Калуська районна
державна адміністрація

ВЕТЕРАНСЬКА  ПОЛІТИКА

 

Розпорядження ОДА Про утворення виїзної робочої групи з організації надання допомоги членам сімей загиблих ветеранів війни.pdf

ПАМ'ЯТКА для сімей загиблих Захисників і Захисниць України.docx

Впровадження надання соціальної послуги соціально психологічна адаптація для ветеранів та членів їх сімей.ppt

ПАМ'ЯТКА З ПРОТЕЗУВАННЯ.pdf

Перелік виплат, які можуть отримати ветерани війни, учасники бойових дій,учасники війни,  особи з інвалідністю, члени сімей загиблих ,.docx

Надання статусів   

Соціальна і професійна адаптація

Лікування та реабілітація  

Як отримати статус особи з інвалідністю

Статус сім'ї загиблого та відповідні виплати

Як отримати статус учасника бойових дій

ПАМ'ЯТКА Захисникам України: права, обов'язки та гарантії соціального захисту pdf

 

 

Звіт про АТО за 2020 рік.docx

Звіт про роботу районного центру надання допомоги учасникам АТО.docx

Звіт про виконання районної програми соціальної підтримки учасників АТО, ООС та членів їх сімей за 2019 рік.docx

Рішення сесії № 265-19.docx

Рішення сесії №265-19. Заходи.docx

Додаток_2.Порядок_до_програми_АТО-2019.doc

Розпорядження РДА № 153 про склад районного центру надання допомоги учасникам АТО.PDF

 

Санаторно-курортне лікування

Санаторно-курортне лікування учасників АТО.doc

Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю.doc

Санаторно-курортне лікування ветеранів війни.doc

sanatoryi.xls

Санаторій "Куяльник".docx

 

Розпорядження ОДА про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.pdf

Довідка з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.docx

Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для забезпечення психологічною реабілітацією.pdf

Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для забезпечення соціальною та професійною адаптацією.pdf

Дорожня карта щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції.pdf

Інформаційна карта щодо процедури взяття на квартирний облік.pdf

Пам'ятка учасника АТО від центру зайнятості.pdf

Постанова від 31 березня 2015 р. № 200.docx

Постанова від 31 березня 2015 р. № 221.docx

Про затвердження Положення про районний Центр надання допомоги учасникам антитерористичної операції.docx

Про утворення районного Центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції.docx

 

 

Для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб спрощено процедури отримання держдопомоги за програмою "Доступне житло"
 

Урядом прийнята постанова, направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для цих категорій спростили процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло». Відкоригували порядок, за яким держава надаватиме  підтримку зі слати до 50 % вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та 30 відсотків для інших категорій населення. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття урядової  постанови.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що постанова розроблена на виконання Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».

«Програма доступне житло буде поширена в першу чергу на дві категорії громадян – учасників АТО і вимушено переселених осіб. Запропоновані зміни дадуть можливість 50% компенсації від вартості на придбання житла, а також спрощується переліку документів, які необхідно подавати внутрішньо-переміщеними особам», - зазначив Геннадій Зубко.

Також право на державну підтримку матимуть не лише громадяни, що перебувають на квартирному обліку, а й ті, що не мають у власності житла, або мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратного метра. Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, що знаходиться на підконтрольній території України.

 

 

Порядок виплати матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей

З метою надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей відповідно до рішення обласної ради від 06.06.2017 року №1259-28/2014 «Про обласну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній  операції в районах її проведення» розпорядженням обласної державної адміністрації від 17.08.2017 року №482 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної  операції та членам їх сімей» затверджено  Порядок використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної  операції та членам їх сімей.

Порядком визначено наступні види матеріальної допомоги:

1. У зв’язку з втратою члена сім’ї, смерть якого пов’язана з участю в антитерористичній операції (надається один раз).

2. Сім’ям зниклих безвісти під час проведення антитерористичної операції (надається не частіше 1 разу на рік).

3. Сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції до роковин трагедії (надається один раз щороку, але не швидше дати настання чергової річниці трагедії).

