жінок, 4 дітей 161 мешканець міста, 43 з сільської місцевості. Значна частина з облікованих осіб померли, змінили місце проживання.

       На даний час на обліку в кабінеті «Довіра» (КНП «Калуська районна лікарня», Каракая, 25) знаходиться 109 пацієнтів. Переважає статевий шлях інфікування вірусом  імунодефіциту (98,2 %). Щорічно в середньому обстежується на Калущині 3-4 тис. осіб на носійство ВІЛ (донори, вагітні жінки, хворі пацієнти на туберкульоз, медичні працівники і інші).

ВІЛ передається: 

·                     Через кров - при потраплянні крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, вагінальні виділення, грудне молоко) від  ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин інфікованими шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.

·                     Статевим шляхом – під час незахищених статевих стосунків.

·                     Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю.

       Основні симптоми цього захворювання: втрата ваги тіла, хронічна діарея, тривала  лихоманка, різні грибкові захворювання, генералізоване збільшення лімфатичних вузлів.

В профілактиці ВІЛ/СНІДу основна мета – ваша поведінка, а також використання при потребі стерильного інструментарію, як в медичних закладах, так і в побуті (під час виконання манікюру, педикюру, татуювання, гоління, тощо).

Пам’ятайте, що більшість ВІЛ-інфікованих осіб одночасно хворіють вірусними гепатитами В і С. Всі шляхи зараження і профілактики цих інфекцій одинакові.  

Поінформованість про це небезпечне інфекційне захворювання – найкращий, і на сьогодні, єдиний захист від ВІЛ-інфікування та СНІДу.

 

Підготували:

Центр громадського здоров’я МОЗ України,

кабінет «Довіра»,

лікар-епідеміолог КНП «Калуська ЦРЛ»
<<< Повернутись в розділ
Календар
Грудень 2019
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4