Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Андрій Ярмольський: Облдержадміністрація зацікавлена у збільшенні наповнення бюджетів територіальних громад задля ефективної реалізації спільних проектів

4421

2021.02.25

 
Темою для обговорення на сьогоднішній онлайн-нараді є організація бюджетного процесу в територіальних громадах, зокрема, наповнення місцевих бюджетів. Про це наголосив радник голови обласної державної адміністрації Андрій Ярмольський.

«Облдержадміністрація адмініструє поступлення державних субвенцій до місцевих бюджетів, - це кошти ДФРР, державного дорожнього фонду, державних програм та комунікує у цих форматах із територіальними громадами. – зауважив Андрій Ярмольський. - Для нас надзвичайно важливо розуміти як об’єднані громади працюють над наповненням бюджетів, чи спроможні вони брати участь у співфінансуванні поступлень державних субвенцій до місцевих бюджетів громад. Обласна державна адміністрація зацікавлена у збільшенні цих наповнень до бюджетів територіальних громад задля ефективної реалізації спільних проектів».

Андрій Ярмольський розповів про перспективи збільшення співфінасування із Державного фонду регіонального розвитку місцевих громад із одного відсотку до двох, що дасть більше можливостей для розвитку територій.

«Голови громад повинні зробити усе можливе задля ефективного адміністрування, результативного наповнення бюджетів. У співпраці щодо співфінансування важливо враховувати фінансовий стан місцевих громад та їх реальні партнерські можливості. Територіальні громади можуть проінформувати ОДА про проблемні питання бюджетів задля їх ефективного вирішення та розробки відповідних рекомендаційних заходів щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів», - наголосив радник голови облдержадміністрації.

Про роботу головного управління ДПС в області щодо місцевих податків та зборів розповіла начальник Ірина Столярик.

«Проаналізувавши усі доходи у 2020 році, які поступають до місцевих бюджетів, бачимо багато резервів, які є в кожній ТГ та зацікавлені в якісному адмініструванні місцевих податків. Цей рік має стати переломним, усі служби повинні взаємодіяти для ефективного наповнення місцевих бюджетів. На рівні держави розробляється інтерактивна карта кожної територіальної громади, має запрацювати інтерактивне податкове інформування. На регіональному – паспорти територіальних громад, які також містять дані по наповненню бюджетів місцевих громад», - розповіла посадовиця.

Директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич розповіла про дотримання територіальними громадами вимог Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та положень Бюджетного кодексу України при затвердженні місцевих бюджетів на 2021 рік та їх виконання.

«Фінансовий ресурс громади – це бюджетні кошти. У роботі з місцевим бюджетом необхідно керуватися Бюджетним кодексом України. Було проведено перевірки рішень щодо місцевих бюджетів на 2021 рік у районних бюджетах та бюджетах територіальних громад. Департаментом фінансів зафіксовані порушення і недоліки, які місцевими громами будуть усунені. Громади повинні, в першу чергу, формуватимуть свій фінансовий ресурс на оплату праці працівників своїх установ та не допускати відповідних заборгованостей. Важливим є й забезпеченість ОТГ освітніми субвенціями», - розповіла Ірина Мацькевич.

Також на нараді акцентували увагу на необхідності формування найбільш оптимальної структури бюджетних видатків, утворенні конструктивного, не надто чисельного складу ОТГ, формуванні оптимальної мережі бюджетних установ, проведенні ефективної роботи щодо наповнення дохідної частини бюджету, здійсненні постійного аналізу витрат бюджетних коштів та упередженні випадків їх нераціонального використання.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Лютий 2021
В П В С Ч П С
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6