4. Постраждалим учасникам антитерористичної операції (надається не частіше 1 разу на рік).

5. Бійцям-добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України (надається один раз).

6. Сім’ям учасників антитерористичної операції, які померли після демобілізації (надається один раз).

7. Сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції на оздоровлення (надається не частіше 1 разу на рік).

8. На поліпшення житлових умов сімей, члени яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції; інвалідів І та II групи, інвалідність яких пов’язана з участю в антитерористичній операції; інших учасників антитерористичної операції, житло яких пошкоджене внаслідок стихії (пожежі, повені, зсуву тощо), прямі збитки від якої, відповідно до акту місцевого структурного підрозділу ДСНС України, складають більше 100,0 тис. гривень (надається один раз).

Виплати допомоги згідно з даним Порядком здійснюються сім’ям, особам, які проживають на території Івано-Франківської області.

До членів сім’ї, яким цим Порядком передбачено надання матеріальної допомоги, належать дружина (чоловік), які не одружились вдруге, діти, батьки (далі - члени сім’ї).

Для отримання матеріальної допомоги особи в залежності від виду матеріальної допомоги письмово звертаються до обласної державної адміністрації, обласної ради або департаменту соціальної політики облдержадміністрації. Звернення про надання матеріальної допомоги в залежності від напряму використання коштів повинно містити певний перелік документів.

З повним текстом розпорядженням обласної державної адміністрації від 17.08.2017 року № 482 можна ознайомитись на офіційному сайті обласної державної адміністрації в розділі «Нормативно-правові документи/ Розпорядження обласної державної адміністрації».

 

До відома учасникам АТО

Рішенням обласної ради від 24.03.2017 № 471-13/2017 затверджено нову редакцію «Обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення» (далі - Програма), затвердженої рішенням обласної ради від 06.06.2014 № 1259-28/2014 (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 3.2 заходів Програми передбачено надання матеріальної допомоги з обласного бюджету  на поліпшення житлових умов :

- сім’ям, члени яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції;

- інвалідам І та ІІ групи, інвалідність яких пов’язана з участю в антитерористичній операції;

- інших учасників антитерористичної операції, житло яких пошкоджене  внаслідок стихії (пожежі, повені, зсуву тощо), прямі збитки від якої відповідно до акту місцевого структурного підрозділу ДСНС України складають більше 100,0 тис. гривень.

 

На Прикарпатті поширюються неправдиві звернення щодо надання фінансової підтримки дітям-сиротам із зони АТО

Останнім часом почастішали випадки звернень нібито за дорученням керівництва облдержадміністрації до очільників підприємств, організацій та установ різних рівнів і форм власності щодо надання фінансової допомоги дітям-сиротам із зони АТО.

Мова йде про виділення чисельної суми грошей задля проживання, купівлі одягу та харчування переселенців зі Сходу України.

Повідомляємо, що на сьогоднішній день ОДА не ініціювала таких акцій зі збору коштів і ніяких відповідних доручень з цього приводу не надавала. 

 

 

Мінсоцполітики: Громадяни з інвалідністю та постраждалі учасники АТО зможуть самі обирати заклад для оздоровлення відповідно до медичних рекомендацій

Уряд на своєму засіданні затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та вніс зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200.

Як відомо, Законом України про Державний бюджет на поточний рік Мінсоцполітики передбачаються видатки на бюджетні програми „Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів”, до складу якої входить напрямок „Санаторно-курортне лікування інвалідів” (виконавець - Фонд соціального захисту інвалідів), та „Заходи із психологічної реабілітації та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (виконавець - Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції).

З метою ефективного використання бюджетних коштів та забезпечення вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань для осіб з інвалідністю Мінсоцполітики запропонувало замінити існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю - управління - санаторій). Уряд підтримав таку ініціативу, прийнявши сьогодні відповідну постанову.

Згідно з ухваленим рішенням гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням  з Мінфіном.

У Міністерстві переконані, що це сприятиме не лише ефективному використанню бюджетних коштів, а й покращенню результативних показників у сфері санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та ветеранів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, адже їм надаватиметься можливість вибирати для санаторно-курортного лікування будь-який заклад України відповідно до медичних показань.

