2026.02.19
19 лютого 2014 року розпочалася Війна за Незалежність України – боротьба не лише за територію, а за право існувати, за право говорити своєю мовою, пам’ятати свою історію, будувати своє майбутнє.
У серпні 2025 року держава закріпила історичну справедливість на законодавчому рівні. Закон України «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу» вперше офіційно визначив назву нашої боротьби – Війна за Незалежність України. Це не просто термін. Це визнання правди: ця війна стала наслідком тривалої імперської політики російської федерації, спрямованої на знищення української державності, культури та ідентичності.
Війна увірвалася в наші домівки, у наші серця, у наші долі. Вона забрала тисячі життів. Вона змусила нас подорослішати за одну мить. Але водночас вона показала світові справжню Україну – сильну, гідну, нескорену.
Ми вистояли у найтемніші часи. Ми навчилися триматися разом. Ми довели: українці – це народ, який неможливо поставити на коліна.
Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю полеглих Захисників і Захисниць. Дякуємо кожному воїну, який боронить Україну. Підтримуємо поранених. Обіймаємо родини Героїв. Пам’ятаємо кожного, хто віддав життя за нашу свободу.
Війна за Незалежність України триває. І триває наша боротьба – заради майбутнього наших дітей, заради сильної, незалежної, європейської України.
І разом ми обов’язково переможемо.