Калуська районна
державна адміністрація

Новини


В’ячеслав Негода: Основний акцент проведення реформи децентралізації – максимальні повноваження і ресурси в громадах

img_4353negoda_a

2020.08.13

13 серпня в Івано-Франківську відбулася відкрита дискусія «Вектори децентралізації: про основні завдання та подальші кроки», організована Міністерством розвитку громад та територій за партнерської підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Учасниками заходу стали заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, голова облдержадміністрації Віталій Федорів, експерти Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні, а в режимі онлайн – народні депутати України від Івано-Франківщини, депутати обласної ради, представники райдержадміністрацій, голови ОТГ області, міст обласного значення, Асоціації органів місцевого самоврядування, експерти.

Усім зацікавленим сторонам до розгляду були представлені питання про законодавчу основу повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій, ресурсне забезпечення таких повноважень, проектні норми законодавства, з якими у майбутньому працюватимуть ОМС.

Розпочинаючи дискусію, В’ячеслав Негода зауважив, що децентралізація як передача повноважень органів виконавчої влади та деконцентрація повноважень не могла впроваджуватися без територіальної основи спроможних громад. Таку основу закріплено постановою Уряду від 12 червня цього року, якою визначено адміністративні центри та затверджено території громад. Відтак є підстави говорити про наступний, фінальний, етап реформи.

Урядовець запропонував учасникам заходу обговорити ключові позиції нового проекту Закону «Про місцеве самоврядування», який, за його словами, більше наближений до положень Європейської хартії місцевого самоврядування, а також зміни до закону «Про місцеві державні адміністрації».

«Ми хочемо чітко визначити, щоб не було дублювання повноважень та підпорядкованості між органами місцевого самоврядування різних рівнів, бо це незалежні в системі самоврядування представницькі органи. Так само наразі чітко не розмежовані повноваження РДА та ОДА, обласних та районних рад», – зазначив заступник міністра.

Він озвучив й своєрідну філософію реформи – розбудувати потужне самоврядування на рівні громад, адже без цього розвиток країни і демократії неможливий. «Основний акцент проведення реформи децентралізації – максимальна концентрація повноважень і ресурсів на рівні громад. Ми нашляху до сучасної моделі урядування на місцях, а за таким вектором рухається переважна більшість країн Європи» – резюмував В’ячеслав Негода.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Серпень 2020
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5