Калуська районна
державна адміністрація


Переваги військової служби за контрактом у окремих гірсько-штурмових бригадах та Десантно-штурмових військах Збройних Сил України

2019.07.29

Військовослужбовці військової служби за контрактом є основною складовою частиною Збройних Сил України, адже саме вони залучаються до виконання завдань операції об’єднаних сил, виконують завдання щодо відсічі військової агресії Російської Федерації, захисті державного суверенітету України та її європейського майбутнього.

Тому прийом на військову службу за контрактом найбільш мотивованих та патріотично налаштованих громадян України є одним із головних завдань військових комісаріатів та територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Військово-політичне керівництво  держави вживає усіх можливих заходів для підвищення мотивації до проходження військової служби за контрактом.

Законом України про держбюджет на 2019 рік Міністерству оборони передбачено видатки на виплату грошового забезпечення в сумі 49,6 млрд грн – це майже 49% від загальної суми асигнувань, передбачених на утримання Міноборони в цьому році. Порівняно з 2018 роком, фонд грошового забезпечення збільшено на 15,2 млрд грн або на 41%"

На 30% зросло грошове забезпечення військовослужбовців у 2019 році порівняно з минулим роком.

Воно становить:

у Сухопутних військах – від 10 200 грн. для рядового складу та від 15 000 грн. для офіцерського складу;

у Десантно-штурмових військах та окремих гірсько-штурмових бригадах Сухопутних військ Збройних Сил України – від 12 200 грн.

у Силах спеціальних операцій – від 13 000 грн.

2019 році збільшено розмір винагороди за участь в ООС.

Військовослужбовці, які знаходяться на першій лінії зіткнення, отримують доплату 17 000 гривень, на другій лінії зіткнення 6 500 гривень.

Окрім цього, підвищено грошове забезпечення військовослужбовцям ВМС ЗС України, які виконують бойові завдання та знаходяться у акваторії Азовського моря: вони отримують доплату 5500 гривень, а під час виходу на бойові чергування — 12 тисяч гривень.

Також закладено певний ресурс на проведення індексації доходу військовослужбовців у розмірах, які будуть визначені чинними нормативними документами".

Забезпечуються виплати одноразових грошових забезпечень, таких, як грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, належні розрахунки з військовослужбовцями при звільнені.

Нагадаю, що постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 з 1 березня 2018 року встановлено одноразову грошову допомогу військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, яка виплачується після укладення ними першого контракту. Розмір виплат залежить від військового звання.

    Згідно цієї постанови забезпечується виплата:

    особам рядового складу – вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (15 368 грн);

    особам сержантського і старшинського (молодшого начальницького) складу - дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (17 289 грн);

    особам офіцерського (середнього, старшого та вищого начальницького) складу - десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (19 210 грн.).

(Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2019 складає 1921 грн.)

Також при укладанні (продовженні) контракту під час дії особливого періоду за військовослужбовцями зберігається місце роботи та середньомісячна заробітна плата за рахунок державного бюджету.

Основними складовими соціального пакету військовослужбовця служби за контрактом є:

безоплатне забезпечення речовим майном;

харчування за рахунок держави (в пунктах постійної дислокації – обід, в операції об’єднаних сил та на полігоні – триразове харчування);

безоплатна медична допомога у військових медичних закладах;

пільгове санаторно-курортне лікування військовослужбовців та членів їх сімей;

щорічна відпустка (не менше 30 діб) з виплатою грошової допомоги на оздоровлення;

матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань;

виплата грошової компенсації за піднайом житла (в залежності від складу сім’ї – від 2500 грн);

Нагадаю, що згідно змін до ст. 12 Закону України  «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (№5027) виплата компенсації за наймання житла виплачується рядовому, сержантському та старшинському складу, який проходить військову службу за контрактом.

Тобто у разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися безплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні — у сімейних гуртожитках. Житлово-побутові умови в таких казармах повинні відповідати вимогам, які пред’являються до гуртожитків, що призначені для проживання одиноких громадян. У разі відсутності можливості розміщення зазначених військовослужбовців в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини та сімейних гуртожитках військова частина зобов’язана орендувати для військовослужбовців та членів їх сімей жиле приміщення або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом жилого приміщення.

Продовжується будівництво 184 казарм поліпшеного планування загальною кількістю 23 000 місць в 21 області України.

                  Додатковими стимулами військової служби за контрактом є:

можливість кар’єрного росту;

участь у миротворчих операціях з підтримки безпеки і миру;

можливість безкоштовного вивчення іноземної мови (особам, які перебувають в резерві для просування по службі);

отримання статусу учасника бойових дій;

отримання земельних ділянок під будівництво та пільги для військовослужбовців (учасників ООС) та членів їх сімей.

 

З метою оптимізації процесу підбору кандидатів на військову службу за контрактом у військових комісаріатах Івано-Франківської області працюють представники військових частин, які проводять співбесіди та мають повноваження щодо надання письмових згод від командирів військових частин.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Липень 2019
В П В С Ч П С
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3