Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Про недопущення пожеж йшлося на засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС

2021.04.20

19 квітня під керівництвом першого заступника голови Калуської РДА Оксани Канюки відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Актуальне питання, яке розглянули на заході, стосувалося проведення заходів для протидії пожежам в природних екосистемах, лісах, торфовищ і сільгоспугідь у літній період та стан протипожежного водопостачання впродовж 2021 року.

Розпочинаючи засідання комісії, перший заступник голови РДА Оксана Канюка наголосила, що питання запобігання виникненню пожеж лісів, торфовищ і сільгоспугідь є дуже актуальним, тож необхідно докласти зусиль, щоб не допустити пожеж лісового фонду, торфовищ і сільгоспугідь та попередити загибель і травмування людей.

Як повідомив начальник Калуського МРВ УДСНС Василь Микитин, з початку 2021 року на Калущині трапилося 39 пожеж у природних екосистемах, з них 10 –  у сільській місцевості. За цей же період, за повідомленням рятувальників Рожнятівського і Долинського РВ УДСНС, на Рожнятівщині сталося 35 пожеж, на Долинщині – 37 пожеж у природних екосистемах.

Рятувальники нагадують: легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, й загибелі людей. Адже суха рослинність спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху. Служба порятунку закликає мешканців Калуського району не випалювати сухостій, минулорічне листя та сміття.

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення, районна комісія з питань ТЕБ та НС доручила забезпечити виконання Плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки лісових масивів, торфовищ та сільгоспугідь в умовах спекотної погоди у 2021 році, затвердженого розпорядженням районної державної адміністрації  від 01.04.2021 № 88 «Про  запобігання виникненню пожеж в пожежонебезпечний період»; встановити цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах та забезпечити оперативне реагування на початкових етапах виникнення пожеж і загорань; посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення стосовно необхідності дотримання правил пожежної безпеки в лісах і недопущення випалювання залишків рослинності, стерні, сухостою та сміття.

Крім того, доручено організувати проведення рейдів оперативних груп з числа представників місцевої влади, рятувальників та поліції щодо попередження виникнення лісових пожеж та запобігання спалювання сухої рослинності та сміття.

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Квітень 2021
В П В С Ч П С
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1