Аналогічні зміни внесені й до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

У Мінсоцполітики також зазначають, що Урядом вже затверджено подібний порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок ЧАЕС (постанова КМУ від 23.11.2016 №854).  

Уряд доповнив категорії осіб, яким виплачуватиметься компенсація за належне їм житло, волонтерами та добровольцями

Урядом прийнято постанову „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей”.

Зазначеним актом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів від 19.10.2016 №719 „Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” - з метою розширення кола осіб, яким може бути виплачено грошову компенсацію за належне їм житло. Зокрема, внесеними змінами таке право надано особам, які брали участь у добровольчих батальйонах, та особам, які здійснювали волонтерську діяльність в районі проведення антитерористичної операції.

 Нагадаємо, Урядом з метою самостійного вибору та закупівлі житла розроблено механізм цільової грошової компенсації для придбання житла деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членам їх сімей.

 Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачено право першочергового забезпечення житлом інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

 Зокрема, право щодо самостійного обрання та купівлі житла надано сім’ям загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10, а також особам з інвалідністю І-ІІ групи, визначених абзацами 11-14 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та особам, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

 Вказана категорія осіб самостійно обиратиме найбільш прийнятне для них житло та купуватиме його за рахунок коштів грошової компенсації наданої Урядом.

 Це надасть змогу ефективно використовувати бюджетні кошти та уникнути незадоволення житлом, придбаним органами державної влади, для вищезазначеної категорії населення.

 

Професійна адаптація для учасників АТО

      На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015р.№ 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку» із змінами, внесеними згідно Постанови КМУ № 837 від 13.10.2015 року управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що для учасників АТО, які бажають  безкоштовно пройти курс навчання підготовки водіїв транспортних засобів категорії «А1», «А2», «В1», «В2» (при умові набраної групи 20 осіб),  «В», «С» просимо звертатися за адресою: м. Калуш, вул. Чорновола, 12 ( каб. № 5, 11).

       Додатково повідомляємо, що виділені бюджетні кошти будуть спрямовані на реалізацію заходів із професійної адаптації учасників АТО з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до закону військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО, а також працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення (демобілізованих), крім осіб визначених п.2 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 №73, а саме: військовослужбовців Збройних Сил України, що підлягають звільненню у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я.

 

Новини
Міноборони пояснило, що таке реєстр «Оберіг» і для чого він потрібен

2024.03.19

Єдиний електронний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів «Оберіг» – інструмент військового… детальніше

Україна та НАТО працюватимуть над поглибленням співпраці у сфері стратегічних комунікацій

2024.03.19

18 березня 2024 року у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулось установче засідання Комітету з питань стратегічних… детальніше

Офіцерське звання за 40 днів: Міноборони запроваджує нову систему навчання для мобілізованих медиків

2024.03.19

Міноборони запроваджує нову систему навчання для мобілізованих медиків. Наступний курс стартує 8 квітня у Військово-медичній… детальніше

Мати непродуктивні дні — теж ок

2024.03.19

Перш ніж хвилюватися через нестачу мотивації, варто спитати себе про причини, дати чесну відповідь і прийняти… детальніше

Оновлення ситуації станом на 6 ранку, 19 березня 2024 року

2024.03.19

Слава Україні! 755 день російської повномаштабної військової агресії проти України розпочався. 18 березня відбулися… детальніше

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 754-го дня війни

2024.03.19

«Хочу сьогодні подякувати керівництву Євросоюзу та всім державам-членам за створення нового Фонду допомоги Україні… детальніше

Інформаційна кампанія “Людина для людини”: підтримувати, допомагати, дбати

2024.03.18

Починаючи з листопада минулого року Міністерство соціальної політики України, Національна соціальна сервісна… детальніше

До уваги суб’єктів господарювання та споживачів: поновлено перевірки деяких видів продукції у сфері державного ринкового нагляду

2024.03.18

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу: 08 березня 2024 р. Кабінет Міністрів… детальніше