Калуська районна
державна адміністрація


Патріотична акція вчителів Захисту Вітчизни району та ОТГ продовжується

2019.12.28

26 грудня 2019 року члени методичного об’єднання вчителів Захисту Вітчизни Калуського району, Верхнянської сільської ради ОТГ, Войнилівської сільської ради ОТГ, Новицької сільської ради  ОТГ прибули на землю родової лінії Шухевичів в село Тишківці Городенківського району Івано-Франківської області. Нас тепло зустріла директор місцевої школи Кавчук Світлана Ммихайлівна.

       Неподалік від дороги в цьому славному селі є музей історії села та визвольних змагань.  Цікаву  екскурсію нам провели учні Тишківського НВК І-ІІІ ст.

       Музей відкрито та освячено 14 жовтня 2004 року, в день святкування 62-ї річниці створення УПА. Експозиції розміщені в двох кімнатах приміщення Народного дому, поруч із сільською радою, та в одному із залів бібліотеки в цьому ж будинку.

       У хронологічній послідовності розміщені стенди, які відображають періоди розвитку села, починаючи від першої письмової згадки і до сьогодення. Окремий розділ присвячений вихідцям з с.Тишківці, учасникам ОУН-УПА; тим, хто особистою працею долучився до створення даного музею. Копії гербів знатних родин села, експонати ремесл, предмети одягу зброя – все це доповнює історію їх походження та звичаї.

       Найбільше часу ми відвели на розгляд експонатів музею – родовідної лінії Шухевичів, яка бере початок від отця Осипа. У 1841 р. він перебрав парохію в селі.  Найвидатнішим у родині був син Осипа – Володимир, професор, педагог, всесвітньо відомий етнограф, дід Романа Шухевича. Велика увага в музеї зосереджена на постаті Романа Шухевича (Тарас Чупринка, Тур, Роман Лозовський, Чернець, Туча, Степан, Щука, Дзвін), головнокомандувача УПА, діяльність якого невід'ємна від особистості.

       Ми дізнались, що багато зусиль для оформлення музею доклали місцеві вчителі, історики, краєзнавці.

       30 червня 2019 р. у цьому селі на Городенківщині відкрили ще один музей – Музей-резиденцію родини Шухевичів.

       Місце для музею обрали не випадково, адже саме з цих країв бере початок родова лінія Шухевичів. Саме тут більшу частину свого життя прожив та прослужив отець Осип Шухевич – прадід головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Працівники Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Й.Кобринського готували експозицію понад шість місяців. В експозиції представлені особисті речі родини Шухевичів, а також відтворено житлові та робочі приміщення, в яких вони мешкали та працювали. Відкриття музею приурочили до дня народження Романа Шухевича – одного з головних ідеологів українського національно-визвольного руху ОУН-УПА. На відкритті також були присутні діти Романа Шухевича –Юрій та Марія Шухевичі.

       Великим потоком лилась для нас інформація з уст директорки школи та працівника музею. Багато незвіданих сторінок із життя та діяльності Романа Шухевича розкрились перед нами.

        Висловлюємо ширу вдячність за допомогу в організації та проведенні патріотичної акції працівникам відділу освіти Городенківської адміністрації, директору Тишківського НВК І-ІІІ ст. Кавчук Світлані Михайлівні та учням цього навчального закладу.

Методист РМК            Наталія Савчук

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Грудень 2019
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4