Калуська районна
державна адміністрація

Новини


Проведено зустріч із родинами загиблих Героїв

Dsc 0011

2022.09.22

Унаслідок повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України сотні тисяч наших співгромадян стали на захист незалежності та суверенності нашої держави. Весь український народ, весь демократичний світ із захопленням та величезною радістю спостерігає, як звитяжні Збройні сили перемагають російських окупантів, звільнять наші міста і села. Жорстока війна, на жаль, забирає кращих із тих, хто боронять право українців на свободу та гідність. Тому важливою є реалізація державної політики щодо соціального захисту родин загиблих захисників України.

З ініціативи громадської організації «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих у зоні АТО» 22 вересня у Калуші під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Ярослави Гасяк відбулася зустріч із родинами Героїв, які загинули в російсько-українській війні.

У нараді взяли участь начальник відділу в Івано-Франківській області Міністерства у справах ветеранів України Володимир Веркалець, голова громадської організації «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих у зоні АТО» Степан Чомко, в. о. начальника управління соціального захисту населення РДА Людмила Перетятко, начальник відділу обслуговування громадян №7 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду в області Наталія Костюк, головний спеціаліст Калуського об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Ірина Балан та члени родин загиблих (померлих) захисників України. Під час зустрічі із родинами загиблих Героїв представники влади обговорили актуальні питання соціального захисту.

Розпочалося все із хвилини мовчання у пам'ять за всіма загиблими українцями в цій війні.

«У такий непростий час, коли триває війна в Україні, важливо підтримувати родини загиблих Героїв, адже їхні рідні віддали за нас найдорожче – своє життя. Ми всі перед ними у невиплатному боргу і можемо зробити тільки одне – гідно використати шанс на вільне майбутнє, яке вони нам виборювали», – наголосила заступник голови РДА Ярослава Гасяк.

Володимир Веркалець розповів про стан реалізації державної політики у сфері соціального захисту сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Про стан виплати одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих, жителям Калуського району йшлося підчас доповіді Ірини Балан, головної спеціалістки командування Калуського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також детально проінформували про соціальні пільги, доступні членам родин загиблих Героїв відповідно до чинного законодавства України.

Зустріч пройшла у формі діалогу про подальшу співпрацю, де кожен вислухав один одного та отримав відповіді на поставлені питання. Родичі загиблих Героїв порушували питання щодо безкоштовної приватизації земельних ділянок, безкоштовного переоформлення спадщини загиблих Героїв на членів сімей, видачі посвідчень члена загиблого учасника бойових дій та ін.

На завершення наради заступник голови РДА Ярослава Гасяк підсумувала, що соціальний захист родин загиблих Героїв постійно перебуває у центрі уваги керівництва райдержадміністрації і територіальних громад, а отже, рідним загиблих захисників надаватиметься вся можлива допомога та підтримка.

Відтак голова громадської організації «Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих у зоні АТО» Степан Чомко виступив із пропозицією створити осередок обласної спілки у Калуському районі задля покращення ефективності у роботі.  Відтак вирішили організаційні питання.

На завершення зустрічі представники Червоного Хреста України роздали сім’ям продуктові набори.

За кожний звільнений сантиметр української території ми платимо дуже високу ціну... І наш обов'язок пам'ятати і шанувати тих, хто поліг в боротьбі, тих, хто боровся за Україну до останнього, за мирне небо над Україною, за вільний простір для своїх синів і дочок, для нащадків…

Перемога правди наближається. Бо як заповів нам Тарас Шевченко: «За вас правда, за вас слава і воля святая». Завдяки нашій єдності та силі духу ми гідно пройдемо всі випробування.

Єднаймося та допомагаймо тим, хто цього потребує. У єдності – наша сила і за нами – Перемога!

 

 

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Вересень 2022
В П В С Ч П С
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1