Калуська районна
державна адміністрація

Новини


На нараді йшлося про домашнє  насильство та  соціальний захист дітей

118617810_370251967469137_2070452199128484656_n

2020.08.26

     26 серпня  перший заступник голови районної державної адміністрації  Оксана Канюка провела нараду, участь у якій взяли начальник служби  у справах дітей райдержадміністрації Світлана Кіндрат і  директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Богданна Ніздропа.

    На нараді розглянули питання  про результати роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статті. Богданна Ніздропа поінформувала, що відповідно до розпорядження Калуської райдержадміністрації утворено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статті та навели приклади реагування мобільної бригади на повідомлення щодо вчинення насильства. Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.

     Про стан  соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах доповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Світлана Кіндрат, яка зазначила, що на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебувають 8 дітей даної категорії  з причини проживання в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Протягом поточного року 1 дитину знято з обліку у зв’язку зі зміною місця проживання.

     З метою захисту прав дітей зазначеної категорії працівниками служби у справах дітей проводяться обстеження умов проживання, утримання та виховання дітей, профілактичні бесіди з батьками щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, недопустимості скоєння насильства в сім’ї. Протягом поточного року проведено 22 виїзди в села району, під час яких обстежено умови проживання всіх дітей,  складено акти проведених обстежень, протоколи бесід з батьками. Під час запровадження карантину щотижнево проводиться дистанційний моніторинг забезпечення прав зазначених дітей шляхом забезпечення спілкування в телефонному режимі з їхніми батьками щодо забезпечення потреб дітей, наявних проблем у сім’ях та необхідної допомоги. В результаті 6 дітям надано допомогу продуктами харчування та 7 - засобами гігієни.

     На даний час порушено питання про позбавлення батьківських прав двох батьків відносно однієї дитини, у зв’язку з неналежним виконанням ними батьківських обов’язків.

     Йшлося під час наради і про  забезпечення  соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, в частині влаштування їх до сімейних форм виховання.

     Світлана Кіндрат поінформувала, що на первинному обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 41 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. Пріоритетною формою влаштування дітей даної категорії є опіка, піклування. Так, із загальної кількості дітей 37  влаштовано під опіку, піклування громадян,   2 дітей – в дитячий будинок сімейного типу, 1 дитина – в Надвірнянський будинок дитини, 1 дитина – в Долинський дитячий будинок.

     Протягом звітного періоду знято з первинного обліку 4 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 2 дітей - у зв’язку з досягненням повноліття, 2 – у зв’язку з усиновленням, тобто влаштованням в сімейні форми виховання.

     На даний час дитина-сирота, яка влаштована в Долинський дитячий будинок, закінчила 9 клас і поступає в Калуське ВПУ №7, є кандидат в піклувальники над дитиною.

     В Калуському районі створені та функціонують 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 дітей та 2 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всі прийомні сім’ї перебувають під соціальним супроводом РЦСССДМ.

     Насамкінець учасники наради обговорили результати соціальної роботи щодо пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин та/або у період прийняття рішення щодо подальшої долі дитини (усиновлення, влаштування до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, під опіку тощо).

     Богданна Ніздропа підкреслила, що Центр постійно проводить серед населення району інформаційно-роз’яснювальну роботу, щодо запровадження патронату над дитиною та пошуку кандидатів у патронатні вихователі шляхом розміщення матеріалів на інформаційних стендах та у засобах масової інформації. Окрім того, проводяться зустрічі з трудовими колективами організацій та установ  району. Однак,  впродовж 2020 року в Центр не надходило жодного звернення громадян, які б виявили бажання, стати патронатними вихователями.

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Серпень 2020
В П В С Ч П С
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5