Калуська районна
державна адміністрація

Новини


У Калуському районі оздоровлено 889 дітей

Dsc 0112

2021.11.30

Сьогодні, 30 листопада, на засіданні колегії РДА підбили підсумки літньої оздоровчої кампанії дітей пільгових категорій  Калуського району.

Голова РДА Жанна Табанець наголосила, що питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою  та одним із пріоритетів державної соціальної  політики. В цьому році, у звʼязку з вимушеною самоізоляцією громадян внаслідок карантинних заходів,  укріплення імунітету дітей як ніколи  було актуальне. Урядом  було визначено завдання центральним органам виконавчої влади та місцевим державним адміністраціям для забезпечення якісного   оздоровлення та відпочинку дітей.

«Через карантинні та обмежувальні заходи, які введені з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, непростою була оздоровча кампанія. Проте, в нашому районі оздоровленню підростаючого покоління приділялась велика увага та проводилася цілеспрямована робота направлена на забезпечення літнього відпочинку та оздоровлення дітей, особливо дітей з найбільш  соціально вразливих верств населення», - зазначила голова РДА Жанна Табанець. 

За словами доповідача – начальника управління соціального захисту населення РДА Людмили Перетятко, станом на 1 листопада, за рахунок коштів державного, обласного та місцевого бюджетів у Калуському районі оздоровлено 889 дітей. 

Зокрема, за рахунок коштів державного бюджету оздоровлено 110 дітей. 41 дитина пільгових категорій оздоровлювалася у дитячому центрі «Молода гвардія», 49 дітей – у дитячому центрі «Артек». 20 дітей оздоровлювались у дитячих таборах відпочинку «Соколята» та «Артек-Прикарпаття».

За рахунок коштів обласного бюджету  оздоровлено 206 дітей (100 дітей отримали  100% вартості путівки; 106 дітей – 75% від вартості путівки). Департаментом соціальної політики обласної державної адміністрації за рахунок коштів обласного бюджету було закуплено путівки  до 8 закладів оздоровлення та відпочинку, які розташовані на території Прикарпаття.

Путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 25 відсотків вартості путівки, яка вноситься батьками (особами, які їх замінюють) або проводиться з інших джерел, не заборонених законодавством.

Наказами департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації також затверджувалися плани розподілу путівок за рахунок коштів обласного бюджету для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Плани розподілу путівок по закладах оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів обласного бюджету виконані на 100%.

Обласний заклад оздоровлення та відпочинку «Карпатські мрії» – оздоровив 48 дітей з району. У «Перлині Придністров’я»  відпочило 36 дітей, а в «Карпатських зорях» – 19 дітей. Табір «Лімниця» також прийняв 19 дітей, «Едельвейс» – 20 дітей. У «Прикарпатських зорях»  оздоровилося  8 дітей, у закладі оздоровлення та відпочинку «Сокіл» –  38 дітей, а в «Перлині Карпат» – 18 дітей.

За рахунок місцевих бюджетів оздоровлено 573 дітей. Зокрема, Болехівська міська рада ТГ оздоровила  11 дітей на суму 100 тис. грн; Калуська міська рада ТГ оздоровила та забезпечила відпочинком 502 дітей  на суму 340 тис. грн; а Рожнятівська селищна рада ТГ оздоровила  60 дітей  на суму 90 тис. грн. Голова РДА Жанна Табанець подякувала керівникам територіальним громад, які виділяли кошти з місцевих бюджетів на оздоровлення та відпочинок дітей, та закликала керманичів громад у наступному році передбачити кошти на оздоровлення дітей.

Узявши інформацію доповідача до відома, колегія РДА вирішила рекомендувати  головам місцевих рад розробити та затвердити відповідні програми з оздоровлення та відпочинку дітей, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів; при формуванні проєктів місцевих бюджетів на 2022 рік передбачити кошти на реалізацію заходів програми з оздоровлення та відпочинку дітей та часткової оплати вартості путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в першу чергу для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки; посилити контроль за діяльністю закладів, які приймають організовані групи дітей на оздоровлення та відпочинок.

Крім того, управлінню соціального захисту населення РДА доручено забезпечувати координацію заходів, спрямованих на організацію оздоровлення та відпочинку дітей протягом оздоровчої кампанії, а також надавати інформаційну допомогу органам місцевого самоврядування з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей.

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Листопад 2021
В П В С Ч П С
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4