Калуська районна
державна адміністрація


Легалізація заробітної плати і зайнятості населення

2021.02.22

Кожен громадянин України результатами своєї трудової діяльності робить вагомий внесок у ВВП, соціальну стабільність та економічну могутність держави.

Працюючи в тіні і не сплачуючи податків, як роботодавець, який використовує нелегальну працю, так і робітник, який погодився на зарплату «в конверті», свідомо обкрадають і самих себе, і державу. Через виплату роботодавцями «тіньової» заробітної плати соціальна сфера недоотримує необхідних коштів для свого розвитку, у результаті чого зменшуються надходження до місцевих бюджетів, пенсійного фонду, державних соціальних страхових фондів, як наслідок: не вистачає коштів на оплату праці освітян, медичних робітників; відсутні можливості створення умов для гідного життя пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт та інших соціально незахищених верств населення.

Проведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи та здійсненя контролю щодо подолання незадекларованої праці є важливими завданнями органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Обговорення результатів спільної роботи та  визначення галузей економіки, в яких існує найбільший ризик «тіньової» заробітної  плати постійно здійснюється на засіданнях обласної робочої групи з  питання  легалізації   заробітної  плати і   зайнятості  населення.

На засіданні обласної робочої групи з питання  легалізації  заробітної  плати і  зайнятості  населення від 28.01.2021 року розглядалось питання про результати спільної роботи державних органів області щодо зниження рівня незадекларованої праці у 2020 році та основні заходи з легалізації трудових відносин на 2021 рік. Члени робочої групи розглянули розроблений Паспорт неформальної зайнятості в області, де визначено найбільш ризикові сфери господарювання (оптова і роздрібна торгівля, діяльність готелів та ресторанів, будівництво, деревообробна промисловіст та транспортна галузь) і визначили План спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. За результатами розгляду питання порядку денного робочою групою прийнято рішення про проведення у лютому 2021 року інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин із суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах «Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування» та «Тимчасове розміщування».

На період проведення інформаційної кампанії роботодавцям надається можливість та час на виконання усіх законодавчих норм щодо офіційного працевлаштування найманих працівників. Після завершення превентивних заходів органи державної влади розпочнуть інспекційні відвідування з виявлення неоформлених працівників, в результаті яких за використання праці найманих працівників з порушенням  трудового законодавства, до роботодавців будуть застосовані заходи  відповідальності.  

Шановні роботодавці!  Закликаємо Вас відмовитись від використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин та легалізувати зайнятість своїх працівників. Памятайте, що фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі  оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Лютий 2021
В П В С Ч П С
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6