Калуська районна
державна адміністрація

Сільське господарство

                                             

Співпраця між пасічниками і аграріями - запорука розвитку галузі бджільництва

18 березня відбувся заключний онлайн-семінар з питань роз’яснення алгоритмів взаємодії пасічників з аграріями та органами місцевої влади за участю представників департаменту агропромислового розвитку, головного управління Держпродспоживслужби у області, представників райдержадміністрацій, територіальних громад, громадських організацій, а також пасічників та аграріїв області.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин ознайомив присутніх із напрямками підтримки сільгоспвиробників з державного та обласного бюджетів у 2021 році.

Зазначалося, що минулого року вперше в державному бюджеті було передбачено дотацію за отримання бджолиних сімей і наша область за цим напрямком підтримки отримала 12,8 млн.грн. 
(по Україні 239,79 млн. грн.). Зокрема, дотацією скористалися 1286 пасічників, що є власниками 62,3 тис.бджолосімей) та 10 суб'єктів господарювання, які займаються бджільництвом, у власності яких 1,6 тис. сімей.

За даними Держпродспоживслужби в області станом на 1 січня цього року налічувалося всього 3056 пасік, які утримують 
75482 бджолосім'ї. На 1547 пасік видано ветеринарно-санітарні паспорти, з них - 1413 занесені до реєстру операторів ринку, що здійснюють первинне виробництво меду.

Заступник голови громадської організації "Спілка пасічників Прикарпаття" Василь Мануляк зазначив, що сьогодні на Івано-Франківщині є ділова співпраця між аграріями, пасічниками та органами влади. Це дає свої результати, адже наразі немає випадків загибелі бджіл в області. До того ж, на його переконання, пасічники мають знати не тільки свої права і обов’язки, а й виконувати їх.

Представники головного управління Держпродспоживслужби у Івано-Франківській області Іван Васьків та Іван Андрусишин інформували про порядок реєстрації пасік, отримання ветеринарно – санітарного паспорта пасіки та проведення її обстеження. Особливу увагу приділено питанням з недопущення випадків масового отруєння та загибелі бджіл, співпраці пасічників та аграріїв, необхідності використання пестицидів із дотриманням відповідних регламентів, а також профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

Підводячи підсумки, Іван Андріїшин акцентував увагу на необхідності контролю за дотриманням норм та технологій застосування засобів захисту рослин під час обробітку посівів, що збереже галузь бджільництва.