Калуська районна
державна адміністрація

Міськрайонний відділ Державної служби з надзвичайних ситуацій інформує


Поради, як уникнутипереохолодження та обмороження

2021.01.16

Поради, як уникнутипереохолодження та обмороження

Переохолодженняорганізму – гіпотермія. Цеявищехарактеризуєтьсясильнимпадіннямтемпературитіла, яке спричиняєнегативнізміни стану організму. Вонопризводить до порушеннянормальнихпроцесівобмінуречовин і зниженняздатностіорганізмупоповнювативтрати тепла. Організмможепереохолодитися, якщовінвтратитьнабагатобільше тепла, ніжвиробляє, щовідбуваєтьсязазвичай при триваломуперебуваннілюдини на холоді. Особливо часто цевідбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеноювологістюповітря та сильнимвітром. Такожнебезпекаотриматирізкепереохолодженняорганізму та всійогонаслідкиіснує, якщолюдина провалиться підлід на поверхнівкритоїкригоюводойми.

Зазвичайпереохолодженняорганізмубезслідно не проходить, аджевідперенесеногостресузахиснісилиорганізмузнижуються. При переохолодженніорганізму будь-якогоступенятяжкостістворюютьсясприятливіумови для проявугострихреспіраторнихзахворювань, розвиваютьсяорганічнізміни в головному мозку і судинах. Але найгіршимнаслідкомпереохолодженняможнавважативідмороженнячастинтіла і кінцівок.

Тому, кращепопередитипереохолодження, ніжстраждатипотімвідйогонаслідків.

Існуєдекількапростих правил, виконанняяких дозволить уникнутипереохолодження та обмороження.

При сильному холоді: не вживайтеалкогольнихнапоїв – алкогольнесп’яніннясприяєвисокійутраті тепла, в той же час викликаєілюзію тепла. Додатковимнегативним фактором є неможливістьсконцентруватися на перших ознакахобмороження. Не паліть на морозі – паліннязменшуєпериферійнуциркуляціюкрові і робитькінцівкибільшуразливими до дії холоду. Голоднийшлуноктеж не сприяєвиробленнюенергії, необхідної для боротьби з холодом. Носітьпросторийодяг – цесприяєнормальнійциркуляціїкрові. Одягайтеся так, щобміж шарами одягузалишавсяпрошарокповітря, якийутримує тепло. Верхнійодягбажаноносититакий, що не промокає. Тісневзуття та відсутністьустілки, можутьстворюватипередумовиобмороження. У взуттянеобхідновкладатитепліустілки, а замістьбавовнянихшкарпетокодягативовняні – вони поглинаютьвологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкритіділянкитілазмащуйтеспеціальним кремом. Не носіть на морозіметалевих (у тому числізолотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидшеніжтіло, внаслідокчогоможливе «прилипання» цихпредметів до шкіри з виникненнямпочуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцяхзатрудняютьциркуляціюкрові та сприяютьобмороженнюкінцівок. Як тільки-но кінцівки почали замерзати, ними сліднегайнопочинатирухати, не дозволяючиїммерзнути.

І головнаумовапрофілактикипереохолодження – здоровий спосібжиття, відмовавідшкідливихзвичок та постійнезагартовуванняорганізму.

Врешті-рештпам’ятайте, щонайкращийспосібвийти з неприємноїситуації – це до неї не потрапляти.

Пам’ятайте: ваше безпека – у ваших руках.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Січень 2021
В П В С Ч П С
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6