Калуська районна
державна адміністрація


В ОДА напрацьовують механізми ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

322

2020.06.26

Під керівництвом першого заступника голови ОДА Марії Савки відбулося засідання регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

За її словами, у зоні надзвичайної ситуації опинилися усі райони Прикарпаття. У зв’язку з підняттям рівня води у місцевих річках підтоплено тисячі житлових будинків, десятки мостів, дороги, сільськогосподарські угіддя. За інформацією начальника управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області Володимира Чернецького, наразі рівень води у гірських гічках спадає. Однак критичною досі залишається ситуація на Дністрі, води якого вийшли на заплави і затопили населені пункти у Галицькому, Тлумацькому та Городенківському районах.

«Зважаючи на надзвичайно складну ситуацію на Прикарпатті нам необхідно розробити дорожню карту для ліквідації наслідків негоди, - наголосила Марія Савка. – Сподіваємося на допомогу з боку Уряду, який скерує в область необхідний фінансовий ресурс для відновлення зруйнованої інфраструктури, житлових будинків, об’єктів водного господарства».

Зазначалося, що першочергово будуть проводитися роботи із забезпечення проїзду автошляхами постраждалих районів, розчистки русел річок, відновлення газо- та електропостачання, дезінфекції води у криницях. Опісля буде проведено актування завданих негодою збитків.

Також під час засідання обговорили питання недопущення виникнення надзвичайної ситуації у Карпатському Національному природному парку поблизу с. Микуличин. Додамо, що внаслідок стихії, поблизу населеного пункту утворилося озеро розміром 40 на 400 метрів. У разі прориву дамби довкола озера постраждати можуть до пів тисячі людей. Наразі фахівці вивчатимуть ситуацію та нададуть висновки для вжиття відповідних заходів.  

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Червень 2020
В П В С Ч П С
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4