Калуська районна
державна адміністрація


Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

909

2020.11.25

Починаючи з 2001 року Україна разом із міжнародною спільнотою щороку підтримує акцію  «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж ста країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети:

- збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників,

- створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

У цей шістнадцятиденний період входять такі важливі для демократичної спільноти дати, зокрема: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Цьогоріч епідемія COVID-19 застала зненацька усіх людей, запроваджений карантин змінив звичний спосіб життя кожного і вплинув на проблему домашнього насильства, далеко не найкращим чином, а навпаки – посприяв її зростанню. Керівниця Офісу ООН Жінки в Україні Домініка Стояноска, стверджує, що кількість дзвінків на гарячу лінію по запобіганню домашнього насильства від початку карантину зросла на 30%. За її словами, під час вимушеної ізоляції від домашнього насильства найбільше страждають жінки. З точки зору вікової зумовленості під найбільшою загрозою перебувають люди старшого віку та діти, окремою групою ризику є люди з інвалідністю.

В період карантину проблематичним є те, що потерпілі від домашнього насильства не мають можливості звертатися по допомогу в поліцію, бо кривдник повсякчас перебуває поруч і не дає можливості зателефонувати в поліцію, та й не впевнені, що поліцейські приділять проблемі достатньо уваги в таких умовах.

В період коронакризи проблема насильства, на жаль, є однією з найактуальніших і для нашого району. Тому, управління соціального захисту населення Калуської районної державної адміністрації також долучилось до проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». З цією метою в приміщенні управління було оформлено інформаційний стенд, присв'ячений акції під девізом цьогорічної кампанії «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем зумовленого насильством.  

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Листопад 2020
В П В С Ч П С
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5