Калуська районна
державна адміністрація


Більше користі чи шкоди від комп’ютера?

2018.02.12

Неконтрольований вплив комп’ютера на організм дитини чи підлітка може бути небезпечний та завдати величезної шкоди. Діти, які подовгу сидять біля монітора комп’ютера, піддають ризику власне здоров’я. Головна небезпека в тому, що вплив відбувається на організм, що розвивається. Найпоширеніші негативні фактори, які можуть виникнути: гіподинамія, порушення зору та концентрації уваги, навантаження на руки та шию, вплив на центральну нервову систему, проблеми з харчуванням.

Тривале сидіння перед комп'ютером в одній позі призводить до того, що м'язи слабо розвиваються, дитина стає дратівливою, швидко стомлюється. Сидяче положення негативно позначається на спині та попереку, псується постава. Постійна напруга зору веде до стомлення очних м'язів, а також негативно впливає на судини і сітківку ока.Під час тривалого використання комп'ютера втрачається концентрація уваги, кисті рук постійно знаходяться в напрузі, виникає стійке стомлення м'язів. Якщо дитина сидить нерівно, постійно навантажується шийний відділ хребта. Такий стан погіршує кровопостачання мозку, що може спричинити кисневе голодування та біль голови.Тривале використання комп'ютера може стати причиною підвищеної стомлюваності, викликати денну сонливість, апатію, неуважність, запальність, слабкість.Дітям, які захоплені інтернет-спілкуванням, складніше знаходити спільну мову з однолітками, їм нецікаві інші види активності. Інформація з інтернет-ресурсу може справити як позитивний, так і негативний вплив на емоційний і розумовий розвиток дитини. Діти так захоплюються комп’ютером, що часто забуваютьпро їжу, а дехто харчується прямо перед монітором.Багато дітей грають комп’ютерні ігри перед сном. Потрібно пам’ятати, що комп’ютер (особливо монітор) є джерелом електромагнітних випромінювань, електростатичного поля, випромінювання оптичного діапазону (ультрафіолетового і т.д.), рентгенівського випромінювання.

Томутут дуже важливий контроль батьків, який повинензапобігти шкідливому впливу всіх цих чинників на здоров’я дітей та підлітків.

Перш за все необхідно обмежити час роботи дитини за комп'ютером до чітко встановленого, відповідно віковим нормам. Так, згідно санітарних вимог до організацій режиму праці учнів на персональних комп’ютерах у навчальних закладах передбаченабезперервна робота з екраном: діти 6 років - не більше 10хв., учні ІІ-V класів - до 15хв., учні VІ-VІІ класів–до 20хв., учні VІІІ-ІХ класів – 20-25хв., учні Х-ХІ класів на першій годині занять до 30хв., на 2-й годині занять – до 20 хв.).Показання до занять з комп’ютером дітям шкільного віку з аномаліями рефракції повинні встановлюватись офтальмологом. Під час канікул робота з ПК повинна бути обмежена на протязі дня: школярі 8-10 років – 1 заняття 45 хв., 11-13 років – 2 заняття по 45 хв., школярі 14-16 років – 3 заняття по 45 хв. 

Потрібно привчити дитину періодично робити перерви, гімнастику для очей та рук для профілактики зорової та загальної втоми. Дуже важливо правильно облаштувати робоче місце. Меблі (спеціальний стіл та крісло) слід підбирати, врахувавши ріст дитини. Необхідно забезпечити правильні освітлення комп'ютерного столу та налаштування монітору. Батькам потрібно весь час стежити за тим, щоб під час роботи обличчя дитини було за 40-80см від монітора. А проконтролювати час перебування дитини в мережі допоможуть встановлені спеціальні програми батьківського контролю, які в заданий час просто заблокують комп’ютер.

 Всі ці нескладні дії під силу кожному з батьків.Інтернет відкриває перед дитиною величезні можливості саморозвитку і не варто позбавляти її цієї переваги. Адже сьогодні триває ера всеохоплюючої інформатизації суспільства.

 

 

 

Головний спеціаліст Калуського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Івано-Франківській області                                                Людмила Бичковська

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Лютий 2018
В П В С Ч П С
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3