Калуська районна
державна адміністрація

Екологія

 

 

Червонокнижні першоцвіти під захистом закону!.doc

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь.doc

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Всесвітній День мігруючих птахів

 

Увага! Сезон тиші розпочався!

 

Відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 №322 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу”, період з 1 квітня до 15 червня оголошується "сезоном тиші".

 

У період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, вибухові роботи, феєрверки, санітарні рубки лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах тощо), застерігає Держекоінспекція в Івано-Франківській області.

Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу. Навіть використання лісових ресурсів і проведення  лісогосподарських заходів повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для розмноження диких тварин.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області на час "сезону тиші" встановлює контроль щодо недопущення підвищеного шуму в середовищах перебування диких тварин.

Отже, сезон тиші розпочався, просимо усіх громадян обмежити  господарську діяльність та добування об’єктів тваринного світу в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами.

 

 

На Калущині триває двомісячник охорони водних біоресурсів під час нересту

З 1.04.2016  року до 24.06.2016 року на території держави проходить двомісячник охорони водних біоресурсів під час нерестового періоду. Прохання до мешканців Калущини  ретельно дотримуватися правил любительського та спортивного рибальства України, займати активну життєву позицію. 

При виявленні порушень у сфері риболовлі телефонуйте за телефонами 102 (чергова частина Калуського відділу поліції) або 6-01-21.

 

До відома мешканців Калущини про заготівлю слимаків виду Helix pomatia L

878907098709

2016.04.08

Відповідно до листа Міністерства екології та природних ресурсів  України від 09.03.2016 року №8-04-153-16, щодо  затверджених лімітів  спеціального використання  слимаків  виду  Helix pomatia L на території Івано-Франківської області контроль щодо використання дозволів на спеціальне використання тварин  та інших  об’єктів тваринного світу покладено  на Державну екологічну інспекцію  в Івано-Франківській області.

Враховуючи вищенаведене, керуючись Законом України  «Про охорону навколишнього природного середовища», Законом  України  «Про тваринний світ», просимо в разі  початку  робіт  щодо заготівлі  слимаків виду  Helix pomatia L в межах Калуського району  терміново повідомляти Державну екологічну  інспекцію  в Івано-Франківській області за адресою:  вул. Сахарова 23-А, м. Івано-Франківськ, 76014, тел. (0342) 72-00-98.

 

 

Про заходи щодо попередження травматизму

в закладах громадського харчування при експлуатації

балонів зрідженого вуглеводного газу

 

     За інформацією Державної служби України з питань праці, протягом останнього часу в Україні значно зросла кількість аварій і нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу в побуті, у тому числі в закладах громадського харчування. Під час експлуатації балонів зрідженого вуглеводневого газу щороку відбуваються аварії (вибухи), внаслідок чого травмуються працівники та відвідувачі, у тому числі смертельно.

Влаштування газобалонних установок скрапленого вуглеводневого газу в закладах громадського харчування допускається лише за проектною документацією, що має відповідати вимогам чинних Державних будівельних норм, Правил безпеки систем газопостачання України та інших нормативних актів. На зберігання та застосування балонів повинен бути оформлений дозвіл, повідомляє Управління економічного розвитку Калуської міста міської ради.

Відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію газових балонів та газового обладнання у підприємствах торгівлі, громадського харчування покладається на їхніх власників.

До правил безпеки користування газом не слід ставитися безвідповідально. Лише уважне дотримання вимог законодавства про охорону праці дасть можливість зберегти життя і здоров’я всіх, хто використовує балони з газом!

 

Шановні співвітчизники!

Перед новорічними святами на Івано-Франківщині стартує операція «Новорічна ялинка».

Метою проведення операції є виконання заходів по охороні хвойних дерев в передноворічний період: недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних   хвойних насаджень .

Водночас повідомляємо, що за самовільні рубки ялинок передбачається накладання адміністративних штрафів, а також відшкодування заподіяної лісу шкоди, розмір якої вираховується відповідно до товщини стовбура нелегально зрубаного дерева.

Держекоінспекція  в Івано-Франківській  області звертається до всіх мешканців Івано-Франківщини з проханням перш ніж зрубати «зелену красуню» добре подумати, адже недешево обходиться природі наше новорічне свято.

 

 

 

 

 

Всеукраїнський конкурс «До чистих Джерел»

 

28 жовтня 2015 року за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України стартував щорічний Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел».

До участі запрошуються всі небайдужі до діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України .

Конкурс має на меті розширення в суспільстві практичної природоохоронної діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.

Учасниками Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел» можуть бути місцеві державні адміністрації, сільські, селищні та міські ради, колективні та індивідуальні земле- і водокористувачі, установи, підприємства усіх форм власності, загальноосвітні, професійно-технічні, позашкільні та вищі навчальні заклади, засоби масової інформації, громадські організації, окремі громадяни, які надіслали до Конкурсної комісії відповідно оформлені матеріали з підсумками своєї діяльності у сфері охорони та оздоровлення водних об’єктів України.

Більш детальна інформація про Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел» на сайті Мінприроди України за посиланням http://menr.gov.ua/index.php/public/dzherela.

 

22 травня – Міжнародний день  біорізноманіття

 

Щороку  22 травня  увесь  світ відзначає Міжнародний день  біорізноманіття. З метою підвищення  поінформованості  людей планети  стосовно питань  збереження різноманіття , генеральна Асамблея ООН  на 55 сесії  у 2000 році проголосила  Міжнародний день  біорізноманіття  на честь прийняття  22 травня  1992 року тексту  Конвенції  про біорізноманіття .

Цей день – ще одна нагода  звернути увагу  широкої спільноти на актуальні проблеми збереження  біорізноманіття, визначення його ролі  у нашому повсякденному житті.

Варто зазначити , що період  з 2011 по 2020  роки Генеральною  асамблеєю ООН  проголошено  Декадою ООН з біорізноманіття .

Головною метою декади є сприяння реалізації  Стратегічного плану зі збереження і сталого  використаним  біорізноманіття  на 2011-2020 роки та цільових  задач  Айті,  прийнятих  під час  Десятої наради Конференції Сторін Конвенції  про біорізноманіття.

Тема цьогорічного  Міжнародного дня біорізноманіття – «Біорізноманіття для сталого розвитку»  - обрана з метою  зосередження зусиль  міжнародного співробітництва  для встановлення  цілей сталого розвитку  як складової  Порядку денного  ООН з розвитку  на період  після 2015 року  на 2015-2030 роки та визначення  значимості  біорізноманіття  для досягнення сталого розвитку.

Біорізноманіття  -  основа життя на Землі  та добробуту  людини.  Незбалансоване ведення сільського господарства  призводить до втрати  цінних  природних  екосистем , лісів, степів, які є  середовищем  існування  багатьох видів  тварин  і рослин , та до виникнення  глобальних проблем , таких як голод та захворювання.

Біорізноманіття є фундаментом  духовного і фізичного  здоров’я будь-якої нації, і рівень її стосунків з ним  є показником  духовності  цієї нації.

Районна державна адміністрація запрошує всіх приєднатися до відзначення  Міжнародного  дня біорізноманіття. 

 

 

До уваги мешканців Калущини!

 

Калуська районна державна адміністрація нагадує про необхідність посилення заходів щодо охорони та збереження червонокнижних видів рослин і тварин.

Наголошуємо, що об’єкти Червоної книги України належать до природних ресурсів загальнодержавного значення і підлягають особливій охороні на всій території України.

Калуським міським відділом УМВС в Івано-Франківській області постійно здійснюється контроль у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України.