Калуська районна
державна адміністрація

Відомості про район

 

Калуський район розташований у північно-західній частині Івано-Франківської області, в зоні Передкарпатського передгір’я. Центром району є Калуш, місто обласного значення. Територія Калуського району становить 3590 кв. км. Населення району – 284,7 тис. осіб. 

У складі Калуського району - 162 населені пункти,  3 міські територіальні громади, 5 селищних територіальних громад і 5 сільських територіальних громад.

Географія розташування регіону дозволяє налагоджувати вигідні взаємозв’язки з Центральною Європою автомобільними, залізничними шляхами та через повітряні авіалінії. Івано-Франківський аеропорт, відстань до якого 30 км, має можливість приймати важкі транспортні літаками. 

Залізниця зв'язує з Івано-Франківськом та Львовом, де сходяться маршрути з Польщі, Угорщини, Білорусії, Росії та всіх куточків України. Автомобільні маршрути з Калуша пролягають до Львова(110 км), Ужгорода (280 км), Києва (600 км), Варшави (500 км), Відня (550 км), Будапешт (600 км), Праги (830 км), Одеси (840км), Мюнхена (1100 км). відстань до кордону з Польщею становить 150 км, Словаччиною- 300 км, Румунією , Угорщиною - 240 км. 
 

Сильні сторони стратегії розвитку Калущини:

  • вигідне географічне розташування;
  • близкість до всіх рекреаційних зон Прикарпання;
  • наявність природних ресурсів в регіоні для розвитку місцевової промисловості та експортно-орієнтованої промисловості;
  • наявність висококваліфікованих трудових ресурсів;
  • збережені національно- культурні традиції;
  • площа сільськогосподарських угідь, лісів та водяного плеса.

З Калущиною пов’язана боротьба славних синів та доньок України за її незалежність. Ще від часів козацької доби в історію ввійшли імена отця Івана з Грабівки (Грабівського) та Семена Височана – полковників – ватажків народного повстання. Ну а те, що саме Калущина є батьківщиною справжнього символа національно-визвольної боротьби українського народу Степана Бандери (1909-1959 рр.), вихідця із с.Старий Угринів, організатора та провідника ОУН, є неабиякою гордістю для нинішнього та майбутнього поколінь. В наші часи в с.Старий Угринів Калуського району споруджено та діє історико-меморіальний музей Степана Бандери, який завжди готовий прийняти відвідувачів. 


Велику культурну спадщину для Українського народу залишили по собі митці, науковці, літератори, які народилися або пов’язали свою творчу діяльність з Калущиною. Це Іван Франко, Григорій Смольський – видатний художник, Іван Рубчак – актор та співак театру ім. Марії Заньковецької у Львові, Богдан Рубчак – вчений, поет, професор Іллінойського університету в Чикаго (США), Олесь Бабій – письменник, літературознавець, Павло Ковжун – художник, мистецтвознавець, громадський і політичний діяч, Михайло Козоріс – письменник, юрист, Костянтина Малицька – письменниця, перекладачка та педагог. 

До найдавніших поселень Калуського району відносяться села Станькова (1158 р.), Завій (XIII ст.), Голинь (1391 р.), Новиця (XIV ст.). 

Kалущина пропонує туристичні маршрути до музейного комплексу "Чорний ліс", історико-меморіального музею Степана Бандери, рибних господарств району з можливістю риболовлі, до джерела з цілющою водою на Середнянській горі. 

Влада 

Державну виконавчу владу в Калуському районі представляє районна державна адміністрація.

У структурі керівництва райдержадміністрації є: голова районної державної адміністрації Табанець Жанна Петрівна, перший заступник голови райдержадміністрації Канюка Оксана Іванівна, керівник апарату райдержадміністрації Романишин Олена Генадіївна.

 

Інтегрована довідка Калуського району станом на 01.01.2021.doc

Калуський район - довідка.docx

 

Новини
Жанна Табанець відвідала Перегінську територіальну громаду

2021.07.23

23 липня, перебуваючи в Перегінській територіальній громаді, голова Калуської райдержадміністрації Жанна Табанець… детальніше

У Новиці проінспектували хід будівництва спорткомплексу в рамках програми Президента України «Велике будівництво»

2021.07.23

Активно ведуться роботи з будівництва спорткомплексу у селі Новиця. Це ще один проєкт в рамках програми Президента… детальніше

У Калуському районі вивчають наслідки руйнувань, завданих негодою

2021.07.23

Сьогодні, 23 липня, голова Калуської районної державної адміністрації Жанна Табанець, перший заступник голови… детальніше

За підтримки держави для прикарпатських освітян придбають ноутбуки

2021.07.23

Пандемія коронавірусу дала поштовх стрімкій цифровізації усіх сфер. Дистанційне навчання, онлайн-технології… детальніше

Триває будівництво спорткомплексу Новицького ліцею у рамках програми Президента України «Велике будівництво»

2021.07.23

У Новицькому ліцею тривають роботи з будівництва спорткомплексу. Це один з найбільших проектів у рамках програми… детальніше

20 прикарпатських громад розпочинають підключення до платформи e-DEM

2021.07.23

Всі громади вже пройшли спеціальну перевірку та розпочали технічні консультації щодо підключення і роботи з… детальніше

За минулу добу на Прикарпатті виявлено 10 нових випадків захворювання на COVID-19, одужали 4 особи

2021.07.23

Станом на 23 липня в Івано-Франківській області протягом попередньої доби зареєстровано 10 нових випадків коронавірусної… детальніше

Вакцинація від COVID-19 в Івано-Франківській області

2021.07.23

Вакцинація від COVID-19 в Івано-Франківській області детальніше