Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Національний проект «Велике будівництво» дасть можливість у наступному році відновити і зберегти ряд об’єктів культурної спадщини на території області

922

2020.09.30

Про підготовку закладів культури області до роботи в осінньо - зимовий період 2020-2021 рр. йшлося на засіданні колегії управління культури, національностей та релігій ОДА, яка відбулася 29 вересня за участі заступника голови обласної державної адміністрації Євгена Фербея.

Аналіз  підготовки  закладів  культури  до  роботи  в осінньо - зимовий період 2020-2021 рр. засвідчив, що на сьогоднішній день підготовка до опалювального періоду ведеться на належному рівні, незважаючи на складну ситуацію в країні у зв’язку із захворюванням на коронавірус.

На даний час на  виконання ремонтних робіт у закладах культури області в цьому році використано майже 15 млн. грн.  Зокрема по  районах області проведено ремонти у 54 закладах на суму більше 6 млн. грн; по об′єднаних територіальних громадах у 11 закладах на суму майже 2 млн. грн; у 7 закладах культури обласного підпорядкування проведено роботу на загальну суму майже 2,5 млн. гривень.

Всі заклади культури обласного підпорядкування готові до роботи в зимовий період 2020-2021 років.

Окремо, дано доручення звернути увагу на стан розрахунків бюджетних установ сфери культури за спожиті енергоносії.

На колегії також йшлося про проблеми та перспективи збереження культурної спадщини в області в рамках адміністративної реформи.

Зазначимо, що управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації залучає різні джерела фінансування для виготовлення науково-проектної документації та проведення ремонтно-реставраційних робіт за рахунок транскордонного міжнародного співробітництва за участі у міжнародних грандах.

Фахівцями пам’яткоохоронної справи Польщі спільно з Науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України виготовлено та передано безкоштовно управлінню культури, національностей та релігій ОДА проектну документацію на проведення робіт з організації, упорядкування та управління буферною охоронною зоною на об’єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - церкві Святого Духа 1598 р. в м. Рогатині. Орієнтовна вартість переданої документації становить 50,0 тис. євро.

Виступаючи перед учасниками засідання колегії, заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей зазначив, що Президент України Володимир Зеленський 18 серпня 2020 року підписав Указ «Про заходи щодо підтримки сфери культури, охорони культурної спадщини, розвитку креативних індустрій та туризму» згідно якого, в рамках програми «Велике будівництво», будуть розроблені заходи, спрямовані на збереження культурної спадщини та розвиток культурного потенціалу України.Тому ми повинні бути готові до реалізації цього проекту, який дасть можливість у наступному році відновити і зберегти ряд об’єктів культурної спадщини на території області».

Окремо, присутніх також поінформовано про Порядок проведення Міністерством розвитку громад та територій України конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, де також є можливість за рахунок проєктів залучити додаткові кошти для збереження об’єктів культурної спадщини.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Вересень 2020
В П В С Ч П С
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3