Калуська районна
державна адміністрація

Цивільний захист населення і територій

 

 

Дотримання правил поводження на водних об’єктах

 

З настанням теплих сонячних днів люди тягнуться до води, купаючись у години відпочинку, переправляючись через ріки та озера тощо. Адже свіже повітря, сонячні промені, купання і плавання зміцнюють здоров’я, роблять нас бадьорими, сильними і загартованими.

Вправи у воді цілюще впливають на фізичний розвиток людини, і зокрема, дитини. При зануренні у воду, активізується робота серцево-судинної та дихальної систем, зміцнюється нервова система, формується правильна постава тощо. При цьому, той, хто не вміє плавати, завжди наражається на певну небезпеку: раптом, у наслідок якоїсь випадковості, він опиниться у воді, та ще й на глибокому місці.

Тому у житті діє сувора закономірність: найчастіше потерпають у ньому невмійки і незнайки. Прикро дивитися на дітей, які легковажать або не вміють берегти власне здоров’я. Часто трапляються трагічні випадки, які виникають через невміння людини повестися у доволі нескладних, здавалося б, ситуаціях. Саме до таких відносяться необережне поводження людей, особливо дітей, на воді. Не лише задоволення приносить вода, надто тим, хто не вміє плавати. Іноді страждають і добрі плавці, якщо нехтують правилами безпеки на воді, особливо в незнайомій водоймі.

Станом на 10 червня, від початку року на водних об’єктах Прикарпаття загинуло 11 людей, із них 1 дитина. Тільки 7 червня через недотримання правил поведінки під час відпочинку на воді загинуло 2 осіб. Саме порушення вимог правил поведінки на водних об’єктах, відпочинок в необладнаних місцях і в нетверезому стані є основною причиною загибелі та травмування людей на водних об’єктах.

Шановні батьки! Звертаємося до Вас з проханням: не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей!

Навчайте дітей навикам культури поведінки, та обережності у поводженні з вогнем, водою, газовими та електричними приладами. Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить тільки від Вас самих!

Звертаємо вашу увагу, що згідно правил поведінки на воді, забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

6. Вживати під час купання напої, що містять алкоголь.

7. Забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.

8. Допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

9. Заходити глибше, ніж до поясу, дітям, які не вміють плавати.

10. Купання дітей без супроводу дорослих.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для вас і ваших дітей безпечним!

 

Табель термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту 

Табель термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту є основним документом табельної звітності для центральних і місцевих органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів ДСНС України у регіонах та об’єкта економіки (господарювання). Матеріал розроблено Державною службою України з надзвичайних ситуацій на основі досвіду колишньої табельної звітності, пропозицій департаментів і самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України, територіальних органів управління ДСНС України з урахуванням завдань та функцій, визначених Кодексом цивільного захисту України.

 

Табель термінових та строкових донесень 2014 р.doc